crosssearch

To Nejlepší Z Arménie A Gruzie

Poznávací zájezdy, Arménie

Program zájezdu 1. den: večer odlet do Jerevanu. 2. den: ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování, snídaně a odpočinek. Dopoledne odjezd do Echmiadzin, což je od 15. století sídlo katolikose - nejvyššího představitele arménské...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

večer odlet do Jerevanu.

2. den:

ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování, snídaně a odpočinek. Dopoledne odjezd do Echmiadzin, což je od 15. století sídlo katolikose – nejvyššího představitele arménské apoštolské pravoslavné církve. K pokladům Echmiadzinu patří klášter s katedrálou ze 4. století a starobylý kostel Hripsime. Cestou zpět si prohlédneme zříceninu architektonického pokladu – chrámu Zvartnots vypovídající, i po zničení zemětřesením, o jeho majestátní kráse a bohatosti. Uvítací večeře v arménské restauraci. Nocleh.

3. den:

snídaně. Prohlídku hlavního města Jerevanu začneme návštěvou Matenadaran muzea, které ukrývá jednu z nejstarších a největších sbírek knih na světě. Návštěva města Ashtarak - jednoho z nejstarších měst Arménie. Po obědě prohlídka pevnosti Amberd, která se nachází na svazích hory Aragats 2 300 m n.m.). Při návratu do Jeravanu zastávka u památníku genocidy. Nocleh.

4. den:

snídaně. Návštěva jednoho z nejsvatějších míst Arménie kláštera Khor Virap s panoramatickým výhledem na biblickou horu Ararat. Ochutnávka známého vína ve vesnici Areni. Oběd v místní kavárně v jeskyni. Kaňon Noravank s pestrými přírodními sceneriemi a unikátním komplexem kostelů a kamenných křížů kláštera Noravank. Nocleh.

5. den:

snídaně. Dopoledne návštěva světoznámé Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou 3 druhů koňaku. Poté odjezd do chrámu v Garni – letního sídla arménských králů postaveného v 1. století. Je to jediný dochovaný pohanský chrám v Arménii nezničený po přijetí křesťanství. Procházka nádherným kaňonem s čedičovými stěnami. Oběd v místní pekárně, kde uvidíte výrobu místního chleba „lavash". Po prohlídce středověkého jeskynního kláštera Gerhard návrat do Jerevanu. Nocleh. 

6. den:

snídaně. Naše dnešní trasa povede k břehům „Modré perly“ – horskému jezeru vulkanického původu Sevan, u něhož leží i klášter Sevanavank z 9. století. Oběd v místní rybářské restauraci. Cesta bude pokračovat na sever země do oblasti města Alaverdi. Prohlídka byzantských klášterů Sanahin a Haghpat – výkvětu arménské náboženské architektury. Odjezd k arménsko-gruzínské hranici, kde po vyřízení formalit přestoupíme do jiného autobusu a přejedeme do Tbilisi. Nocleh. 

7. den:

snídaně. Prohlídka Tbilisi - nádherného hlavního města Gruzie s více než 1500letou tradicí. Prohlédneme si staré město, kterému vévodí Metekhi - kostel gruzínských králů ze 13. st., katedrála Sioni z 5. st. zasvěcené Panně Marii a dále uvidíme synagogu, četné paláce a nádherné lázeňské domy ze 17. st. ve čtvrti sirných lázní, které byly po staletí oblíbeným místem i takových hostů, jako byl Puškin či Tolstoj. Nocleh.

8. den:

 snídaně. Dnešní putování začneme ve starobylém městě Mstkheta prohlídkou kláštera Jvari a velkolepé katedrály gruzínské ortodoxní církve Svetitskhoveli, kde je uschovaná cenná relikvie - útržek Kristova pláště. Poté bude následovat město Gori, kde se narodil Stalin. Navštívíte muzeum, které mapuje jeho život od skromných začátků až do jeho smrti. Blízko města uvidíte naprosto unikátní jeskynní město Uplistsikhe kudy procházela hedvábná cesta. Celé město je komplexem kamenných ulic, domů, tajuplných tunelů, vodních nádrží, ale je tu i nejstarší divadlo v Gruzii. Ze 700 existujících jeskyní mají návštěvníci přístup ke 150, ale i to je dostačující zážitek. Návrat do Tbilisi. 

9. den: 

po snídani výlet do Kazbegi. Ohromující jízda po gruzínské vojenské cestě podél řeky Tergi nás přivede do Kazbegi - hlavního města regionu. Po cestě potkáme hrad Ananuri a vodní nádrž Jinvaly. Možnost pěší vycházky (cca 1,5 hod) z Kazbegi přes krásné údolí a lesy ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti, který se nachází v nadmořské výšce 2 170 m. V případě příznivého počasí zahlédnete jeden z nejvyšších ledovců Kavkazu - Mt. Kazbegi (5 047 m n.m.). Návrat do Tbilisi a nocleh.

10. den:

po snídani Dnešní den věnujeme regionu Kakheti, který je proslulý pěstováním vinné révy a nejlepšího gruzínského vína. Bohatá půda, spalující slunce a těžká práce nechaly vzniknout kolem 500 variací vína. Zdejší kraj je symbolem gruzínské pohostinnosti, přátelství, tolerance a klíčem k dlouhověkosti. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína a oběd z domácích produktů. Užijte si dech beroucí pohledy na zdejší krajinu a zažijte nezvyklé charisma královského města Signani. Návštěva místního vinařství s degustací, procházka úzkými uličkami městečka ležícího na horské terase s neobyčejným výhledem do Alazanského údolí. Na závěr návštěva klášter Bodbe s hrobkou sv. Nino. Návrat do Tbilisi. Nocleh.

11. den:

ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000