crosssearch

Nejkrásnějšími kouty Arménie a Náhorního Karabachu

Poznávací zájezdy, Arménie

Jerevan o Khor Virab o Noravank o Areni o Dilijan o Haghartsin o Sevan o Noradouz o Echmiadzin o Hripsime o Zvartnots o Garni o Gerhard o Alaverdi o Sanahin o Haghpa­t o Ashtark o Ambert o Sagmosavank o Hovhannavank o Jerevan

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Jerevan o Khor Virab o Noravank o Areni o Dilijan o Haghartsin o Sevan o Noradouz o Echmiadzin o Hripsime o Zvartnots o Garni o Gerhard o Alaverdi o Sanahin o Haghpa­t o Ashtark o Ambert o Sagmosavank o Hovhannavank o Jerevan

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 20

1. den: Večer odlet do Jerevanu.

2. den: Ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování, snídaně a odpočinek. Odpoledne projížďka Jerevanem, návštěva pevnosti Erebouni z 8. století s muzeem a jedna z nejstarších a největších sbírek knih na světě v muzeu Matenadaran. Nocleh.

3. den: Snídaně. Návštěva jednoho z nejsvatějších míst Arménie kláštera Khor Virab s panoramatickým výhledem na biblickou horu Ararat. Kaňon Noravank s pestrými přírodními scenériemi a unikátním komplexem kostelů a kamenných křížů kláštera Noravank. Přejezd do Stepanakertu v Náhorním Karabachu. Nocleh (2 noci).

4. den: Snídaně. Návštěva nejvýznamnější středověké památky Náhorního Karabachu – kláštera a katedrály Gandzasar na vrcholu stejnojmenné hory tyčící se nad starobylou osadou Vank. Od kláštera se nabízí i nádherný pohled na okolní krajinu. Prohlídka historického hlavního města země Shousi se zázračným kostelem Ghazanchetsots. Návrat do Stepanakertu. Nocleh.

5. den: Snídaně. Khndzoresk se "zázračnými" jeskyněmi obývanými ve starověku a Zorats Karer s půlnočními kameny – observatoře z doby kamenné budou nejzajímavějšími zastávkami na cestě z Karabachu zpět do Jerevanu.

6. den: Snídaně. Dopoledne návštěva chrámu v Garni – letního sídla arménských králů postaveného v 1. století. Jde o jediný dochovaný pohanský chrám v Arménii nezničený po přijetí křesťanství. Po prohlídce středověkého jeskynního kláštera Gerhard návrat do Jerevanu. Návštěva světoznámé Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou. Nocleh.

6.-10. den: Program shodný s programem 4.–8. den zájezdu bez prodloužení.

7. den: Snídaně. Celodenní výlet na sever země do oblasti města Alaverdi. Prohlídka byzantských klášterů Sanahin a Haghpat – výkvětu arménské náboženské architektury (UNESCO). Nocleh.

8. den: Snídaně. Celodenní výlet do kraje u řeky Kasakh. Město Ashtark, pevnost Ambert na svazích hory Aragats (2300 m n. m.), prohlídka klášterních komplexů a vesnic Sagmosavank a Hovhannavank vytvářejících s okolní krajinou a horou Aragats nádherné scenérie. Nocleh.

9. den: Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

11. den: Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000