crosssearch

Za poznáním Korfu a jižní Albánie

Poznávací zájezdy, Albánie

KORFU - ACHILION - PALEOKASTRITSA - BELLA VISTA - MAKRADES - SARANDA - GJIROKASTËR (UNESCO)- MODRÉ OKO - MESOPOTAMI - ALBÁNSKÁ RIVIÉRA - PORTO PALERMO - BORSH - BUTRINT (UNESCO) - KSAMIL

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

KORFU - ACHILION - PALEOKASTRITSA - BELLA VISTA - MAKRADES - SARANDA - GJIROKASTËR (UNESCO)- MODRÉ OKO - MESOPOTAMI - ALBÁNSKÁ RIVIÉRA - PORTO PALERMO - BORSH - BUTRINT (UNESCO) - KSAMIL

1. den:

Odlet z Brna, Prahy, Ostravy na Korfu, transfer do hotelu 3* s bazénem, ubytování, večeře.

2. den:

Volný den ke koupání a odpočinku

3. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do hlavního města Korfu. První zastávka bude u letního zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná Sisi. Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, odkud je krásný výhled na Myší ostrov a klášterní ostrůvek Vlacherna. Odtud uvidíme i celou letištní přistávací dráhu. V paláci Mon Repos s koloniálními architektonickými prvky, o němž se říká, že byl postaven na místě starověkého města Kerkyra, nalezneme v jeho zahradách ruiny 3 starověkých chrámů. Projdeme se po největším řeckém náměstí Spianada s mnoha historickými budovami a zastavíme se u pravoslavného kostela sv. Spyridiona, kde se v kapli nachází ostatky tohoto světce. Ve volném čase si můžeme jako správní Řekové vychutnat odpolední kávu na náměstí Spinada, které je lemováno budovami s romantickým podloubím Liston z dob Napoleona, jež velmi připomínají pařížskou Ru Rivoli, nebo se věnovat nákupům. Návrat na ubytování.

4. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

5. den:

Vydáme se na polodenní výlet do malebné Paleokastritsi, kde si prohlédneme mužský ortodoxní klášter ze 13. století, z jehož zahrad je krásný výhled na záliv a moře. Poté se můžeme koupat v moři, které zde má více než desítku různých odstínů barev. Hlavní pláž se nachází hned pod klášterem, v okolí je i více malých a klidnějších pláží, fakultativně se můžeme projet lodí s proskleným dnem nebo rychlými čluny. Na zpáteční cestě se ješte zastavíme na vyhlídkovém místě zvaném Bella Vista, odkud je impozantní výhled na celý záliv a poslední zastávka bude ve vesničce Makrades, kde si budeme moci zakoupit tradiční korfské výrobky jako olivový olej, koření, domácí víno a další. Návrat na ubytování.

6. den:

V ranních hodinách se nalodíme na trajekt a odjedeme do města Saranda, které je branou do jižní Albánie a hlavním turistickým letoviskem Albánské riviéry. Projdeme se po promenádě lemované hotely a restauracemi a v centru Sarandy se podíváme na zbytky stavby starého antického města z 5. století. Ubytování budeme v hotelu 3*, večeře.

7. den:

Po snídani podnikneme celodenní výlet do vnitrozemí Albánie. Naší první zastávkou bude Gjirokastër (UNESCO), město bílých střech s majestátním hradem a překrásnými domy typickými pro jihoalbánskou architekturu. Městu dominuje citadela vysoko nad městem a údolím řeky Drin, kde je vojenské muzeum a navštívíme i etnografické muzeum, původně rodný dům diktátora Envera Hodži. Na zpáteční cestě se podíváme na neobvyklý geologický jev tektonického původu zvaný Syri i kalter Modré oko. Jde o mohutný pramen řeky Bystrica, který zachytává vodu z údolí Drinos a tvoří zde jezírko s ledově chladnou vodou. Neobvyklý bezedný pramen má modrou barvu a připomíná lidské oko. Údolím říčky Bystrice pojedeme kolem dvou vodních elektráren Stalin I a Stalin II postavených za pomoci československých odborníků a naší poslední zastávkou bude raně byzantský kostel sv. Nikolaje, který se tycí na nízké vyvýšenině uprostřed ruin starého kláštera v blízkosti řecké vesnicky Mesopotami. Návrat na ubytování.

8. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet na Albánskou riviéru, kde najdeme mnoho atraktivních pláží s průzračně modrou vodou. Albánské divoké pobřeží ozvláštňují tradiční vesnice usídlené v izolovaných zátokách a zlaté pláže svírající tyrkysovou morskou hladinu. Zastavíme se v Porto Palermo, kde ze skalnatých vod tyčí hrad Ali Pasha. Samotný přístav sloužil také jako tajná ponorková základna za dob komunistického režimu a poloopuštěná základna a tunel vedoucí dovnitř jsou zde stále ještě k vidění. Na koupání přejedeme do Borsh, kde je nejdelší, 7 km dlouhý pás pláží v Albánii. Romantiku místa nám dokreslí obed pod platany mezi zurcícími potoky. Odpoledne koupání na pláži v Borsch. Večer návrat na ubytování.

9. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

10. den:

Polodenní výlet zahájíme návštěvou historického místa Butrint na malém poloostrově, které podle legendy založil Helenus, který sem přivedl uprchlíky ze zničené Tróje. Nachází se zde nejvýznamnější antický areál v Albánii (UNESCO), pozůstatek starověkého města Buthrotum. Nalezneme zde památky z reckého i rímského období spadající až do 3. století pr. n. l., byzantské památky, benátskou pevnost a mnohé další. Na zpáteční cestě se budeme koupat na kouzelné pláži Ksamil, kde můžeme doplavat až ke třem malým ostrovům utopeným v tyrkysové zátoce. Navečer navštívíme pevnost Lekures, odkud se nám otevře překrásný výhled na protější Korfu, Butrintské jezero a horské masivy ve vnitrozemí Albánie. Fakultativně večeře za doprovodu živé albánské hudby. Nocleh.

11. den:

Dopoledne volno, v odpoledních hodinách odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.

Způsob prodeje:

na vyžádání

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000