crosssearch

Napříč Jihoamerickým Kontinentem

Poznávací zájezdy, Argentina

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Buenos Aires. 2. den: přílet do Buenos Aires - hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města. Uvidíte např. náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Buenos Aires.

2. den:

přílet do Buenos Aires – hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města. Uvidíte např. náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad – Palermo. Fakultativně večerní představení tanga. Nocleh.

3. den:

 individuální volno k prohlídce centra Buenos Aires, odpoledne odlet do bolívijského Santa Cruzu.

4. den:

ráno přelet ze Santa Cruz do Sucre, celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městečko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textilií etnických skupin jako Tarabuco či Jalq’a. Nocleh.

5. den:

dopoledne návštěva pestrobarevného indiánského trhu v Tarabuco, kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu suvenýrů je to úžasná podívaná. Odpoledne návrat do Sucre, individuální volno, odpočinek. Večer fakultativně návštěva folklorního představení. Nocleh.

6. den:

ráno přejezd krásnou horskou krajinou do Potosí, kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů pod horou Cerro Rico. Prohlídka patrně nejlepšího muzea - bývalé mincovny Casa de Moneda. Nocleh.

7. den:

Potosí - průjezd čtvrtí horníků a exkurze do dolu hory Cerro Rico. Poté přesun k největší solné pláni na světě Salar de Uyuni, cestou zastávka v Uyuni - důležitém železničníhm uzlu spojujícím jižní Bolívii s Chile a Argentinou. Prohlídka starých parních lokomotiv a vagonů na tzv. Cementerio de trenes. Ubytování v hotelu ze soli s pozorováním západu slunce nad solnou plání. Nocleh.

8. den:

ráno zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa, krátká exkurze do místní továrny na zpracování soli, poté přejezd napříč největší solnou plání na světě Salar de Uyuni. Krátký pěší výlet po ostrově Incahuasi, na kterém roste až 6 000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů. Nocleh.

9. den:

přejezd úžasnou krajinou, jedním z nejizolovanějších koutů naší planety, mj. přírodní rezervací Eduardo Avaroa s lagunami, známým "zkamenělým stromem" Arbol de Piedra, gejzíry a fumaroly, kolem jezer Laguna Verde a Colorada nebo také vulkánu Licancabur (5 960 m) až do Chile. Pozorování divoké zvěře včetně vikuní a až 3 druhů plameňáků v oblasti s nadmořskou výškou přes 4 000 metrů. Nocleh.

10. den:

San Pedro de Atacama - prohlídka ospalého kouzelného městečka v pouštní oáze pod majestátními vulkány, typické domky z vepřovic, návštěva místního kostela, fakultativně také archeologického muzea, kde jsou k vidění mj. textilie, keramika a šperky předkolumbovských kultur. Odpočinek. Odpoledne výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat plameňáky a další druhy vodního ptactva, zapadlá vesnice Toconao s kostelíkem s nabílenou zvonicí. Nocleh.

11. den:

brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě - El Tatio (4 320 m), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35 ˚C. Po návratu do San Pedro de Atacama odpočinek, odpoledne výlet do údolí Valle de la Luna - písečné duny, jeskyně, barevné skály a nezapomenutelný západ slunce nad vulkány. Nocleh.

12. den:

ráno transfer na letiště do města Calama, přelet 1 500 km na jih do Santiago de Chile, pobyt v hlavním městě Chile s návštěvou vinařské oblasti a degustací vína. Nocleh.

13. den:

Santiago de Chile, prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, památník chilského osvoboditele O´Higginse, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov. Výjezd na vrchol San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

14. den:

přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000