crosssearch

Antarktida s jižním polárním kruhem

Plavby, Polární země

Ledoborná loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976. V letech 2006 - 9 prošla rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Ushuaii přes Buenos Aires.

2. den BUENOS AIRES - USHUAIA

Přílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocleh v Ushuaii.

3. den USHUAIA

Snídaně. Možnost návštěvy národního parku Tierra del Fuego, nalodění na expediční ledobornou loď a plavba průlivem Beagle směrem na jih.

4. den DRAKEŮV PRŮLIV

Přeplavba přes Drakeův průliv. Během celé plavby probíhá na lodi populárně odborný program s polárnickou tematikou (přednášky, filmy, videoprojekce, odborné komentáře k navštíveným lokalitám, procesům, historii).

5. - 7. den JIŽNÍ SHETLANDY

Plavba Drakeovým průlivem k Jižním Shetlandům. Zastávka u Ostrova krále Jiřího s pozorováním kolonií tučňáků, rypoušů sloních, tuleňů a mořských ptáků. Nedaleko ostrova se také nachází česká soukromá antarktická stanice na ostrově Nelson. Dále prohlídka ostrova Livingston s koloniemi tučňáků a tuleňů. Plav­ba do úchvatné zatopené kaldery vulka­nického ostrova Deception, kde vyvěrají horké prameny. Možnost antarktické koupele v termální vodě na mořském břehu. Návštěva trosek bývalé velrybářské stanice.

8. - 11. den ANTARKTIDA

Plavba podél Antarktického poloostrova k hranici ledového příkrovu. Antarktický poloostrov je nejdostupnější, ale také nejscéničtější částí Antarktidy s hojnou faunou a horskými scenériemi s ledovci. Návštěvy lokalit Paradise Harbour s plavbou na zodiacích mezi bizarními ledový­mi krami a Port Lockroy s ohromnými kolo­niemi tučňáků a dravých ptáků chaluh a britskou výzkumnou stanicí, kde vybělené velrybí kosti připomínají nedávnou velrybářskou minulost. Dále plavba skrze scénické úzké průlivy Neumayer a Lemaire a úžinou Penola. V případě příznivých ledových podmínek dosažení již­ní­-ho polárního kruhu. Zastávka na ostrovech Cuvervill a Ronge s velmi hojnou an­tarktickou faunou. Návštěva společen­ství tuleňů na Petermannově ostrově.

12. - 13. den DRAKEŮV PRŮLIV

Plavba na sever Drakeovým průlivem.

14. den USHUAIA - BUENOS AIRES

Vylodění v Ushuaii, přelet do Buenos Aires. Nocleh v Buenos Aires.

15. den BUENOS AIRES

Prohlídka města, kde se zrodilo světoznámé tango, včetně ústředního náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem, který díky své narůžovělé barvě dostal přezdívku Casa Rosada, nejširší ulice světa Avenidy 9 de Julio s Obeliskem republiky, budovou Opery a luxusní pěší nákupní zóny Avenidy de Florida. Nocleh v Buenos Aires.

16. den BUENOS AIRES

Snídaně. Volný den v Buenos Aires, večer představení argentinského tanga s večeří v národním stylu.

17. ODLET Z BUENOS AIRES

Odlet z Buenos Aires.

18. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZAHRNUJE


leteckou přepravu Praha - Buenos Aires - Ushuaia a zpět
lodní dopravu dle itineráře
11 noclehů na ledoborné lodi Plancius s plnou penzí
3 noclehy v Buenos Aires se snídaní
1 nocleh v Ushuaii
českého průvodce (min. 16 osob)

CENA NEZAHRNUJE

letištní taxy 10.500,- Kč (platné k 31.08.2009)
odletovou taxu (18,- USD)

Poznámka: Vzhledem k expedičnímu charakteru cesty je program orientační a konkrétní trasa, její části či její pořadí se může měnit na základě aktuálních povětrnostních, ledových a jiných podmínek. Rozhodující slovo má vždy kapitán lodi.

Technická data ledoborné lode Plancius
Délka 89 m, šířka 14,5 m, ponor
5 m, výtlak 3.175 t, pohon - 3 kombinované elektro-dieselové motory, max. rychlost 12 uzlů,
ledoborná klasifikace 1D
Posádka - cca 30 osob (dle obsazení), cestující - 112

Informace o lodi: Ledoborná loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976. V letech 2006 - 9 prošla rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny kajuty mají příslušenství, většina 2lůžkových kabin je vybavena palandami.
Společné prostory: salon s barem a knihovnou s výborným výhledem na scenérie na trase, restaurace, sloužící také jako přednáškový sál, na venkovních palubách lodi lze rovněž pohodlně vychutnávat přírodní krásy po trase.

TYPICKÝ DEN NA PALUBĚ:
Den začíná budíčkem a snídaní v lodní jídelně. Předchozího večera se koná stručný nástin dnešního programu, písemný itinerář obdržíte od kapitána před snídaní přímo do Vaší kajuty. Po snídani se obvykle koná odborná přednáška k programu, poté následuje první vylodění toho dne pomocí člunů Zodiac. Jedno vylodění trvá obvykle 2 - 4 hodiny. Po návratu na palubu následuje krátká siesta, poté oběd. Po obědě se koná obvykle druhé vylodění, případně je možno pozorovat scenérii podél plavební trasy, tu a tam tuleně na kře či velryby na otevřeném moři. Po večeři je možno se uchýlit do sauny, baru, lodní knihovny, či díky dlouhým večerům dále pozorovat antarktickou scenérii. Případně se může konat další vylodění na pevninu.

Podnebí po trase:
Buenos Aires - únorové teploty se pohybují v rozmezí 20°C až 30°C, vlhkost vzduchu je poměrně vysoká. Noční teploty mohou klesat pod 20°C.
Ushuaia - typické únorové počasí je větrné, teploty v rozmezí 5°C až 10°C.
Antarktický poloostrov: v únoru bývá sucho a chladno s teplotami mezi -5°C až -10°C, avšak mohou vyšplhat i k 0°C, výjimečně i výše. Jasné počasí může být proloženo sněhovými přeháňkami, oblačností a podobně. Proměnlivost počasí je značná.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000