crosssearch

Albánská mozaika

Poznávací zájezdy, Albánie

Boka kotorská o Škodra o Lesh o Kruja o Vlora o Berati o Apollonia o Gjirokastra o Tepelena o Dubrovník

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Boka kotorská o Škodra o Lesh o Kruja o Vlora o Berati o Apollonia o Gjirokastra o Tepelena o Dubrovník

Program

1.den:
odjezd z ČR, přejezd do Černé Hory.

2.den:

prohlídka Boka Kotorská, přejezd na ubytování a večeře, nocleh.

3.den:

snídaně, příjezd do Albánie - Škodra s pevností Rozafa a překrásným výhledem na soutok tří řek u Skadaru, Lesh se Skanderbegovou pamětní mohylou v rozvalinách místní katedrály, Kruja s velkolepým hradem, etnografické muzeum, vyhlášený bazar, v podvečer příjezd na ubytování k moři ve Vlorské zátoce, večeře, nocleh.

4.den:
snídaně, odpoledne výlet na klášteru sv. Marie, ke kterému vede cesta po plovoucím dřevěném chodníčku, laguna Narta s vodním ptactvem a solná odpařiště, večer prohlídka Vlory, hrad Kanina, odkud je nádherný výhled na Vlorskou zátoku a lagunu, večeře, nocleh.

5.den:
snídaně,Berati - "město tisíce oken" - jedno z nejkrásnějších albánských měst, s řadou chrámů a mešit, pevnost Kalasa. Apolloniinia - zřícena starobylého města, večeře, ubytování.

6.den:
snídaně, Drač (Durres) s městskými hradbami z dob byzantské říše - významný přístav ležící na Via Egnatia (Římské cestě) s monumentálním amfiteátrem z 2. st. n. l., Tirana - prohlídka hlavního města, večeře, nocleh.

7.den:
snídaně, Butrinti - archeologický areál, Qepara - ponorková základna, Himara, Dhërmiu - malebná řecká vesnička, večeře a nocleh.

8.den:
snídaně, fakultativně lodní výlet na poloostrov Karaburun s nádhernými plážemi a několika jeskyněmi, Orikum - antická lokalita s pozůstatky divadla, odpoledne koupání, večeře, nocleh.

9.den:
snídaně, průsmyk Llogaraja (národní park), do nadmořské výšky nad tisíc metrů výstup na vrcholek Athanasi, tato oblast patří k nejpůsobivějším albánským panoramatům, v překladu se zdejší horské pásmo jmenuje "Hromové hory", odpoledne volno na koupání, večeře, nocleh.

10.den:

snídaně, Gjirokastra - "město tisíce schodů", rodiště diktátora Envera Hodži, velkolepý hrad, Tepelena - rodiště Ali Paši s rozvalinami místní pevnosti, Saranda, přejezd do Černé Hory na ubytování, večeře a nocleh.

11.den:
Dubrovník zastávka na prohlídku, noční přejezd a návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000