crosssearch

Argentina od A do Z

Poznávací zájezdy, Argentina

Program zájezdu 1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - BUENOS AIRES Setkání skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni,odbavení. Let s přestupem do Buenos Aires.Občerstvení v letadle. 2. DEN BUENOS AIRES Po příletu do Beunos Aires setkání se zástupcem místní CK. Transfer do hotelu,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - BUENOS AIRES
Setkání skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni,odbavení. Let s přestupem do Buenos Aires.Občerstvení v letadle.

2. DEN BUENOS AIRES
Po příletu do Beunos Aires setkání se zástupcem místní CK. Transfer do hotelu, ubytování, volné odpoledne. Nocleh.

3. DEN BUENOS AIRES - VODOPÁDY IGUAZU
Snídaně. Transfer na letiště k odletu vnitrostátní linkou do Puerto Iguazú. Po příletu následuje půldenní odpolední výlet k vodopádům Iguazu,které bude možné obdivovat z brazilské strany,odkud je lepší pohled, protože jsou tak vodopády vidět v celé své šíři. K vodopádům Iguazu se váže legenda, která praví, že mladý bojovník Tarobá utekl se svojí dívkou Naipi v kanoi před bohem lesa, který si chtěl dívku vzít. To boha rozzlobilo a jeho zloba způsobila sesuv půdy, čímž se vytvořily vodopády,do kterých Naipi spadla a proměnila se v kámen,zatímco Tarobá se proměnil ve strom nad vodopády a dohlíží tak na svoji dívku. Odjezd do hotelu,ubytování, nocleh.

4. DEN IGUAZÚ
Snídaně. Dnešní den strávíme u vodopádů Iguazu na argentinské straně a v Národním parku Iguazú,který je od roku 1986 veden na seznamu světového dědictví UNESCO. V parku žijí velmi vzácné druhy zvěře, především pak ohrožené druhy ptactva.Následuje procházka v nejnižší části vodopádů a poté po horní lávce u vodopádů, odkud je možné obdivovat největší z vodopádů - Ďáblova ústa.Návrat do hotelu, nocleh.

5. DEN IGUAZÚ - BUENOS AIRES
Po snídani následuje transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou zpět do Buenos Aires. Po příletu odjezd do hotelu, ubytování a nocleh.

6. DEN BUENOS AIRES
Snídaně. Půldenní prohlídka města, kterému se někdy přezdívá ,,město čtvrtí". Celkem jich tu je 46 a každá z nich má svoji vlastní historii a charakter.Během prohlídky bude možné pozorovat, jak se zde mísí snad všechny kultury světa a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru. Po prohlídce možnost nákupů. Návrat do hotelu, nocleh.

7. DEN BUENOS AIRES - TRELEW - PUNTA TOMBO - PUERTO MADRYN
Snídaně. Transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do Trelewu. Po příletu následuje krásná cesta až na poloostrov Punta Tombo, který je proslulý svou kolonií tučňáků magellanských. Je to největší kolonie tučňáků v Jižní Americe, kteří sem
každoročně od září do dubna přicházejí naklást svá vajíčka. Pokračování do Puerto Madryn. Ubytování v hotelu, nocleh.

8. DEN POLOOSTROV VALDÉS
Po snídani odjezd na poloostrov Valdés, do města Puerto Pirámide, odkud odplouvá loď, na
jejíž palubě je během plavby možné pozorovat v oceánu velryby (nejlepší období pro pozorování velryb je od června do prosince). Puerto Pirámide je zároveň jedna ze šesti přírodních rezervací podél poloostrova, kde se vyskytují lachtani nebo také tuleni. Návrat do hotelu, nocleh.

9. DEN PUERTO MADRYN - TRELEW - CALAFATE
Po snídani transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do Calafate. Po příletu transfer do hotelu,ubytování. Volné odpoledne. Nocleh.

10. DEN CALAFATE - NÁRODNÍ PARK LOS GLACIARES - CALAFATE
Snídaně. Následuje celodenní výlet do Národního parku Los Glaciares, který se nachází na jihu země a od roku 1981 patří do světového dědictví UNESCO. Zdejší ledovce, díky kterým bylo toto chráněné území zřízeno, patří do jihopatagonského ledovcového pole. Je zde 47 hlavních ledovců, jimž vévodí 595 km2 velký ledovec Upsala. Prohlídka pokračuje u jezera Lago Argentino s ledovcem Perito Moreno, kde je možné se k tak obrovské mase ledu přiblížit na několik metrů. Ledovec končí v jezeře Lago, kam se každou chvíli zřítí za
doprovodu zvuku podobného hromu větší či menší kry. Návrat do hotelu. Nocleh.

11. DEN CALAFATE
Snídaně. Volný den určený buď k odpočinku a relaxaci nebo k fakultativnímu výletu - plavbě po jezeře, během níž je možné vidět právě ledovec Upsala a další velké ledovce. Nocleh.

12. DEN CALAFATE - USHUAIA
Snídaně. Transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do města Ushuaia, nejjižnějšího města na světě.Velkým turistickým lákadlem města je pronájem člunu a výprava k mysu Hoorn v chilských vodách nebo také k Majáku na konci světa. Ushuaia je také základnou pro výpravy do Antarktidy. Transfer do hotelu, ubytování a volné odpoledne. Nocleh.

13. DEN USHUAIA
Po snídani následuje půldenní návštěva Národního parku Tierra del Fuego, který se nachází v Ohňové zemi a je jediným národním parkem Argentiny při mořském pobřeží. Oblast parku je známá především díky rozmanitému živočišnému a rostlinnému životu. Žijí zde kolibříci, kondoři, ledňáčci, bobři....Flora pak nabízí třeba Magellanovu orchidej.Odpoledne plavba podél průlivu Beagle, který se nachází severně od největšího průliv světa- Drakeova průlivu. Během plavby je možné zahlédnut velryby a pozorovat z těsné blízkosti
různé druhy mořských ptáků. Návrat do hotelu,nocleh.

14. DEN USHUAIA - BUENOS AIRES
Snídaně. Transfer na letiště pro odlet vnitrostátní linkou do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

15. DEN BUENOS AIRES
Snídaně. Volný den k nákupu posledních suvenýrů.Transfer na letiště. Odbavení a odlet do Prahy nebo Vídně s přestupem. Občerstvení v letadle.

16. DEN PRAHA/VÍDEŇ
Pokračování v cestě zpět do Prahy nebo Vídně.Přílet, konec programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000