crosssearch

Špicberky

Plavby, Polární země

Ledoborná loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976 pod jménem Tydeman. Po dosloužení jako vědecké plavidlo prošla loď v letech 2006 -2009 nákladnou kompletní rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - OSLO - LONGYEARBYEN

Odlet z Prahy přes Oslo na Špicberky. Přílet do Longyearbyenu v pozdních večerních hodinách, transfer do hotelu, nocleh.

2. den LONGYEARBYEN - ISFJORD

Snídaně. Dopoledne volno k individuální prohlídce Longyearbyenu, odpolední nalodění na loď Plancius, vyplutí směrem z Isfjordu.

3. den KROSSFJORD - NY ALESUND

Plavba směrem k severu podél pobřeží, zakotvení v Krossfjordu, výlet na zodiacích k telícímu se ledovci. Možnost pozorování polárních lišek, ptactva a tuleňů. Odpoledne plavba do nejsevernější osady světa Ny Alesund, návštěva ptačích kolonií v blízkosti a místa startu vzducholodi Italia při památném pokusu o dobytí severního pólu, jíž se účastnil i náš polárník František Běhounek.

4. den LIEFDEFJORD - ANDOYA - MONACO

Plavba do ústí Liefdefjordu a vylodění v zálivu Andoya, procházka tundrou s mnoha zástupci arktické fauny. Pokračování v plavbě fjordem k čelu ledovce Monaco, oblíbenému místu výskytu ledních medvědů a jejich kořisti - tuleňů.

5. den HINLOPEN - ALKEFJELLET - NORDASTLANDET

Plavba úžinou Hinlopen s možností hojného výskytu tuleňů a ledních medvědů. Zastávka ve scénické ptačí kolonii alkounů velkých Alkefjellet, obklopené čedičovými stěnami a ledopády. Večerní vylodění v zátoce Augustabukta na ostrově Nordastlandet.

6. den PHIPPS?YA - SEVEN ISLANDS

Na souostroví Seven Islands, 540 km od Severního pólu, dosáhneme nejsevernějšího bodu naší expedice. V oblasti se vyskytují lední medvědi, racek sněžný a racek růžový, které budeme pozorovat, než obrátíme jihozápadním směrem.

7. den RAUDFJORD - YTRE NORSKOYA

Plavba západním kursem k fjordu Raudfjord s nádhernými scenériemi ledovců. V okolí se nachází řada ptačích kolonií, též je zde hojný výskyt tuleňů a ledních medvědů. Návštěva malého ostrůvku Ytre Norskoya se zbytky velrybářské stanice ze 17. století.

8. den PRINS KARLS FORLAND/ALKHORNET

Přistání na severním výběžku Prins Karls Forland, kde pravděpodobně poprvé na Špicberkách přistál Barents. Pokud čas dovolí, vylodíme se v lokalitě Alkhornet s mnoha polárními liškami, ptactvem a špicberskými losy. Odpoledne plavba kolem ledovcových splazů v zátoce Borebukta.

9. den LONGYEARBYEN

Návrat do Longyearbyenu, vylodění, transfer do hotelu, nocleh.

10. den LONGYEARBYEN - OSLO - PRAHA

Časný ranní transfer na letiště, odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha -   Longyearbyen a    zpět s mezipřistáními
7 noclehů na ledoborné lodi   Plancius s plnou penzí
2 noclehy v Longyearbyenu se snídaní
veškerý odborný program na lodi
transfery
českého průvodce (min. 16 osob)

CENA NEZAHRNUJE

letištní taxy 11.500,- Kč (platné k 31.08.2009)

Technická data ledoborné lode Plancius
Délka 89 m, šířka 14,5 m,
ponor 5 m, výtlak 3.175 t,
pohon - 3 kombinované
elektro-dieselové motory
max. rychlost 12 uzlů,
ledoborná klasifikace 1D
Posádka - cca 30 osob (dle obsazení), cestující - 112

Informace o lodi
Ledoborná loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976 pod jménem Tydeman. Po dosloužení jako vědecké plavidlo prošla loď v letech 2006 -2009 nákladnou kompletní rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny kajuty mají příslušenství, většina dvoulůžkových kabin je vybavena palandami.
Společné prostory: salon s barem a knihovnou s výborným výhledem na scenérie na trase, restaurace, sloužící také jako přednáškový sál, na venkovních palubách lodi lze rovněž pohodlně vychutnávat přírodní krásy po trase.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000