crosssearch

To Nejlepší Z Albánie

Poznávací zájezdy, Albánie

Program zájezdu 1. den: samostatně odlet z Prahy do Tirany. Po příletu prohlídka hlavního města Albánie. Projdete se po hlavní třídě, podíváte se na památník národní hrdiny Skenderbega, mešitu, uvidíte domy s krásnou italskou architekturou z 20. až 30....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 samostatně odlet z Prahy do Tirany. Po příletu prohlídka hlavního města Albánie. Projdete se po hlavní třídě, podíváte se na památník národní hrdiny Skenderbega, mešitu, uvidíte domy s krásnou italskou architekturou z 20. až 30. let minulého století, parlament, tzv. pyramidu – původní muzeum diktátora Envera Hoxhy, úřad vlády, známou čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie (tzv. „Blloku“), bývalou rezidenci Hoxhy, univerzitu Matky Terezy se stejnojmenným náměstím a její sochou. Po večeři odjezd na ubytování poblíž Tirany. Večeře a nocleh.

2. den:

snídaně. Odjezd k Ohridskému jezeru, zastávka v malebné vesnici Lin přímo u průzračných vod Ohridského jezera. Poté navštívíte město Pogradec s krásnou balkánskou atmosférou a příjemnou promenádou. Přejezd do města Korča, také zvané jako „Albánská Paříž". Projdete se po krásných čtvrtích města a seznámíte se s místními dějinami a kulturou. Večeře a nocleh v Korči. 

3. den:

 po snídani poznáte jednu z nejkrásnějších a nejméně probádanou částí Albánie. Projedete kolem měst Erseka Leskovik, a minete spoustu vesniček, kde se  zastavil čas v 70. letech minulého století. Uvidíte nádherné horské scenérie, pastviny a kaňony, které zůstávají nepovšimnuté masivní turistikou a jsou daleko od veškeré civilizace. Večeře a nocleh ve městě Gjirokastra.

4. den:

 snídaně. Dopoledne se podrobně seznámíte s městem Gjirokastra (UNESCO), rodištěm bývalého diktátora Albánie Envera Hoxhy. Po návštěvě citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaru či nádherné otománské architektury okolních čtvrtí, se přesunete do oblasti Albánské riviéry, do letoviska Himara. Večeře a nocleh.

5. den:

 snídaně. Odjezd přes Llogarský průsmyk a národní park Llogara směrem k městu Vlora, kde se zastavíte v centru na návštěvu muzea Nezávislosti a dále budete pokračovat do města

Berat 

(UNESCO), které se pyšní otomanskou architekturou ze 17. století. Berat je mimo jiné známé svým večerním korzem, kde si můžete vychutnat pohodu podvečera. Večeře a nocleh.

6. den:

 snídaně. Odjezd do města Durrës. Podrobné seznámení se s antickou části města, které bylo až do r. 1920 hlavním městem Albánie. Návštěva výrobny známé albánské brandy „Skanderbeg" a odpoledne odpočinek u moře. Večeře a nocleh.

7. den: 

snídaně. Transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000