crosssearch

Austrálie Pro Každého

Poznávací zájezdy, Austrálie

Program zájezdu 1. den: samostatně odlet z Prahy, let s přestupy. 2. den: přílet do Melbourne. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh. 3.- 4. den: prohlídka jedné z nejkrásnějších scénických silnic...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 samostatně odlet z Prahy, let s přestupy.

2. den:

 přílet do Melbourne. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh.

3.- 4. den:

 prohlídka jedné z nejkrásnějších scénických silnic světa – slavné Great Ocean Road. Bizarní skalní útvary, 12 apoštolů, London Bridge, spousta věhlasných australských pláží i přímořských letovisek. Následující den přejezd do NP Grampians. Průzkum tohoto vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradiční australskou faunou, především koalami a stády klokanů. Vyhlídky Balconies a procházka k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon. Nocleh.

5. den:

 ranní odjezd do Melbourne s možností návštěvy zlatokopeckého městečka Sovereing Hill v oblasti Ballarat. Následně prohlídka centra Melbourne. Jízda historickou tramvají, návštěvy tenisového komplexu Australian Open, procházka v Čínské čtvrti (Chinatown) a podél řeky Yarra s moderním náměstím Federace, večerní vyhlídka z moderní věže Eureka 360° (fakultativně). Nocleh.

6. den:

 přelet do Alice Springs a následně ke Královskému kaňonu. Prohlídka pouštního města Alice Springs a roadhousů po cestě stanice silničních pouštních vlaků v Erldunda a aboriginská stanice s ukázkami místního umění. Nocleh nedaleko Královského kaňonu, na jedné z tradičních velbloudích farem v australském vnitrozemí. Večerní BBQ v poušti – zažijete pravé australské grilování v úchvatné lokalitě na jedné z posledních tradičních velbloudích farem. Nocleh.

7. den:

brzy ráno přejezd ke Kings Canyon a krásná túra po obvodu Královského kaňonu  (2-3 hod), případně lehčí varianta po dně kaňonu (1 hod). Přejezd k Uluru s pouštními zastávkami. Návštívíme aboriginské kulturní centrum. Dále procházky u nejzajímavějších míst u Uluru a prohlídka vodního zdroje Mutitjulu a další soutěsky. Večer západ slunce u Uluru a přesun zpět do hotelu. Naši česky hovořící průvodci jsou licencovaní a certifikovaní k provázení v NP Uluru Kata Tjuta. Nocleh.

8. den: 

ráno východ slunce u posvátné Uluru. Ranní túra soutěskami skalního masivu Kata Tjuta podél staré aboriginské stezky lidu Anangu Údolím větrů (max. délka 3-4 hod), příp. krátká varianta Walpa (1 hod) mezi tajemné skalní hlavy v národním parku Uluru-Kata Tjuta. Po odpočinku odjezd do Alice Springs. Večer návštěva pouštních barů s živou hudbou a šťavnatými steaky. Nocleh.

9. den:

 dopoledne prohlídka Alice Springs, vyhlídka z vrcholu Anzac Hill. Vynikající možnosti nákupu domorodých suvenýrů, možnost návštěvy historické telegrafní stanice a stanice létajících doktorů. Přelet do tropického Cairns. Pro zájemce možnost večerní procházky po promenádě s nákupy na zdejším nočním trhu Night Market a pozorováním netopýrů (kaloňů). Nocleh.

10. den:

 výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí, návštěvy motýlí ZOO a ochutnávka nejlepších německých specialit v Queenslandu. Následuje ochutnávka kávy na farmě na sopečné plošině Atherton, kde prozkoumáme oblast s posvátnými majestátními stromy Fig. Večer zpět do Cairns. Nocleh.

11. den:

 celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Nahlédnout pod pokličku tohoto opravdu jedinečného rezervoáru života nám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se budeme moci vydat na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního parku se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany,  koalami i spoustou tropických papoušků.  

mangrovů

. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Na závěr dne úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové háje, pralesní potůčky plné želv a liduprázdné pláže. Večerní návrat do Cairns. Nocleh.

12. den:

 volný den v Cairns nebo fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu.  Necháme se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života. Uvidíme želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je i připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaranu v malé skupince max. 20 osob. Příjemná atmosféra. Dále možnost výletu na Green Island (pro ty, co nemají zájem o šnorchlování). Nocleh.

13. den:

 přelet do Sydney. Prohlídka centra Sydney. Úchvatné scenérie Opery v Sydney a Harbour Bridge, spolu s botanickou zahradou a hejny papoušků a kaloňů. Návštěva starobylé čtvrti The Rocks se spoustou typicky australských hospůdek s okouzlujícím panoramatem Opery a Harbour Bridge, vynikajících restaurací i vinných barů. Projížďka lodí v přístavu. Nocleh.

14. den:

 celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáte známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth, navštívíte Scenic World, kde se projedete nejstrmější železnicí na světě. Poté podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů a vše zakončíte unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa. Večerní návrat do Sydney, s prohlídkou večerního Sydney případně zastávkou v Sydney Olympic Park. Nocleh.

15. den:

 dnes se vydáme na průzkum východního pobřeží Sydney. Navštívíme skalnaté útesy Watsons Bay, vykoupáte se na slavné pláži Bondi, kde prozkoumáme úchvatné pobřeží. Odpoledne návštěva Chinatown, případně volný program spojený s prohlídkou Námořního muzea, obřího akvária v zátoce Darling aj. Nocleh.

16. den:

 dopoledne individuální program v Sydney, poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Rozloučení s Austrálií a samostatně odpolední odlet do ČR s přestupem.

17. den:

přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000