crosssearch

Nejkrásnější kouty Austrálie

Poznávací zájezdy, Austrálie

Brisbane - NP Glass House Mountains - Sunshine Coast - Fraser - Whitsundays - Wallaman - Mission Beach - Atherton - jezero Hyppipamee - Údolí obrů - Kuranda - Velký bariérový útes - Daintree - Cape Tribulation - Sydney - NP Blue Mountains - Jamison Valley - Sydney - Watson Bay...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.den: Odlet z Prahy do Brisbane.

2.den: Let na trase s mezipřistáním v Asii. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a individuální volno.

3.den: Snídaně. Prohlídka hlavního města státu Queensland Brisbane. Přejezd do oblasti NP Glass House Mountains a Sunshine Coast, centra australské plážové kultury známého svou pohodovou atmosférou, slunečnými plážemi a davy surfařů. Nocleh (2 noci).

4.den: Snídaně. Odjezd trajektem na ostrov Fraser. Po přistání safari v terénních vozech – návštěva pralesa, jezera McKenzie, Central Station, vraku lodi Maheno a dalších zajímavostí ostrova. Návrat na pevninu. Nocleh.

5.den: Snídaně. Pozorování delfínů, kteří pravidelně připlouvají ke břehům. Následuje přejezd na pláže zátoky před souostrovím Whitsundays. Možnost v podvečerním pozorování exotické fauny zahlédnout klokany na pláži, koaly a jiná exotická zvířata. Nocleh (2 noci).

6.den: Snídaně. Výlet lodí mezi 74 panenských ostrovů Whitsundays. Většina ostrovů je součástí NP zapsaného na listinu památek UNESCO. Velký Bariérový útes nabízí podívanou na úchvatnou přírodu. Návštěva rajské pláže Whiteheaven v laguně s velkým množstvím ryb, korálů, 6 ze 7 známých druhů mořských želv a hejna rejnoků patří k nezapomenutelným zážitkům. Zájemci se místo lodního výletu mohou fakultativně vydat na celý den do divokého pralesa Eungella a na náhorní plošině nad Mackay pozorovat ptakopyska ve volné přírodě. Nocleh.

7.den: Snídaně. Výlet k nejvyššímu australskému vodopádu Wallaman, jehož úctyhodných286 mprobouzí v člověku úžas. Odpočinek na plážích Mission Beach, které jsou známé výskytem nelétavého ptáka Kasuára přilbového. Nocleh.

8.den: Snídaně. Odjezd z Mission Beach na jedno z nejslunnějších míst Austrálie – lávovou náhorní plošinu Atherton nad Cairns, kde lze poznat australský venkov a pozorovat klokany. Návštěva jeskyně s obřími krystaly, vycházka kolem tajuplných katedrálových stromů Fig a možnost pozorování ptakopyska (fakultativně) a klokánků wallaby ve volné přírodě. Bohatý program bude pokračovat návštěvou rodinné kávové plantáže, kráterového jezera Hyppipamee a Údolí obrů v oblasti Mana, kde se nachází největší kvetoucí stromy světa Karri. Nocleh v Cairns (3 noci).

9.den: Snídaně. Jízda nejdelší vysutou lanovkou na světě vedoucí přes prales Kuranda na návštěvu kouzelného pralesního městečka Kuranda, kde lze ochutnat místní lahůdku „german bush tucker“. Pohlídka historické vesnice Kuranda na náhorní plošině. Návrat do Cairns. Zájemci se mohou fakultativně vydat na exkluzivní výlet lodí k neporušené části Velkého bariérového útesu na místa, která patří mezi 10 top potápěčských destinací na světě. Šnorchlování u měkkých korálů je jedinečnou čarokrásnou podívanou na pestrobarevnou krásu podmořského života. Nocleh.

10.den: Snídaně. Výlet do Daintree, nejstaršího deštného pralesa na světě. Pozorování krokodýlů, vodního ptactva úchvatných pralesních porostů při vyjížďce po pralesní řece: Návštěva mysu Cape Tribulation s tajemnými mangrovníky, želvami liduprázdnými plážemi. Návrat do Cairns. Nocleh.

11.den: Snídaně. Přelet do Sydney. Prohlídka zajímavostí Sydney – přístavní čtvrť Circular Quay se světoznámou budovou Opery, monumentální Harbour Bridge, botanická zahrada s hejny papoušků a kaloňů a výlet lodí zálivem do přístavu Darling Harbour. Fakultativně možnost návštěvy akvária. Nocleh.

12.den: Snídaně na největším rybím trhu jižní polokoule s možností okusit skvělé delikatesy z čerstvých ryb a plodů moře a zažít neopakovatelnou atmosféru. Výlet do NP Blue Mountains – tajemného světa skalních útvarů, bujné vegetace a rozeklaných údolí. Vyhlídka na monumentální skalní věže Tři sestry, sestup do obřího údolí Jamison Valley a výjezd po nejstrmější železnici světa. Návrat do Sydney. Nocleh.

13.den: Snídaně. Výlet ke skalním útesům v zátoce Watsons Bay, místa původního aboriginského osídlení v Sydney a na slavnou pláž Bondi. Odpoledne volný program. Večer odlet s mezipřistáním do Prahy.

14.den: přílet do Prahy.

PRODLOUŽENÁ VARIANTA S NÁVŠTĚVOU RUDÉHO STŘEDU

13. den: Snídaně. Přelet do rudého středu Austálie pověstného překrásnými monumentálními výtvory australské přírody. Neopakovatelným zážitkem je západ slunce nad magickým, majestátním monolitem Uluru v NP Uluru. Nocleh.

14. den: Snídaně. Pozorování východu slunce u posvátné hory Uluru. Túra podél tradiční stezky Mala dospívajícího muže lidu Amantu a k jedinému vodnímu zdroji v oblasti Mutitjulu. Výlet k mystickému skalnímu komplexu Katja Tjuta a návštěva překrásného Údolí větrů. Po krátkém odpočinku přelet do Sydney.

15. den: Přílet do Prahy

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000