crosssearch

Perly Balkánu

Poznávací zájezdy, Albánie

Vychutnejte si s námi neopakovatelnou atmosféru balkánských zemí jako je Bosna a Hercegovina s návštěvou hlavního města Sarajeva. Okouzlí vás vrcholky hornatého státu Černá Hora s městy Cetinje či Budva.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Vychutnejte si s námi neopakovatelnou atmosféru balkánských zemí jako je Bosna a Hercegovina s návštěvou hlavního města Sarajeva. Okouzlí vás vrcholky hornatého státu Černá Hora s městy Cetinje či Budva. Nemůžete si nechat ujít Albánii, která se svým osmanským dědictvím patří mezi architektonické ráje světa. Naše putování zakončíme v Makedonii, což je neuvěřitelně zelená země s úrodnými sady a vinicemi.

Program zájezdu:

1. den: navečer odjezd z ČR.

2. den: prohlídka metropole Sarajevo - patří mezi nejhezčí a nejpůsobivější města v Evropě. Staré město bylo založeno tureckými dobyvateli v letech 1455-1463. Prohlídka historické části města, kamenný most z roku 1565, původní dřevěná mešita z 16. století, dřevěná fontána, srbský pravoslavný kostel z 16. století, krytý trh postavený v 16. století - Brusa Bezistan s šesti kopulemi. Odjezd na ubytování.

3. den: dopolední příjezd do hlavního města starého Černohorského království - Cetinje. Následuje prohlídka města: Cetinjský klášter, Etnografické muzeum, Státní muzeum, Královské mauzoleum. Přejezd do starobylého města - Budva, v současnosti jedno z nejvyhledávanějších míst Černé hory - kostel Sv. Jana, Archeologické muzeum, kostel sv. Trojice, kostel sv. Sávy. Přejezd na ubytování.

4.den: dopoledne příjezd do města Drač - nejstarší a druhé největší město Albánie a významný námořní přístav. Prohlídka města: Římský amfiteátr z přelomu 1. a 2. století našeho letopočtu, byzantský kostelík s mozaikami, palác krále Ahmeda Zogu - Skanderbegova socha či maják nabízející kouzelný výhled na albánská pobřežní opevnění, Archeologické a Etnografické muzeum. Přejezd do hlavního města Albánie - Tirany - Skanderbergovo náměstí s mohutnou jezdeckou sochou, Národní historické muzeum, Ethem Beyova mešita, hodinová věž (odkud je z výšky 35 metrů na centrum Tirany nejlepší výhled), budova Paláce kultury, bílá pyramida bývalého Muzea Envera Hoxhy (Hodži), která dnes slouží jako výstaviště. Na vrcholku kopce s nádherným výhledem na město stojí na stráži velká bílá postava Matky Albánie. Přejezd na ubytování.

5. den: příjezd do města Ohrid - kostel sv. Matky Boží, římské divadlo, Samuelova pevnost, klášter sv. Klementa / Pantaleona u Plaošniku, kostel sv. Jana v Kaneo, kostel sv. Sofie, ruční papírny. Možnost pobytu u jezera. Následuje přejezd do Tetova. Hlavní historickou památkou je Šarena džamija (Pestrá mešita) z první poloviny 15. století, považovaná za nejhezčí osmanskou stavbu na Balkáně. Nad městem můžeme vidět zbytky osmanské pevnosti z 19. století, která byla zničena během Balkánských válek. Přejezd na ubytování.

6.den: příjezd do města Skopje - pevnost Kale, kostel Nejsvětějšího Salvátora, starý turecký bazar, kamenný most, 30 metrů vysoký pomník Alexandra Velikého na hlavním náměstí, památník Matky Terezy. Odjezd zpět do ČR.

7. den: příjezd do ČR.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem s klimatizací a WC, 4x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Praha a Jihlava, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, pojištění léčebných výloh, vstupy do jednotlivých památek, městská hromadná doprava ve městě, případná city taxa - platí se na místě.

Orientační ceny vstupného: Sarajevo radnice cca 2,00 EUR, Budva - pevnost 2,00 EUR, Archeologické muzeum 1,50 EUR, hradby 1,00 EUR, Cetinje - vstup do města 0,50 EUR, klášter 2,50 EUR.

Doporučené kapesné: min. 100 EUR.

Nástupní místa a orientační časy odjezdů:

Praha (17:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) - s příplatkem 300 Kč

Jihlava (19:00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč

Brno (20:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice), Mikulov (21:00 čerpací stanice Schell u Lidlu, směr Vídeň) - bez příplatku

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000