crosssearch

Ledoborná loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976. V letech 2006 - 9 prošla rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Keflavíku. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den ODPLUTÍ Z KEFLAVÍKU

Dopoledne fakultativní prohlídka Reykjavíku. Přejezd do Akureyri. Odpoledne nalodění na expediční ledobornou loď Plancius a odplutí na sever do Dánského průlivu.

3 - 4. den DÁNSKÝ PRŮLIV - SCORESBY SUND

Plavba Dánským průlivem na sever, cestou možnost pozorování velryb, zvláště největšího žijícího zvířete v dějinách planety Země, plejtváka obrovského, jehož populace ve zdejších vodách čítá kolem 600 kusů, dále pozorování kosatek, a dalších velryb. Překročení severního polárního kruhu, připlutí ke grónskému pobřeží, vylodění s čluny Zodiac na mysu Brewster v ústí největšího světového fjordu Scoresby Sund s možností pozorování tuleňů.

5. den SCORESBY SUND

Plavba podél břehů fjordu Scoresby Sound, vylodění ve Vikingebugt se zbytky starého inuitského osídlení. Vylodění dále na spektakulárním mysu Hoffmann s možností vycházky do tundry. Projížďka čluny Zodiac před telícími se ledovci Eilsonova ledovcového splazu, které se s rachotem řítí do moře. Plavba směrem k Scoresbyově zemi s pěknými scenériemi barevné tundry, modravě bělostných ledovců a tmavých horských hřbetů.

6. den SCORESBYHO ZEMĚ

Plavba kolem pobřeží Scoresbyho země, vylodění na mysu Sydkap s archeologickými nalezišti thulské kultury, zajímavými chýšemi, postavenými z koster velryb. Vylodění dále v Gurreholmu v Jamesonově zemi s hojným výskytem polární fauny.

7. - 8. den ITOQQORTOORMIIT - BLOSEVILLOVO POBŘEŽÍ

Vylodění v hlavní osadě Scoresbyho země, která čítá 500 obyvatel. Pestrobarevné domky jsou idylicky rozhozeny mezi balvany po stráních porostlých tundrou. Odpoledne plavba na jih podél Blossevilleova pobřeží, nejvyššího pohoří Grónska, které dosahuje přes 3.000 m n.m. Plavba do ústí Nansenova fjordu se scenérií nejvyšší hory Grónska Gunnbjörns Fjeld. Pokračování do hlubokého Mikisova fjordu.

9. den MIKISŮV FJORD - KANGERLUSSUAQ - AMMASSALIK

Plavba do Mikisova fjordu, vylodění v Södalen s hojnou arktickou faunou, pokračování ke fjordu Kangerlussuaq s dramatickými polárními scenériemi a hojným výskytem ledních medvědů.

10. den DÁNSKÝ PRŮLIV

Přeplavba na jih přes Dánský průliv, možnost pozorování velryb.

11. den KEFLAVÍK - PRAHA

Příjezd do Keflavíku v ranních hodinách, transfer na letiště, odlet do Prahy přes Kodaň.

CENA ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha -   Keflavík a zpět s mezipřistáními
1 nocleh v Keflavíku se snídaní
9 noclehů na ledoborné lodi   Plancius s plnou penzí
veškerý odborný program na lodi
českého průvodce (min. 16 osob)

CENA NEZAHRNUJE

letištní taxy 3.100,- Kč (platné k 31.08.2009)

Poznámka: vzhledem k expedičnímu charakteru cesty je program orientační a konkrétní trasa, její části či její pořadí se může měnit na základě aktuálních povětrnostních, ledových a jiných podmínek. Rozhodující slovo má vždy kapitán lodi.

Technická data ledoborné lode Plancius
Délka 89 m, šířka 14,5 m, ponor
5 m, výtlak 3.175 t, pohon - 3 kombinované elektro-dieselové motory, max. rychlost 12 uzlů,
ledoborná klasifikace 1D
Posádka - cca 30 osob (dle obsazení), cestující - 112

Informace o lodi: Ledoborná loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976. V letech 2006 - 9 prošla rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny kajuty mají příslušenství, většina 2lůžkových kabin je vybavena palandami.
Společné prostory: salon s barem a knihovnou s výborným výhledem na scenérie na trase, restaurace, sloužící také jako přednáškový sál, na venkovních palubách lodi lze rovněž pohodlně vychutnávat přírodní krásy po trase.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000