crosssearch

Austrálie - Nový Zéland vlakem

Poznávací zájezdy, Austrálie

Přílet do Sydney, odjezd do hotelu. Krátká orientační prohlídka. Volný program na dorovnání časového posunu. Fakultativně projížďka lodí do starého přístavu. Nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

2. den LET NA TRASE

3. den SYDNEY

Přílet do Sydney, odjezd do hotelu. Krátká orientační prohlídka. Volný program na dorovnání časového posunu. Fakultativně projížďka lodí do starého přístavu. Nocleh.

4.den SYDNEY - PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně v hotelu, pěší prohlídka Sydney při níž čtvrť Circular Quay, s budovou Opery, most Harbour Bridge, navštívíme vyhlídkovou věž AMP tower, odkud se nám otevřou nádherná panoramata, projdeme se po historické čtvrti The Rocks a uvidíme také Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Možnost výletu trajektovou lodí na populární pláž v Manly (fakultativně). Nocleh v hotelu.

5.den SYDNEY - MODRÉ HORY

Celodenní výlet do Modrých hor, kde se cestou setkáme s nádhernými sceneriemi mohutných kaňonů, projdeme se pralesem a pojedeme nejstrmější lanovkou na jižní polokouli. Po cestě navštívíme netradiční zoologickou zahradu, kde se setkáme se symbolem australské fauny, medvídkem koalou. Návrat do Sydney. Nocleh v hotelu.

6.den SYDNEY - HUNTER VALEY

Dnes zamíříme na sever do malebné oblasti Hunter Valey, kde jsou nejpověstnější vinice Austrálie. Po cestě navštívíme rázovité městečko Wolombi, kde v místní krčmě můžeme vychutnat kouzlo starého portského, kterému říkají podle jedné zdejší historické postavy Dr.Jurd´s juice. V rámci návštěvy několika zajímavých vinic nevynecháme samozřejmě ani ochutnávku některých zdejších vín, sýra, či kulinářských specialit..Návrat do Sydney, nocleh.

7.den SYDNEY - AUCKLAND

Po snídani transfer na letiště a odlet na Nový Zéland, po příletu do Aucklandu okružní jízda s návštěvou významných míst tohoto města, jako je budova staré pošty, místní muzeum. Nevynecháme ani televizní věž, odkud se otevírají krásné pohledy na celou oblast.

8.den PANORAMITICKÝ VLAK - AUCKLAND - ROTORUA

Po snídani odjezd na nádraží, kde nastoupíme do soupravy panoramatického vlaku Northern Explorer. Tímto vlakem pojedeme trasu po sevrním ostrově, která měří celkem 681km, pochází z let 1885- 1908 a vede kolem nejzajímavějších lokalit, kde se natáčel slavný Pán prstenů. Cesta vede kolem farem, panenskou přírodou i podél skalnatého pobřeží. Jsou zde nádherné ukázky dovednosti tehdejších stavitelů, jako je Raurimu Spiral a via dukty přes Turangare a Makatote. Po příjezdu do Otorohanga, přestupujeme do autobusu a pokračujeme k pověstnému Dómu světlušek ve Waimoto, kde se v romantických jeskynních prostorách můžeme seznámit s nevšedním společenstvem hmyzu. Pokračujeme do města Rotorua, návštívíme geotermální park Whakarewarewa, kde kromě mnoha zajímavých divů přírody, včetně symbolu této země ptáka kiwi, můžeme obdivovat i zdejší nejpopulárnější gejzír Pohutu. Ve večerních hodinách folkloristické představení včetně tradičního masového pokrmu hangi, připravovaného na lávových kamenech. Nocleh v Rotorua

9.den WAI O TAPU- HUKA FALLS - NP WAIMANGU - JEZERO TAUPO

Po snídani pokračujeme autobusem v poznávání nejzajímavějších geotermálních jevů - navštívíme Wai-o Tapu pravou paletu přírody díky nezapomenutelným barevným kreacím vzniklým geotermální činností. Uvidíme v činnosti i další pověstný gejzír Lady Knox. Dále pokračujeme do národního parku Waimangu, další úchvatné přírodní scenerie modelované geotermální činností. Na další cestě se zastavíme v Moon Crater, kde rovněž můžeme obdivovat netušené síly přírody. Cestou k pohádkovému jezeru Taupo se ještě krátce zastavíme u divokých vod Huka Falls. U jezera Taupo možnost vyhlídkového letu hydroplánem k sopce Ruapehu. Návrat do Rotorua. Nocleh.

10.den ROTORUA - OTOROHANGA - WELLINGTON

Po snídani se autobusem vracíme zpět do Otorohanga, cestou se ještě krátce zastavíme ve vesnici Hobitů, která zde zbyla po natáčení Pána prstenů.V Otorohanze nastoupíme do panoramatického vlaku, kterým budeme pokračovat trasou nabízející úchvatné pohledy, krajinou kolem Národního parku Tongariro a slavné sopky Ruapehu. Souprava zde překonává výškový rozdíl díky slavné Raurimu Spiral a drsnou sopečnou krajinou a dále přes soutěsky a po pobřeží pokračuje do své cílové stanice Wellingtonu. Odjezd do hotelu, podvečerní procházka městem.

11.den WELLINGTON - PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně, celodenní prohlídka Wellingtonu s návštěvou nejzajímavějších míst, možnost návštěvy Muzea Nového Zélandu, výletu lanovkou na Viktoriinu vyhlídku, návštěva Botanické a Zoologické zahrady. Zbude jistě i dost času na relaxaci.

12.den JIŽNÍ OSTROV - KAIKOURA

Po snídani odjezd do přístavu a přejezd Cookovy úžiny trajektem na Jižní ostrov, kdy se nám cestou lodí odkrývají nezapomenutelné pohledy na zátiší drobných ostrůvků a zálivů v pozadí s majestátní kulisou hor ověnčených ledovci, do Pictonu. Zde nastoupíme do soupravy Coastal Pacific a pokračujeme do Kaikoury, která je střediskovým městem stejnojmenného poloostrova na němž se nacházejí i vinice. Ubytování v hotelu, oběd i večeře individuálně, nocleh.

13.den KAIKOURA - CHRISTCHURCH

Po snídani podnikneme vyjížďku na pozorování velryb, protože toto místo je považováno v tomto směru za jedno nejlepších na světě, neboť v okolí žije řada velrybích druhů. Je zde samozřejmě i mnoho delfínů a tuleňů, žije zde také bezpočet druhů mořského ptactva. V odpoledních hodinách pokračujeme vlakem do Christchurch krajinou plnou farem a vinic. Podvečerní procházka městem, které díky nedávným zemětřesením přišli o valnou část svých historických památek. Oběd a večeře individuálně, nocleh v hotelu.

14.den CHRISTCHURCH - PANORAMATICKÝ VLAK TRANSALPIN

Po snídani nastoupíme do soupravy Transalpine, která nás poveze přes drsné vnitrozemí ostrova, po Canterburské planině, dále přes soutěsky a tunely kolem ledovcové řeky Waimakariri River do Greymouthu. Návrat soupravou Transalpin zpět do Christchurchu. Oběd I večeře individuálně. Nocleh v hotelu.

15.den DUNEDIN - QUEENSTOWN

Po snídani pojedeme autobusem do městečka Dunedin, které je považování za nejkrásnější město Nového Zélandu. Odtud pokračujeme vyhlídkovým vlakem Taieri Gorge Railway do Pukerangi nádhernou romantickou krajinou této soutěsky. Odtud pak autobusem pokračujeme do Queenstownu. Nocleh v hotelu.

16.den MILFORD SOUND

Po snídani odjezd k návštěvě Milford Sound, jedné z nejkrásnějších scenerií této země, kde se též natáčela řada exteriérů k trilogii Pán prstenů. Cestou prjíždíme Fiordland National Park, dale přes údolí, která formovaly ledovce, kolem Mirror Lakes, kde můžeme udělat vcházku k vodopádům v The Chasm. Po příjezdu do přístavu na fjordu podnikneme asi dvouhodinový okruh lodí, odkud se nám teprve otevřou nádherné scenerie, kterými je tato oblast proslulá, ve fjordu žije řada mořských živočichů, velrybami počínaje, přes tuleně a tučňáky a bohatstvím mořského ptactva konče. V podvečerních hodinách návrat do Queenstownu. Nocleh v hotelu.

17.den QUEENSTOWN

Snídaně, volný den. Nocleh v hotelu.

18.den ODLET DO PRAHY

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

19.den PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka: Zájezd je možné zakoupit také individuálně, avšak bez doprovodu českého průvodce.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu a letištní taxy

- jízdu panoramatickým vlakem Kiwi Rail

- 15x nocleh v hotelech kategorie 3*

- 15x snídaně

- transfery klimatizovanými vozy

- služby českého průvodce

- výlety dle programu včetně vstupů

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vízum do Austrálie (500,- Kč)

- fakultativní vstupy a výlety,

- spropitné

- strava (vyjma snídaní)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000