crosssearch

Putování pod Kavkazem a Araratem

Poznávací zájezdy, Arménie

Připravili jsme pro Vás nový, kombinovaný zájezd do oblasti jižního Kavkazu a pod biblickou horu Ararat - do Arménie a Gruzie. Na tomto podrobném poznávacím zájezdu se budete moci seznámit s významnými křesťanskými památkami (Arménie i Gruzie patří k nejstarším křesťanským...

Konečná cena za osobu od: 54 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne):Odlet z Prahy do Jerevanu.

2.den (po):Přílet do Jerevanu v časných ranních hodinách, přejezd pod biblický Ararat, kostel KHOR VIRAP na kopci na Araratské planině s výhledy na Ararat. Krajem vína (ochutnávka v městečku Areni) a soutěskou Amaghu ke slavnému klášteru NORAVANK ze 13.st. Nocleh.

3.den (út):Lázně JERMUK s minerálními prameny – skalní kaňon, procházka centrem městečka. Přejezd pod průsmykem Selim (2 410 metrů), po stopách starých karavan, k téměř nedotčenému karavanseraji SELIM (zastávka na Hedvábné stezce). Příjezd k jezeru SEVAN – největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 kamenných křížů a náhrobků). Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Nocleh u jezera Sevan.
4.den (st):Jedna z nejlepších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmiacinu). Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy na skalní varhany. Přejezd do JEREVANU – první seznámení s městem - výjezd k soše Matka Arménie a pěšky přes Kaskády k budově Opery. Nocleh.
5.den (čt):JEREVAN – dokončení prohlídky města: muzeum manuskriptů Matenadaran, Historické muzeum na náměstí Republiky a památník Genocidy. Odpoledne ZVARNOTS (UNESCO) – monumentální kostel z poloviny 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. EDŽMIACIN (UNESCO) – náboženské centrum Arménie již od doby oficiálního přijetí křesťanství na poč.4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů. Nocleh.

6.den (pá):Sever Arménie - údolí Debed, kde stojí 3 nádherné kláštery a kostely pod patronací UNESCO: ODZUN, SANAHIN a HAGHPAT. Přejezd do Gruzie a dojezd na nocleh do Tbilisi.

7.den (so):TBILISI – celodenní prohlídka metropole Gruzie, Sameba – třetí největší pravoslavná katedrála na světě, staré město mezi řekou a pevností Narikala, katedrála Sioni – sídlo gruzínského katholikose, karavanseraj, Národní archeologické muzeum, kostel Metekhi. Nocleh.

8.den (ne):Přejezd na jihozápad Gruzie. Středověké jeskynní město VARDZIA, vytesané do skal. Majestátní středověký hrad TMOGVI. Jedinečný klášter SAPARA s kostelem sv. Sáby s freskami. Nocleh.

9.den (po):Na sever do Vysokého Kavkazu, do spirituálního centra Gruzie, do SVANETIE (UNESCO). Unikátní horské vesnice s obrannými věžemi. Centrum oblasti MESTIA v nadm. výšce 1 500 metrů – Muzeum historie a etnografie, Muzeum architektury, typické svanské opevněné věže, výstup na vrchol Mount Mestia (2 300 metrů) s dřevěným křížem a výhledy na Vysoký Kavkaz. Nocleh.

10.den (út):KUTAISI (UNESCO) – osídlení od 17.stol.př.n.l., od 3.stol.př.n.l. hlavní město Kolchidy, Bagratovská katedrála a klášter Mtsvane Kvavila s kostely ze 6.stol. Kousek od Kutaisi stojí klášter GELATI (UNESCO), jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii s katedrálou Panny Marie postavenou králem Davidem na poč. 12.stol. Nocleh.

11.den (st):Jeskynní komplex UPLISTSIKHE se 150 vzájemně propojenými jeskyněmi. Jeden z nejmalebnějších gruzínských kostelů ATENI SIONI postavený v 7.stol. Bývalé hlavní město Gruzie MTSKHETA (UNESCO) se starodávnými kostely a katedrálou Sveti Tskhoveli. Nedaleko Mtskhety klášter SHIOM-GHVIME ze 6.stol. Nocleh.

12.den (čt):Na východ od Tbilisi do vinařského kraje Kacheti: poutní místo DAVIT GAREJA – úžasných 19 jeskynních klášterů ze 6.stol. nedaleko ázerbájdžánské hranice. Horskou vojenskou silnicí do Kazbeki ve Vysokém Kavkazu se zastávkou v ANANURI – strážní věže a kostely. Nocleh.

13.den (pá):KAZBEKI v nadm. výšce 1 797 metrů nedaleko ruské hranice, výstup ke kostelu sv. Trojice v nadm. výšce 2 170 metrů s nádhernými výhledy na masív Kazbeku (5 047 metrů). Přejezd zpět do Tbilisi. Nocleh.

14.den (so):V časných ranních hodinách odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000