crosssearch

Letecké Víkendy Tirana

Poznávací zájezdy, Albánie

Program zájezdu 1.den: odlet z Prahy, přímý let do Tirany. Přílet na letiště "Matka Tereza" v Tiraně. Transfer z letiště do hotelu v centru Tirany. Setkání s průvodcem. Ubytování v hotelu Ferrari (celkem 3 noci). Odpolední program: Odjezd do centra města....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

odlet z Prahy, přímý let do Tirany. Přílet na letiště "Matka Tereza" v Tiraně. Transfer z letiště do hotelu v centru Tirany. Setkání s průvodcem. Ubytování v hotelu Ferrari (celkem 3 noci). Odpolední program: Odjezd do centra města. Seznámení se s nejdůležitějšími památkami, dějinami a zajímavostmi tohoto města. Památník národní hrdiny Skenderbega, Ethem Begova mešita (nejstarší dochovaná stavba v Tiraně ze 17. století), třída rodiny Toptanů, hlavní třída s překrásnou italskou architekturou 20-30. let minulého století, parlament, tzv. pyramida – bývalé mauzoleum diktátora E. Hoxhy, úřad vlády, známá čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie až do r. 1989 (tzv. „Blloku“), vila E. Hoxhy, univerzita M. Terezy se stejnojmenným náměstím a její sochou, kavárna ve výšce 60m, která se otáčí 360° během 1 hod. s krásným výhledem na celé město. V podvečer výlet lanovkou na horu Dajt (1620 m n.m.) k překrásné vyhlídce na celé hlavní město a nedaleké Jaderské moře. Večeři lze, po dohodě s průvodcem, zajistit v jedné z mnoha místních taveren se specialitami středomořské kuchyně např. hovězí karbanátky, skopové maso na roštu či grilu, zapékaná mísa s játry, jehněčí na roštu, místní guláš, dršťková polévka, několik druhů salátů anebo jogurt s medem a ořechy.

2.den:

Po snídani je možné absolvovat fakultativní výlet do města Dyrachium (Durrës), kde se seznámíte se slavnými dějinami antické části tohoto města, který postavil král Epidamnos v 7. století př. n.l. Postupně navštívíte antický amfiteátr, Agora (trh) a velmi zajímavé archeologické muzeum. Dnes je Durrës druhým největším městem Albánie a důležitým přístavem celého Balkánu. Návrat do hotelu v Tiraně v odpoledních hodinách. Večer volný program s možnostmi nakupování kvalitního oblečení a obuví z dílen italských a dalších světových návrhářů za velmi příznivé ceny. V Albánií se nachází hned několik desítek textilních a obuvnických továren, které vyrábí zboží pro italský a evropský trh. Nejznámější ulice s těmito obchody se nazývá M. Shyri a nachází se jen pár kroků od hotelu.

3.den:

Po snídani je možné absolvovat fakultativní výlet do starobylého města Kruja, Odtud byli po dobu 35 let odráženi Osmančti Turci. Hrad byl ubráněn během čtyř obležení Osmanskými Turky před konečnou kapitulací krátce po smrti albánského národního hrdiny Gjergje Kastriotiho (Skenderbega). Město je známý svými úzkými, malebnými uličkami s nepřeberným množstvím obchůdků s různými suvenýry, hradem s věhlasným etnografickým muzeem anebo svatyni řadu Baktašiů. Bektašiové jsou umírněným muslimským súfijským řádem (tarika), který vznikl právě v Albánií, je známý pro svůj folklór a zejména specifické příběhy, které se vztahují k islámské společnosti, konkrétně k Malé Asii. V těchto příhodách Bektašiové vystupují jako volnomyšlenkáři a vystupují proti oficiální podobě institucionalizovaného islámu a zpochybňují tak některé hodnoty společnosti a obvyklé vnímání islámu. Ukázka jednoho z mnoha vtipů: Bektaši přijde mezi tři děti, které si chtějí rozdělit 15 jablek a mají problém s matematikou. Požádají ho, jestli by jim nepomohl. Bektaši se zeptá: „Chcete, abych je rozdělil Božím, nebo lidským způsobem?“ Všechny děti se bez jakéhokoliv zaváhání rozhodnou pro Boží způsob. Bektaši dá 13 jablek prvnímu, 2 druhému a na posledního nezbude nic. Poslední dvě děti se na něho zlostně rozkřičí: „Jak je možné, že by toto měl být Boží způsob, to není fér!“ Bektaši odvětí: "Kdybyste si vybrali lidský způsob, dal bych každému 5 jablek, ale to Bohu neodpovídá. Podívejte se kolem sebe, viděli jste někdy na světě něco, co by bylo rozděleno rovnoměrně?". Večer volný program. Po dohodě s průvodcem lze zajistit lístky do státní opery či divadla.

4.den:

Po snídaní volno a nákup posledních suvenýrů, transfer na letiště v Tiraně, odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000