crosssearch

Nejkrásnějšími kouty Arménie

Poznávací zájezdy, Arménie

Jerevan o Khor Virab o Noravank o Areni o Dilijan o Haghartsin o Sevan o Noradouz o Echmiadzin o Hripsime o Zvartnots o Garni o Gerhard o Alaverdi o Sanahin o Haghpat o Ashtark o Ambert o Sagmosavank o Hovhannavank o Jerevan

Konečná cena za osobu od: 35 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Jerevan o Khor Virab o Noravank o Areni o Dilijan o Haghartsin o Sevan o Noradouz o Echmiadzin o Hripsime o Zvartnots o Garni o Gerhard o Alaverdi o Sanahin o Haghpat o Ashtark o Ambert o Sagmosavank o Hovhannavank o Jerevan

Program

1.den:
večer odlet do Jerevanu.

2.den:
ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování, snídaně a odpočinek. Odpoledne projížďka Jerevanem, návštěva pevnosti Erebouni z 8. století. Muzeum a jedna z nejstarších a největších sbírek knih na světě. Nocleh (7 nocí).

3.den:
snídaně. Návštěva nejsvatějšího místa Arménie kláštera Khor Virab s panoramatickým výhledem na biblickou horu Ararat. Kaňon Noravank s pestrými přírodními sceneriemi a unikátním komplexem kostelů a kamenných křížů kláštera Noravank. Cestou ochutnávka známého vína ve vesnici Areni. Nocleh.

4.den:

snídaně. Přes město Dilijan, obklopené zalesněnými horami se známým sanatoriem a klášter Haghartsin, povede trasa k břehům ,,Modré perly" - horskému jezeru vulkanického původu Sevan, u něhož leží i klášter Sevan z 9. století. Program dne zakončí návštěva největšího hřbitova s kamennými kříži s pohanskou i křesťanskou symbolikou ze 7.-9. století v Noradouz. Nocleh.

5.den:
snídaně. Odjezd do Echmiadzin (od 15. století sídlo katolika - nejvyššího představitele arménské apoštolské církve). K pokladům Echmiadzinu patří klášter s katedrálou ze 4. století se zlatým pokladem arménské církve a starobylý chrám Hripsime stejně jako kostel Gayane. Cestou zpět prohlídka zřícenin architektonického pokladu - chrámu Zvartnots vypovídajících i po zničení zemětřesením o jeho majestátní kráse a bohatosti. Nocleh.

6.den:
snídaně. Dopoledne návštěva chrámu v Garni - letního sídla arménských králů postaveného v 1. století. Je to jediný dochovaný pohanský chrám v Arménii nezničený po přijetí křesťanství. Po prohlídce středověkého jeskynního kláštera Gerhard návrat do Jerevanu. Návštěva světoznámé Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou. Nocleh.

7.den:
snídaně. Celodenní výlet na sever země do oblasti města Alaverdi. Prohlídka byzantských klášterů Sanahin a Haghpat - výkvětu arménské náboženské architektury. Nocleh.

8.den:

snídaně. Celodenní výlet do kraje u řeky Kasakh. Město Ashtark, pevnost Ambert na svazích hory Aragats (2300 m n. m.), prohlídka klášterních komplexů a vesnic Sagmosavank a Hovhannavank vytvářejících s okolní krajinou a horou Aragats nádherné scenerie. Nocleh.

9.den:
ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000