crosssearch

Arménie - putování pod Araratemzemě klášterů a hor

Poznávací zájezdy, Arménie

Zájezd za poznáním historické a tradiční křesťanské Arménie, do země hor s všudypřítomným pohledem na biblickou horu Ararat, s bezpočtem pitoreskních hřbitovů se starobylými kačkárovými kříži a především se skvosty klášterní architektury. Úžasná příroda, kaňony, modré jezero...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Arménie - putování pod Araratem
země klášterů a hor

1. den zájezdu Odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU, transfer na ubytování.


2. den zájezdu Malebným kaňonem ke klášteru GEGHARD (UNESCO) s jeskynními chrámy z doby gruzínské nadvlády a k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Přejezd do provincie Ararat ke klášteru KHOR VIRAP s vězením Řehoře Osvícence, úchvatné pohledy na horu Ararat (5137 m), odpoledne soutěskou Amaghu ke slavnému klášteru NORAVANK ze 13. stol., v nedalekém ARENI navštívíme vinařské závody, ochutnáme místní víno, ve zdejších jeskynních bylo v r. 2011 objeveno nejstarší vinařství na světě (6100 let), ubytování ve městě Sisian.


3. den zájezdu Megalitické pole Karahundž, připomínající díky kruhovým útvarům anglickou Stonehenge, pokračujeme do HALIDZOR, a dále nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) ke klášteru Tatev obehnaného mohutnými hradbami, procházka po hradbách. Odpolední výlet k řece Arax na hranici s Íránem, lehká turistika, panoramatické zastávky, návrat na ubytování.


4. den zájezdu Přes Selimův průsmyk (2410 m) a středověkou karavanseraj, nejlépe zachovaná v Arménii, pokračujeme k Sevanskému jezeru, návštěva lokality NORATUS, prohlídka rozsáhlého pole chačkarů, břehy Sevanského jezera a klášter SEVANAVANK s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne prohlídka kláštera Hagharcin a kláštera Gošavank, v jehož blízkosti budeme ubytováni.


5. den zájezdu Dopoledne navštívíme klášter MAKARAVANK s překrásnými reliéfy a výhledy na údolí řeky Aghcev, cesta přes hory podél gruzínské hranice ke klášteru HAGHPAT (UNESCO), s chrámem svatého Kříže a jednoho z nejslavnějších chačkarů v Arménii. Areál SANAHIN (UNESCO), mauzolea, významná akademie, knihovna a malebná katedrála v ODZUNU s unikátním pohřebním pomníkem. Soutěskou řeky Debed pokračujeme na ubytování do Vanadzor.


6. den zájezdu Ráno zastávka u památníku obětem zemětřesení v SPITAKU, pokračujeme k nejvyšší arménské hoře Aragac (4 090 m), jezero Kari (3190 m) se stanicí výzkumu kosmických paprsků a sjedeme k majestátní pevnosti AMBERD v pohoří Aragats, odpoledne navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a posvátný EČMIADZIN (UNESCO), duchovní centrum Arménie s katedrálou Mayr Tachar, prohlídka starobylých kostelů a chrámů sv. Ripsimy a sv. Gajané. Ubytováni budeme v Jerevanu.


7. den zájezdu JEREVAN, brzy ráno prohlídka památníku a Muzea arménské genocidy Tsitsernakaberd, návštěva muzea starých manuskriptů Matenadaran a hlavních památek města, katedrála sv. Řehoře, Modrá mešita, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Opera, obří schodiště Kaskáda, ev. další muzea, krátké ubytování v Jerevanu.


8. den zájezdu Brzy ráno odlet z Arménie do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000