crosssearch

Krásy Albánie s relaxem u moře

Poznávací zájezdy, Albánie

Program zájezdu 1. den: samostatně odlet z Prahy na Korfu (Řecko). Transfer z letiště do hotelu. Nocleh. 2. den: snídaně. Transfer do přístavu a odjezd trajektem do letoviska Saranda v Albánii. Po pasové kontrole na vás bude čekat průvodce...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

samostatně odlet z Prahy na Korfu (Řecko). Transfer z letiště do hotelu. Nocleh.

2. den:

snídaně. Transfer do přístavu a odjezd trajektem do letoviska Saranda v Albánii. Po pasové kontrole na vás bude čekat průvodce a společně navštívíte přírodní rezervaci Bistrica, modrý pramen řeky s výstižným názvem „Modré oko“. Následuje odjezd do půvabného města „šedých střech“ Gjirokastra, zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Návštěva pevnosti, kde mimo jiné také uvidíte muslimskou mešitu, památník albánského jazyka a starý bazar. Můžete také navštívit muzeum Envera Hodži, které pojednává o místním rodákovi a bývalém diktátorovi. Večeře a nocleh.

3. den:

snídaně. Odjezd do národního parku Bredhi i Hotoves, který je nazvaný podle jedle makedonské. Vyvěrají zde termální prameny, které tvoří malé jezírko, v němž se dá koupat. Odjezd do malebného města "tisíce očí" Beratu, jehož charakteristické bílé domky s červenými střechami jsou naskládané jeden na druhém ve svahu kopce. Staré centrum a hrad jsou zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO a vy je uvidíte na vlastní oči, stejně jako vyhlášené městské korzo. Večeře a nocleh.

4. den:

po snídani odjezd na pevnost města Berat. Seznámení se s dějinami města a jeho starobylými čtvrtěmi - muslimský Mangalem a křesťanská Gorica. Procházka v malebných a hodně úzkých uličkách města vás jistě ohromí. Návštěva antického města Apollonia s ostatky chrámu boha Apollóna a středověkým klášterem Panny Marie. Odjezd do Vlorské zátoky. Ubytování, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. Dopoledne odjezd do národního parku Llogara s Caesarovou soutěskou, kudy Caesar vedl svá vojska v tažení proti svému protivníkovi Pompeiovi. Výstup do Caesarovy soutěsky je středně těžký. Cesta po pěší upravené stezce potrvá cca 30 min. Přejezd do hotelu v letovisku Himara, odpočinek u moře, večeře a nocleh.

6. den:

snídaně. Dopoledne můžete strávit koupáním a odpočinkem u moře. Odpoledne navštívíte hrad a půvabnou vesnici Himara s mnoha pravoslavnými kostely. Večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Návštěva ponorkové základny a pevnosti Ali Pashi Ioanninského uvnitř zátoky Panormo, která byla následně přestavěna na letní sídlo pašovy ženy. Přejezd do vesnice Borsh, výstup na pevnost Sopoti s panoramatickým výhledem na albánskou riviéru. Poté odjezd na ubytování a odpočinek v hotelu v Sarandě. Prohlídka hradu Lekures, který se nachází nad městem Saranda s nádherným výhledem na pevninu Albánie, moře i na protější ostrov Korfu. Později procházka po vyhlášené městské promenádě. Večeře a nocleh.

8. den:

po snídani návštěva antického města Butrint, kde si při zpěvu cikád a vůni eukalyptu vychutnáte jedinečný archeologický areál. Poté samostatně odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 16.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha–Korfu–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • transfer z letiště do hotelu a zpět • trajekt z Korfu do Albánie a zpět • přepravu minibusem/autobusem • místní česky mluvící průvodce • pobytovou taxu a přihlašovací poplatky • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech s polopenzí kromě večeře první večer • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění • 1lůžkový pokoj (3 490 Kč) • vstupy a fakultativní akce (cca 2 000 LEK) • spropitné.

Poznámka

Pří příletu není podávána večeře první večer, stravování začíná snídaní.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000