crosssearch

Argentina a Chile

Poznávací zájezdy, Argentina

Buenos Aires o El Calafate o Perito Moreno o NP Torres del Paine o Seno Otway o Punta Arenas o Santiago de Chile o Valparaiso o Viňa del Mar o Calama o San Pedro de Atacama o Salar de Atacama o Valle de la Luna o El Tatio

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Buenos Aires o El Calafate o Perito Moreno o NP Torres del Paine o Seno Otway o Punta Arenas o Santiago de Chile o Valparaiso o Viňa del Mar o Calama o San Pedro de Atacama o Salar de Atacama o Valle de la Luna o El Tatio

Program

1.den:
odlet z Prahy.

2.den:
přílet do Buenos Aires, přelet do městečka El Calafate v Patagonii, odpočinek. Nocleh.

3.den:
návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno - tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Přejezd do Chile. Nocleh.

4.den:
NP Torres del Paine - celodenní pobyt v jednom z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky. Průjezd parkem s nezapomenutelnými sceneriemi skalních věží, jezer a ledovců, kratší pěší túra k vodopádu Salto Grande nedaleko jezera Pehoé a také na vyhlídku na jezero Nordenskjold a nejvyšší horu Paine Grande (3050 m). Nocleh.

5.den:
NP Torres del Paine - pobyt v přírodě s pěšími výlety, během kterých lze pozorovat zdejší faunu, např. kondora, nandu nebo divoké guanaco. Odpoledne návštěva 200 metrů hluboké jeskyně Milodón, kde byli v roce 1895 objeveny ostatky pravěkého obřího lenochoda. Nocleh.

6.den:
přejezd z Puerto Natales do Punta Arenas, cestou výlet do zálivu Seno Otway s pozorováním kolonií tučňáků magellanských. Nocleh.

7.den:
Punta Arenas - dopoledne prohlídka města a úžiny, poté přelet do hlavního města Santiago de Chile. Transfer do hotelu a nocleh.

8.den:
Santiago de Chile - prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, památník chilského osvoboditele O´Higginse, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov. Výjezd na vrchol San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And. Odpoledne návštěva vinařské oblasti s ochutnávkou vína. Nocleh.

9.den:
celodenní výlet do nejdůležitějšího přístavu v zemi - Valparaiso, prohlídka nejstaršího a nejoriginálnějšího chilského města postaveného ve svazích nad Pacifikem, jehož spodní a horní části spojuje 16 lanovek, náměstí Sotomayor s památníkem hrdinů války za nezávislost, dům Pabla Nerudy, výjezd lanovkou s vyhlídkou na město, Viňa del Mar - návštěva přímořského letoviska se spoustou zahrad. Nocleh.

10.den:
ráno přelet 1500 km na sever do města Calama, přejezd do ospalého kouzelného městečka San Pedro de Atacama - prohlídka věhlasného archeologického muzea, kde jsou k vidění mj. textilie, keramika, zlaté předměty a šperky nebo mumie předkolumbovských kultur. Nocleh.

11.den:
výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat až 3 druhy plameňáků, vesnice Toconao s domy z vulkanického kamene, písečné duny, barevné skály a krásný západ slunce nad údolím Valle de la Luna, večer návrat do San Pedro de Atacama. Nocleh.

12.den:
brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě - El Tatio (4320 m), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35 °C, cestou zpět zastávka v indiánské vesničce Machuca s kouzelným kostelíkem, náhorní plošina Altiplano v pozadí s vulkány. Nocleh.

13.den:
odlet z Calamy do Santiaga a následně do Evropy.

14.den:
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000