crosssearch

Velký okruh Arménií - památky a přírodní krásy

Poznávací zájezdy, Arménie

Připravili jsme pro Vás nový zájezd do Arménie. Budete mít možnost se na tomto podrobném poznávacím zájezdu seznámit nejen s významnými křesťanskými památkami (Arménie jako první země přijala oficiálně křesťanství za státní náboženství), ale také s jejími neskutečnými...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Připravili jsme pro Vás nový zájezd do Arménie. Budete mít možnost se na tomto podrobném poznávacím zájezdu seznámit nejen s významnými křesťanskými památkami (Arménie jako první země přijala oficiálně křesťanství za státní náboženství), ale také s jejími neskutečnými přírodními krásami, vysokými horami - výhledy na 5 160 m vysoký Ararat, hlubokými kaňony a velkým jezerem Sevan.

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (so): Přílet do Jerevanu v časných ranních hodinách. Přejezd pod biblický Ararat: kostel KHOR VIRAP na kopci na Araratské planině s výhledy na Ararat. Místo, kde byl 13 let vězněn sv. Řehoř Iluminátor. Krajem vína a soutěskou Amaghu ke slavnému klášteru NORAVANK ze 13.stol. Karavanseraj KOTRATS ze 14.stol. Nocleh.

3.den (ne): Slavný klášter TATEV, budovaný od 9.stol., mistrovské dílo středověké architektury. Slavné arménské „Stonehenge“ KARAHUNJ z doby kolem r. 2000 př.n.l. Turistika do svahů 3 548 metrů vysoké hory METS ISHKHANASAR, kde se nacházejí slavné arménské petroglyfy UGHTASAR. Nocleh.

4.den (po): Přejezd do vesnice Yegheghis. Lehkou turistikou ke klášteru TSAKHATSKAR a k pevnosti SMBATABERD, cestou nádherné výhledy. Přejezd pod průsmyk Selim (2 410 metrů), po stopách starých karavan, k téměř nedotčenému karavanseraji SELIM (zastávka na Hedvábné stezce). Nocleh.

5.den (út): JEZERO SEVAN, největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 křížů). Klášter z 9.stol. HAYRIVANK a zajímavé arménské do kamene tesané kříže – chačkary. Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Klášter GOSHAVANK ze 13.stol. Husté lesy a krásný klášter HAGHARTSIN z 10. – 13.stol. Nocleh.

6.den (st): Nádherně položený klášter MAKARAVANK s výhledy do údolí Aghtsev a do Azerbajdžánu. V blízkosti Alaverdi se nacházejí dva kláštery, zapsané na listinu UNESCO: klášter SANAHIN z 10.stol. a klášter HAGHPAT z 11. – 12.stol. Opevněné místo a klášter AKHTALA z 12.stol. s nádhernými freskami. Nocleh.

7.den (čt): Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy. Jedna z nejslavnějších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmijacinu). Trosky bývalého hlavního města DVIN, které bylo hlavním městem Arménie do vpádu Arabů v r. 640. Nocleh.

8.den (pá): Celodenní výlet severně od Jerevanu na úpatí hory Aragats (4 090 metrů): v případě dobrého počasí výjezd k JEZERU KARI (3 190 metrů) ke kosmickému středisku, které se nachází na svazích nejvyšší arménské hory Aragats. Nádherně situovaná pevnost AMBERD ve výšce přes 2 000 metrů. Janův klášter HOVHANNAVANK, jehož nejstarší části pocházejí z 5.stol. Zde byla vynalezena arménská abeceda. Klášter byl postaven nad hlubokou soutěskou. Kostel SAGHMOSAVANK je z poč. 13.stol., výhledy na říční kaňon Kasak. Nocleh.

9.den (so): Celodenní výlet západně od Jerevanu: monumentální kostel ZVARTNOTS (UNESCO) z pol. 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. Náboženské centrum Arménie EDŽMIATSIN (UNESCO) již od doby oficiálního přijetí křesťanství jako státního náboženství na poč. 4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů. Katedrální kostel sv. Řehoře z r. 666 v obci ARUCH. Katedrála a rozlehlá nekropole ze 7.stol. v obci TALIN. Nocleh.

10.den (ne): Celodenní prohlídka hlavního města Arménie JEREVANU: náměstí Republiky, Státní univerzita, kaskády, parlament, prezidentský palác, opera, Matenadaran – depozitář starých rukopisů, památník Genocidy r. 1915, pevnost Erebuni z 8. stol. př.n.l. Nocleh.

11.den (po): Časně ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000