crosssearch

Arménie - kolébka křesťanství a vína

Poznávací zájezdy, Arménie

Program zájezdu 1. den Odlet z Prahy (Vídně) do Jerevanu. 2. den V brzkých ranních hodinách přílet do Jerevanu (časový posun český letní čas + 3 hodiny) - arménského hlavního města, kde dnes žije asi třetina Arménů. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně a dopolední...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy (Vídně) do Jerevanu.
2. den
V brzkých ranních hodinách přílet do Jerevanu (časový posun český letní čas + 3 hodiny) - arménského hlavního města, kde dnes žije asi třetina Arménů. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně a dopolední odpočinek. Odpoledne okružní jízda městem, při které budeme mít možnost poznat pestrost hlavního města Arménie. Na místních tržištích se nabízí nepřeberné množství koření, ovoce, zeleniny i nejrůznějších bylinek. Krásný výhled na hlavní město od mohutné sochy „Matky vlasti“. Návrat do hotelu. Nocleh.
3. den
Snídaně. Dopoledne zastávka u Tscharentsova oblouku – památník věnovaný arménskému národnímu básníkovi Jeghische Tscharents. Poté cesta od pohanského slunečního chrámu Garni až do kaňonu říčky Azat, který svými čedičovými sloupy působí téměř mysticky. Dále budeme pokračovat ke skalnímu klášteru Geghard (UNESCO). Prohlédneme si umělecké knižní malby rukopisné sbírky Matenadaran a okusíme místní znamenitý koňak. Návštěva arménské rodiny, kde budeme mít možnost ochutnat tradiční speciality: lavasch (arménské chlebové placky), šašlik, tolma (plněné vinné listy), nebo některá další typická jídla. Nocleh.
4. den
Snídaně. Dopoledne návštěva prastarého a úctyhodného symbolu Arménie - krásný kostelík Karmravor v Aschtaraku. Kostelík je pouze šestkrát sedm metrů veliký, ale již 1300 roků starý. Chutný oběd v příjemném přátelském prostředí. Kolem kláštera Shagmosavank se vydáme na Aragaz k hradní zřícenině Amberd (výlet závisí na počasí). Kouzelná vyhlídka na Jerevan, pahorkatinu Arax a Ararat. Návrat do Jerevanu. Odpoledne výlet do Etschmiadsinu, uctívané poutní místo Arménie (UNESCO). Místní liturgie patří k nejstarším na světě a věřící Arméni ji prožívají jako svátek. V těsné blízkosti se nachází další památka UNESCO – kostel Sv. Hripsimé. Nocleh.
5. den
Snídaně. V dopoledních hodinách návštěva kláštera Chor Wirab (zrekonstruovaný klášter ze 4. století). Zde byl v temnotě žalářovaný Řehoř Osvětlitel (Gregor Illumini), zakladatel arménské církve. Díky jeho úsilí se z Arménie stalo první křesťanské království (křesťanství bylo přijato jako státní náboženství). V Areni, prastaré vinařské oblasti zavítáme do vinného sklípku. Další zastávkou je klášter Noravank (doslova Nový klášter). Na cestě k němu leží stanice karavan na Hedvábné stezce a průsmyk Selim. Serpentinami konečně dojedeme k jezeru Sevan. Ubytování v hotelu u jezera v nadmořské výšce 1900 m. Nocleh.
6. den
Snídaně. Dopoledne se vydáme hustě zalesněnou krajinou s hlubokými kaňony, projedeme Sevanským tunelem až do Dilijanu. Tajuplné černé kláštery ukryté v temných lesích – klášter Goschawank s dramatickou osamělou polohou na převisu hor, který byl ve 13. století centrem duchovního života. Odpoledne odpočinek u jezera – slunění, pěší procházka kolem jezera, milovníci studené vody mohou volný čas využít ke koupání v jezeře. Nocleh.
7. den
Snídaně. Dopoledne typická hornatá krajina v okolí Alaverdi, řeka Debed, kterou překročíme po mostě z 12. století a ocitneme se u dalšího klenotu zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO - kláštera Sanahin. Procházkou přes řeku Debed dojdeme před Haghpat - klášter opět zapsaný na seznamu UNESCO, nádherné panorama. Alaverdi, hlavní město arménské průmyslové historie: obrovský závod na zpracování mědi, který byl pro znečišťování ovzduší před lety uzavřen – 4000 lidí ztratilo práci. Odpoledne návštěva dvou památných míst. Ve Spitaku vzpomínka na silné zemětřesení v roce 1988, kdy byl celý region zničen. V Jerevanu památník genocidy na Arménech. Po 100 letech se pomalu opět vztahy s Turky mohly normalizovat. Nocleh.
8. den
Snídaně formou balíčku. V brzkých ranních hodinách transfer na letiště a zpáteční let do Prahy (Vídně). Návrat v ranních hodinách našeho času.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000