crosssearch
myway.cz

Portugalsko Portugalsko

Portugalsko je evropskou zemí, která se nachází na jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejí. Jeho sousedícím státem je Španělsko, na západě zemi omývá Atlanický oceán. Portugalsku dále náleží několik ostrovů v přilehlých vodách, jako jsou Azory, Madeira a Divošské ostrovy.

Název země vzešel z římského označení Portus Cale. V devátém století Portugalsko zahrnovalo území mezi řekami Miňa a Doura. Z názvu Portugalsko bylo jeho zkrácením odvozeno dnešní jméno města nacházejícího se na místě původní osady Cale, tedy Porta.. V roce 1986 země vstoupila do Evropského společenství.Azory a Madeirské ostrovy jsou samosprávnými oblastmi. Sever země je hornatý, v jižní části převládají nížiny a nízko položené náhorní plošiny. Nejvyšší horou je Mondego (1991 m.n.m.), nejvyšší bod celé země pak leží na Azorských ostrovech - Mount Pico (2351m.n.m.).

Azorské i Madejrské ostrovy jsou sopečného původu, na Azorech je dokonce ještě stále jedna aktivní sopka. Mezi nejvýznamnější řeky patří Techo, Guardiana, Doura a Miňa. Teploty v Portugalsku se pohybují mezi 11°C v zimě a 22°C v létě. Země má asi 10,5 mil. obyvatel. V minulosti se řada Portugalců vystěhovala do jiných Evropských zemí s vyšší životní úrovní. Národnostně je tato země značně jednolitá - pouze 0,5% obyvatelstva patří k jinému než portugalskému etniku. 93% obyvatel je římskokatolického vyznání, asi 3% jsou evangelíci. Významné je pěstování pšenice, kukuřice, vinné révy a oliv. Portugalsko je největším světovým pěstitelem korku. V zemi se rozvíjí hlavně cestovní ruch. Portugalsko navštíví ročně cca. 20 milionů turistů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000