crosssearch

Tajemná Albánie s návštěvou Ohridského jezera

Poznávací zájezdy, Albánie

Korfu - Saranda - Butrint - Vlora - Berat - Ohrid - Tirana - Durres - Gjirokastra

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den

Odlet z Prahy na Korfu. Po příletu ubytování, individuální volno možno využít k poznávání hlavního města Kerkyry. Nocleh v hotelu.

2.den

Snídaně, nalodění na trajekt a přejezd do Albánie. Ze Sarandy pokračuje cesta autokarem malebnou krajinou do Butrintu, jedinečného komplexu antických zřícenin (UNESCO), založeného údajně uprchlíky z legendární Tróje. Prohlídka amfiteátru, Asklepiova chrámu, mozaikami zdobeného baptisteria či antického opevnění. V odpoledních hodinách pokračování přes půvabnou vesničku Himara s návštěvou hradu Ali Pashe Tepelana. Ve podvečerních hodinách příjezd do města Vlora ležícího na pobřeží Jadranského moře, ubytování v hotelu, nocleh.

3.den

Po snídani krátká panoramatická prohlídka dnes významného albánského přístavu Vlora. Nejhezčí pohled se nabízí z pevnosti Kanina, zastávka nesmí chybět ani na náměstí Nezávislosti se stejnojmenným muzeem či u mešity Moradie. Po krátké zastávce v klášteře Zvernec následuje přejezd do Berátu, města nepřetržitě osídleného již od starověku. Prohlídka města „červených střech a tisíce očí“, plného starověkých památek a středověkých kostelů. Návštěva muzea Onufri se vzácnými ikonami, procházka pitoreskními čtvrtěmi Mangalem a Gorica a výšlap na pevnost nad městem. Ubytování, nocleh v Beratu.

4.den

Snídaně, z Beratu cesta pokračuje k makedonské hranici, po jejímž překročení cesta zamíří k „makedonskému moři“, jezeru Ohrid. Po příjezdu do stejnojmenného městečka s bohatou historií a velkým množstvím pravoslavných staveb následuje prohlídka – místní přístav, kostely sv. Sofie, Sv. Klimenta a sv. Pantelejmona či kostel sv.Jovan Kaneo ze 13.století na romantickém útesu nade jezerem. Procházka centrem bude zakončena krátkou projížďkou po jezeře známém svou průzračnou vodou. Ubytování, nocleh v Ohridu.

5.den

Snídaně, dopoledne přejezd autobusem zpět do Albánie, do hlavního města Tirany. Po cestě krátká zastávka v dynamicky se rozvíjejícím městě Elsaban. Po příjezdu do Tirany panoramatická prohlídka albánské metropole. Skandebergovo náměstí s Edhem Beyovou mešitou, pozoruhodnou budovou Národního muzea (návštěva) a hodinovou věží doplní další pamětihodnosti. V odpoledních hodinách přejezd do největšího města na albánském pobřeží, kterým je Drač (Dürres), kdysi ležící na známé Via Egnatia. Krátká zastávka u dochovaného římského amfiteátru, ubytování a nocleh.

6.den

Po snídani v ranních hodinách odjezd z Drače do Gjirokasteru, nádherného „bílého města kamenných střech“, kde je na programu prohlídka impozantní pevnosti nad městem a vojenského muzea se zajímavou expozicí albánských zbraní. Cest pokračuje zpět do Sarandy, právem nazývané perlou albánské riviéry. Ubytování, nocleh.

7.den

Snídaně, odjezd trajektem zpět na Korfu, ubytování v hotelu a individuální volno. Možnost koupání, nocleh

8. den

Snídaně, individuální volno a dle letového řádu odlet z Korfu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000