crosssearch

Poklady Albánie a Makedonie - 1 cesta letecky

Poznávací zájezdy, Albánie

Poznávací okruhy - Albánie a Makedonie

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (so): Let Praha – Korfu. Ubytování na Korfu (dle času letu).

2.den (ne): Trajekt do albánského přístavního města SARANDA. Prohlídka nejvýznamnější antické lokality v Albánii BUTRINTU (UNESCO) – pozůstatky významných staveb z doby starověkého Řecka. Zastávka u přírodně zajímavé vyvěračky MODRÉ OKO – podzemní pramen a jezírko sytě modré barvy. GJIROKASTRA (UNESCO) – jedno z nejkrásnějších albánských měst, městská památková rezervace. Nocleh.

3.den (po): Přejezd údolím řeky VJOS. Zastávka a prohlídka města KORČA – metropole východu Albánie, město nazývané „Paříží Albánie“. Dojezd na ubytování k Ochridskému jezeru.

4.den (út): OCHRIDSKÉ MOŘE = Ochridské jezero je obklopeno horami a nádhernou nezničenou přírodou, jedno z nejstarších jezer na naší planetě. Prohlídka starobylého kostela a kláštera SV. NAUM z 10. stol., jedná se o jeden z nejznámějších makedonských klášterů. OCHRID – starobylé město ležící na antické římské obchodní cestě, která spojovala Egejské moře s Jaderským, městu dominuje monumentální pevností cara Samuela se 3 km hradeb, pozdější sídlo pravoslavných biskupů. Nejstarší ochridský kostel SVETI PANTELEJMON. Nocleh.

5.den (st): Významné kulturní centrum a historické město BITOLA s kostely a mešitami, hodinovou věží a monumentálním pravoslavným chrámem s bohatě zdobeným ikonostasem. HERACLEA LYNCESTIS – antické město s lázněmi, divadlem, paláci a bazilikami. Zastávka u PRESPANSKÉHO JEZERA s písečnými plážemi. Nocleh.

6.den (čt): Dopoledne přejezd zpět do Albánie a průjezd do oblasti hlavního města Tirany. Prohlídka bašty albánského národního hrdiny Skanderbega – městečka KRUJE s monumentální pevností. TIRANA – hlavní město Albánie se starou mešitou Ethem Bega a několika muzei, procházka na Skanderbegově náměstí. Nocleh.

7.den (pá): DRAČ (Durres) – významné přístavní město s památkami na dobu římskou – antický amfiteátr, archeologické muzeum a byzantské hradby. BERAT (UNESCO) – jedno z nejstarších a nejhezčích albánských měst, horní „bílé“ město s mnoha byzantskými kostelíky a muzeem ikon malíře Onugriho, staré dolní město s několika mešitami a křesťanskou čtvrtí Gorica. APOLLONIA s pozůstatky Apollónova chrámu a se středověkým klášterem Panny Marie. Nocleh ve Valonské zátoce.

8.den (so): ALBÁNSKÁ RIVIÉRA - vesnice DHERMI s řeckou menšinou a mnoha kostelíky na svahu hor. HIMARE – přímořské letovisko. Průjezd krajem zemních pyramid a olivových hájů po pobřeží Albánské riviéry a oblastí Palermského zálivu do Sarandy. Nocleh.

9.den (ne): Dopoledne prohlídka monumentální pevnosti nad přístavním městem SARANDA. Trajekt do Kerkyry na ostrově Korfu. Nocleh.

10.den (po): Trajekt do Itálie (nejčastěji do Benátek).

11.den (út): 11. a 12. den: Trajekt do Itálie, přejezd do ČR, příjezd do Prahy dle času trajektu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000