crosssearch

Arménie-Gruzie: Wine & Brandy Tour

Poznávací zájezdy, Arménie

Seznámení se s tradicí a historií pěstování vinné révy- degustace a návštěva vinných sklípků a destilérií Jerevan | Zvarnots | Noravank | Sevan | Tsinandali | Tbilisi

Konečná cena za osobu od: 40 690 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Jerevanu.

2. den: Přílet do Jerevanu na letiště Zvartnots. Transfer do hotelu. Po snídani začnete dopolední program návštěvou historického muzea Matenadaran. Následně pojedete do vinařství Maran. Návštěva vinařství je doplněna o degustaci. Z vinařství se vydáte do provincie Aragatsont k návštěvě středověkého kláštera Saghmosavank. Pokračujete do pevnosti Amberd z 9. století. Pevnost se nachází v polovině cesty k hoře Aragats, ve výšce 2300 m nad mořem, na skalnatém výběžku mezi řekami Amberd a Arkhashen. Oběd formou pikniku s výhledem na pevnost Amberd. Večeře v Jerevanu, návrat do hotelu, nocleh.

3. den: Po snídani návštěva katedrály Sv. Echmiadzina, chrámu Hripsime a zříceniny Zvartnots. Přejezd do helenského chrámu Garni, který unikl zkáze při nástupu křesťanství. Oběd v místní tradiční restauraci, kde budete mít příležitost sledovat pečení arménského národního chleba "Lavaš" a grilování masa v podzemní peci zvané "tonir". Severovýchodně od Garni, nad roklí řeky Azat, je položen nádherný klášter Geghard, symbol arménské středověké architektury, který je zapsán do seznamu Světového dědictví. Geghard je další neobyčejný starobylý arménský klášter, částečně vytesaný v hoře. V období 25.6. – 3.7., bude Váš program nahrazen návštěvou festivalu jídla - Dolma, který se koná v Sardarapatu. Cílem festivalu je podpořit tradiční arménskou kuchyni, která je považována za jeden z nemateriálních kulturních odkazů všech Arménů. Návrat do hotelu. Nocleh v Jerevanu.

4. den: Snídaně. Prohlídka slavné destilérky Ararat Brandy Jerevan, která byla založena v roce 1887. Při mezinárodní výstavě v Paříži v roce 1900, obdrželo brandy vítězné ocenění Grand-Prix a právem bylo nazýváno "koňak", nikoli "brandy". Návštěvníkům je nabízena ochutnávka několika různě starých druhů koňaků, které mají měkkou sametovou chuť, obdařenou bohatou vůní vanilky nebo čokolády. Možnost zakoupení. Výlet do kláštera Khor Virap ze 4. – 17. století, 45 km od Jerevanu. Tento klášter má velmi bohatou historii a význam a to jak náboženský, tak světský. Pokračování do regionu Vayots Dzor. Po obědě prohlídka kláštera Noravank, který je velké náboženské a kulturní centrum z 12. století. Po cestě zpět do Jerevanu navštívíte vinařství Areni k ochutnávce místních vín. V termínu 30.9. – 8.10. se zde zúčastníte Arenského festivalu vína. Během festivalu budete moci ochutnat ten nejlepší výběr arménských vín, které jsou velmi vysoce ceněny evropskými spotřebiteli. Ochutnávka je doprovázena hudbou a tancem. Nocleh v Jerevanu.

5. den: Snídaně. Návštěva jezera Sevan. Cesta pokračuje do města Ijevan, které je administrativním centrem regionu Tavush. Zde také navštívíte slavné vinařství. Den zakončíte v letovisku Dilijan, kde můžete čas strávit příjemnou procházkou v ulici s keramickými dílnami a ateliéry řezbářů. Nocleh v Dilijanu.

6. den: Snídaně. Návštěva klášterního komplexu Haghpat a Sanahin, který je jednou z nejcennějších památek UNESCO v Zakavkazku. Je umístěn ve fantastické scenérii na vrcholu rokle Debet. Klášter Haghpat byl jedním z největších náboženských, kulturních a vzdělávacích center ve středověké Arménii. V termínu 31.8. – 8.9. navštívíte festival Khorovats, jež se koná na prostranství u kláštera Akhtala. Festival je známý jako svátek grilování, kde mimo výborného jídla je bohatý hudební a taneční doprovod. Cesta pokračuje na gruzínskou hranici, přejezd do regionu Kakheti. Jedná se o část Gruzie, která se nejvíce věnuje vinařství. Po delším přesunu dorazíte do města Sighnaghi, kde Vás čeká tradiční večeře v domácnosti plná gruzínských národních pokrmů. Přejezd do města Telavi. Ubytování, nocleh v Telavi.

7. den: Snídaně. Pokračování do obce Tsinandali, návštěva vinařství Shumi Wine, v jehož malém muzeu jsou vystaveny předměty i ze 6. stol. před n.l., degustace vína. Návštěva vinařství Tsinandali spojená s prohlídkou muzea prince Alexandra Chavchavadze, tzv. otce gruzínského romantismu, známého gruzínského básníka, mecenáše, vojáka, který tuto továrnu na výrobu vína založil. Cesta pokračuje návštěvou kostela Gremi ze 16. století a katedrály Alaverdi (11.st.), které jsou nejvýznamnějšími náboženskými a kulturními památkami v Kakheti. Oběd u jezera Lopota. Nocleh v Telavi.

8. den: Po snídani odjezd směrem k Tbilisi, do města s dlouhou a fascinující historií. Tbilisi bylo založeno ve 4. století králem Vachtanga Gorgasali na místě, kde se nacházely teplé minerální prameny. Krátká prohlídka města, následuje oběd ve starém městě. Návštěva Národního muzea, kde je obdivuhodná sbírka zlatých a stříbrných artefaktů, šperků od 5. stol. před n.l. Návštěva továrny JSC Sarajishvili na výrobu brandy – degustace a možnost zakoupení brandy. Ubytování, odpočinek, nocleh v Tbilisi.
9. den: Noční přesun na letiště v Tbilisi, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000