crosssearch

Nový Zéland od severu k jihu

Poznávací zájezdy, Austrálie

Přílet do Aucklandu, transfer do hotelu, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu. Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka. Zhlédneme ovčí show a dozvíme se řadu zajímavostí o novozélandské floře a fauně. Den můžeme zakončit stylově v...

Konečná cena za osobu od: 124 611 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně a odlet z Prahy do Aucklandu.

2. den LET NA TRASE Let na trase s mezipřistáním.

3. den AUCKLAND Přílet do Aucklandu, transfer do hotelu, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu.

4. den AUCKLAND Snídaně. Prohlídka města, při které navštívíte akvárium se známou antarktickou expozicí a kolonií tučňáků, televizní věž, vyhlídkové místo Mt. Eden.

5. den WAITOMO CAVES Snídaně. Odjezd přes Hamilton do centra termální činnosti, Rotorua s mnoha působivými vřídly a gejzíry. Cestou se zastavíme na prohlídku jeskyní, kde žije unikátní druh světlušek.

6. den ROTORUA Snídaně. Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka. Zhlédneme ovčí show a dozvíme se řadu zajímavostí o novozélandské floře a fauně. Den můžeme zakončit stylově v Polynéských lázních.

7. den WAI-O-TAPU – TURANGI Snídaně. Cestou k jezeru Taupo navštívíme nejbarevnější termální oblast Nového Zélandu. Dále budeme pokračovat kolem vodopádů Huka Falls a jezera Taupo k Národnímu parku Tongariro.

8. den TONGARIRO N.P. Snídaně. Výlet do okolí aktivních sopek v Národním parku Tongariro nebo možnost letu nad horou – respektive činným vulkánem Mt. Ruapehu. Návštěva horského střediska, ubytování, nocleh.

9. den WELLINGTON Snídaně. Přejezd do Wellingtonu. Prohlídka města s vyhlídkou z hory Mt. Victoria. Zájemci mohou navštívit národní muzeum, jehož expozice o historii a přírodě zodpoví všechny otázky o Novém Zélandu. Ubytování, volno, nocleh.

10. den PŘEJEZD NA JIŽNÍ OSTROV Snídaně. Plavba trajektem na Jižní ostrov. Z Pictonu budeme pokračovat oblastí vinohradů k východnímu pobřeží do městečka Kaikoura.

11. den KAIKOURA – CHRISTCHURCH Snídaně. Časně ráno jedinečná možnost výpravné plavby za velrybami. Poté pokračujeme přes horské pásmo Hundalee Hills do Christchurch. Odpolední prohlídka města. Ubytování, nocleh.

12. den CHRISTCHURCH – FOX GLACIER Snídaně. Dopoledne se vydáme vlakem alpinskou krajinou napříč Jižním ostrovem přes Novozélandské Alpy do Arthur’s Pass. Dále potom po tropickém západním pobřeží ostrova až k ledovci Fox Glacier, jehož spodní část se nachází ve výšce pouhých 250 m nad mořem, a který na své 13 km pouti k zemi padá z výšky 2.600 metrů.

13. den FOX GLACIER – QUEENSTOWN Snídaně. Fakultativně let helikoptérou nad ledovci. Přejezd přes Národní park Mount Aspiring okolo krásných horských jezer a lesů do Queenstownu, novozélandského centra adrenalinových sportů, ale také místa s vyhlášenými víny.

14. den QUEENSTOWN Snídaně. Celý den v Queenstownu a jeho přenádherném horském okolí. Možnost výběru z pestré nabídky fakultativních výletů či adrenalinových aktivit. Nabízí se kupříkladu jízda raftem po divoké vodě, bungee jumping, jízda na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River či závěsné létání. Nocleh v Queenstownu.

15. den MILFORD SOUND Snídaně. Cesta výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtfull Sound, kde nás čeká výpravná plavba lodí (fakultativně) až k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou a s vodopády. Odpoledne příjezd k jezeru Te Anau, ubytování, nocleh.

16. den TE ANAU - DUNEDIN Snídaně. Přejezd od jezera Te Anau do města Dunedin ležícího u zálivu Otago. Ikonou tohoto města je především pivovar známé značky Speight´s, nejstarší novozélandská univerzita nebo také nejfotografovanější novozélandská stavba – nádherné vlakové nádraží postavené v roce 1906.

17. den ODLET DO PRAHY Snídaně. Následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

18. den PŘÍLET DO PRAHY Přílet do Prahy. Konec programu.

Cena zájezdu zahrnuje

• leteckou přepravu
• 14x nocleh kategorie 3 se snídaní
• dopravu klimatizovaným autobusem
• služby českého průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

• fakultativní vstupy a výlety, spropitné, strava

Navíc v ceně

• vstup na vyhlídkovou věž v Aucklandu
• vstup do antarktické polární expozice se známou kolonií tučňáků v Aucklandu
• vstup do jeskyní Waitomo Caves s unikátním druhem světlušek
• vstup do termální oblasti Wai-O-Tapu
• vstup do termální oblasti Whakarewarewa
• vstup na farmu New Zealand Farm Show a ukázky chovu ovcí (Rotorua)
• jízda scénickou železnicí Tranz Alpine z Christchurch do Arthur’s Pass

Trasa

Maori Aotearoa - země dlouhého bílého mraku

Upozornění: minimální počet osob pro pořádání zájezdu: 10 osob (někde 16 osob)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000