crosssearch

To nejlepší z Jižní Ameriky

Poznávací zájezdy, Argentina

Buenos Aires / Iguacu /  Cuzco / Machu Picchu

Konečná cena za osobu od: 72 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odlet z Prahy do Buenos Aires (s přestupy)

2. den: Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu, ubytování, individuální volno.

3. den: Snídaně. Polodenní prohlídka Buenos Aires, argentinské metropole, která je desátým největším městem na světě. Podíváme se na náměstí Plaza de Mayo s Casa Rosado, prezidentským palácem, který získal své pojmenování díky typické narůžovělé barvě, na Metropolitní katedrálu a budeme mít také možnost projít alespoň část Avenidy de Mayo, jenž se táhne v délce1,5 kmaž k Plaza del Congreso se sídlem Národního shromáždění. Dále uvidíme vůbec nejšiřší ulici na světě, Avenidu 9 de Julio se slavným Obeliskem republiky, který se stal symbolem města. Jen kousek od ní se nachází proslulá Avenida de Florida, luxusní pěší nákupní zóna. Nemalý zážitek si také odnesete z návštěvy čtvrti La Boca, typické svými barevnými malebnými domy s mnoha obchůdky a restauracemi a také sídlem argentinského fotbalového klubu, či z prohlídky světově proslulého hřbitova Cementario de la Recoleta, s mnoha luxusními mauzoley a místem posledního odpočinku snad nejznámější argentinské osobnosti – Evy Perón. Večer si zcela jistě nenechte ujít návštěvu jedné z vyhlášených restaurací a ochutnávku pravého argentinského steaku s prvotřídním červeným vínem. Pro zájemce fakultativně možnost návštěvy show argentinského tanga. Nocleh.

4. den: V brzkých ranních hodinách odlet do Iguacu, transfer do hotelu. Odpoledne návštěva brazilské strany vodopádů Iguazu. Vodopády Iguazu představují největší systém vodopádů na zemi. Leží na argentinsko-brazilských hranicich na řece Iguazu a voda zde v přepadu dlouhém necelé tři kilometry padá do hloubky asi70 metrů. Přesný počet vodopádů se dá jen těžko spočítat, nicméně v období dešťů jich je zde přibližně 270, v obdbobí sucha pak cca 150. Největším a nejznámějším vodopádem je Ďáblův chřtán. Obě země si okolo vodopádů vybudovaly národní parky se zachovalým pralesem, a jak vodopády, tak parky jsou součástí světového dědictví UNESCO. Brazilská strana vodopádů poskytuje pohled na vodopády v celé šíři. Návrat do hotelu, nocleh. Zájemcům o večerní život doporučujeme navštívit zdejší největší město – Foz do Iguazu – a ochutnat některou z brazilských specialit včetně světově známéno nápoje caipirinha.

5. den: Po snídani pokračování v prohlídce vodopádů, tentokrát z argentinské strany. Čeká nás pěší procházka zdejšími pralesy s neskutečným množstvím zdejší fauny a flory a překrásnými výhledy na jednotlivé vodopády. Pro zájemce možnost jízdy na raftech těsně pod vodopády (není zahrnuto v ceně). Návrat do hotelu, nocleh.

6. den: Snídaně, individuální volno, které můžete využít například k přeletu helikoptérou nmad celými vodopády či k návštěvě místní zoologické zahrady (není zahrnuto v ceně). Během dne transfer na letiště a odlet do Limy. Přílet do Limy, transfer do hotelu, nocleh.

7. den: V brzkých ranních hodinách odlet do Cuzca, hlavního města slavné incké říše, ležící v nadmořské výšce necelých 3 500 m n.m.. Transfer do hotelu, v odpoledních hodinách pěší prohlídka města, během níž uvidíte např. Plaza Mayor s katedrálou, chrám Coricancha či klášter sv. Dominika. Poté se vydáme do okolí a navštívíme obrovskou pevnost z megalitických kamenů Sacsayhuaman, svatyni Quenco, pevnost Puca Pucara a Inkovu lázeň Tambo Machay. Návrat do hotelu, nocleh. Večer lze využít k návštěvě nočního Cuzca a ochutnávce místních specialit (typickým zdejším pokrmem je morče na mnoho způsobů).

8. den: Brzy ráno odjezd do Ollantaytambo, jízda vláčkem malebnou soutěskou do Pueblo Machu Picchu (dříve Aguas Calientes) a odtud se autokarem dostaneme až na horské sedlo se zříceninami Machu Picchu. Prohlídka tohoto unikátního komplexu, objeveného teprve na počátku 20. století Američanem Hiramem Binghamem, volno na tomto magickém místě, které se Vám navždy vryje do paměti. Během dne oběd. Zpět do údolí a návrat do Cuzco ve večerních hodinách, nocleh.

9. den: Snídaně, individuální volno, které můžete využít k nákupům zdejších typických produktů: svetrů z alpaky, stříbrných šperků, čaje z koky a dalších. Během dne transfer na letiště a odlet do Prahy (s přestupy).

10. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000