crosssearch

Neobjevené krásy jižní Albánie s koupáním u moře

Poznávací zájezdy, Albánie

Korfu o Gjirokastra o Berat o Apollonia o NP Logara o Himara o Dhermi o Butrint

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Korfu o Gjirokastra o Berat o Apollonia o NP Logara o Himara o Dhermi o Butrint

Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy, přílet na Korfu (řecký ostrov), transfer z letiště do hotelu. Ubytování a nocleh na Korfu.

2. den:
snídaně, odjezd do přístavu Korfu a přejezd trajektem do Sarandy (Albánie), návštěva přírodní rezervace Bistrica, modrý pramen řeky s výstižným názvem ,,Modré oko". Následuje odjezd do půvabného města ,,šedých střech" Gjirokastra, zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po cestě zastávka u vyhlášené cukrárny ve vesnici Vanistra. Ubytování v centru města. V rámci polopenze v typické restauraci - místní speciality qifqi (rýžové karbanátky), žabí stehýnka, skopové maso na roštu či grilu. Odpoledne návštěva pevnosti města Gjirokastra, památník albánského jazyka, starý bazar. Návštěva etnografi ckého muzea - rodiště bývalého diktátora Envera Hodžy. Večer individuální program, nakupování, procházka po historickém centru města, místní kavárny a restaurace, ochutnávka místní rakije a vína.

3. den:
snídaně, návštěva národního parku ,,Bredhi i Hotoves". Návštěva přírodních horkých lázní (vstup zdarma), v rámci polopenze v typické restauraci u řeky, místní speciality - sladkovodní ryby. Odpoledne odjezd do města ,,tisíce a jednoho okna" Berat, jehož staré centrum a hrad jsou zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Cesta potrvá cca 3,5 hod. Ubytování v hotelu v centru města. Večer volný program, vyhlášené městské korzo na promenádě Beratu, možnost stravování v různých tavernách v historickém centru města.

4. den:
snídaně, návštěva pevnosti města Berat, seznámení se s dějinami města a jeho starobylými čtvrtěmi - muslimský Mangalem a křesťanská Gorica, procházka po malebných, úzkých uličkách města. Oběd v místní restauraci v rámci polopenze. Ochutnávka masových pokrmů jako masové kuličky, skopové na grilu apod. Odpoledne návštěva antického města Apollonia, poté odjezd do Vlorské zátoky, ubytování v hotelu naproti poloostrovu Karaburun. Večer volný program, možnost koupání, odpočinek v hotelu.

5. den:
snídaně, odjezd do národního parku Llogara s Césarovou soutěskou, kudy César vedl svá vojska v tažení proti svému protivníkovi, Pompeiovi. Výstup do Césarovy soutěsky je středně těžký. Cesta po pěší upravené stezce potrvá cca 20 min. Oběd v rámci polopenze v restauraci, která se nachází ve výšce 1080 m n. m. s překrásným výhledem na vysoké hory ve vnitrozemí Albánie. Ochutnávka místních specialit jako ovčí či kozí hlava, skopové nebo jehněčí maso, masové kuličky, jogurt s medem a ořechy. Odpoledne koupání na jedné z nejkrásnějších panenských pláží Albánie s názvem Gjipe. Sestup k pláži potrvá cca 25 min. pěšky po neupravené stezce. Večer přejezd do hotelu v letovisku Himara, ubytování, nocleh.

6. den:

snídaně, dopoledne koupání a odpočinek u moře, oběd není v rámci polopenze a nepovinný - hradí klient sám. Odpoledne návštěva hradu a staré, půvabné vesnice Himara s mnoha pravoslavnými kostely (vstup na hrad zdarma). Večer večeře v rámci polopenze, podávaná v hotelové restauraci, jednotné menu.

7. den:
snídaně, ponorková základna a pevnost Ali Pashi Ioanninského uvnitř zátoky Panormo, který byl následně přestavěn na letní sídlo jeho ženy. Oběd v rámci polopenze v typické restauraci ve vesnici Borsh přímo mezi překrásnými vodopády. Odpoledne odjezd, ubytování a odpočinek v hotelu v Sarandě, možnost koupání. Večer prohlídka hradu Lekures, který se nachází nad městem Saranda s nádherným výhledem na pevninu Albánie, moře i na protější ostrov Korfu. Možnost občerstvení a večeře přímo na hradě. Později procházka po vyhlášené městské promenádě.

8. den:
snídaně, návštěva antického města Butrint, oběd v rámci polopenze v místní taverně, odpoledne odjezd trajektem na Korfu. 2-3 hodiny na prohlídku centra města Korfu, večer odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000