crosssearch

Cesta kolem světa za 102 dny

Plavby, Plavby kolem světa

Plavba kolem světa na Queen Victoria za 102 dnů.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO NEWYORKU

Odlet z Prahy do NewYorku, transfer do hotelu, ubytování. Volný program.

2. den NEWYORK (USA)

Odpoledne transfer do přístavu, nalodění. Vyplutí v 17.00.

5. den FORT LAUDERDALE (USA)

Fort Lauderdale má za svůj domovský přístav na 40.000 plavidel a někteří lidé mu proto říkají hlavní město jachtingu. Z města lze vyrazit do nedalekého Národního parku Everglades, kde žijí aligátoři, popřípadě do Miami. K dispozici jsou také kilometry písečných pláží.

7. den GEORGETOWN (KAJMANSKÉ OSTROVY)

Metropole Kajmanských ostrovů Georgetown na ostrově Grand Cayman nabízí především prvotřídní šnorchlování, potápění a jiné aktivity spojené s vodou.

9. den CARTAGENA (KOLUMBIE)

Město založené kolonisty roku 1533 se postupem času stalo vyhledávaným útočištěm pirátů a jiných zbloudilých existencí a duch dobrodruhů si uchovalo dodnes.

13. den ACAPULCO

Dříve hlavní španělský přístav na březích Tichého oceánu. Mexická válka za nezávislost však utnula veškerý rozvoj a než letovisko objevili zámožní Mexičané a hýřivé hollywoodské hvězdy, byla to jen malá rybářská vesnice. Kilometry pláží čekají. Fakultativně se lze také přímo účastnit vypouštění mladých želv do oceánu.

17. den SAN FRANCISCO (USA)

Nebýt zlaté horečky v polovině 19. století, asi těžko bychom dnes na tomto místě našli město takové velikosti a jedinečné atmosféry, které uvítá příchozí po moři impozantním mostem, klenoucím se přes záliv.

22. den LAHAINA - MAUI, HAVAJ (USA)

Velký válečník a sjednotitel ostrovů, král Kamehameha, si vybral ostrov Maui za své sídlo, které střežil třítisícový majestát vulkánu Mt. Haleakala (česky ,,dům slunce").

23. den HONOLULU - OAHU, HAVAJ (USA)

Král Kamehameha později shledal, že dnešní Honolulu bude vhodnějším sídlem. V Honolulu najdeme historii jak původních obyvatel, tak modernější především vojenskou, jejímž nejvýraznějším zástupcem je Pearl Harbor. Let helikoptérou (fakultativně) představí ostrov z jiné perspektivy.

28. den PAGO PAGO (AMERICKÁ SAMOA)

Před miliony let se zhroutila stěna sopky a vody oceánu vytvořili z kráteru zátoku obklopenou dramatickými vrcholky hor. Místní klima vytváří ideální podmínky pro bujnou tropickou vegetaci.

29. den PŘEKROČENÍ 180. POLEDNÍKU

30. den LAUTOKA (FIDŽI)

Fidži je křižovatkou jižního pacifiku a najdeme tu potomky všech etnik, která tu kdy něco znamenala. Krása místních pláží a ostrovů bere dech a zanechává nesmazatelné vzpomínky.

33. den AUCKLAND (NOVÝ ZÉLAND)

Největší město a bývalá metropole Nového Zélandu vyrostlo na desítkách vyhaslých sopek, jejichž nejvýraznější zástupce, Rangitoto, stojí na stráži přímo na pobřeží. Kosmopolitní a velkoměstský ruch i zajímavá historie dají nahlédnout do duše celé země.

35. den LYTTELTON - CHRISTCHURCH (NOVÝ ZÉLAND)

V největším městě Jižního ostrova si budete připadat jako v anglickém městě. Doporučujeme návštěvu antarktické expozice - International Antarctic Center, nebo výlet vlakem do průsmyku Arthur's Pass.

36. denWELLINGTON (NOVÝ ZÉLAND)

V hlavním městě Nového Zélandu si nenechte ujít návštěvu národního muzea Te Papa a vyhlídku z vrcholku Mt. Victoria.

39. a 40. den SYDNEY (AUSTRÁLIE)

Pohled na obrysy Sydney vynořující se z oparu na obzoru řadí mořští vlci k nejimpozantnějším na světě. Pláže v čele s Bondi Beach lákají ke klidnému odpočinku. Město je však zážitkem samo o sobě a australská příroda v NP Blue Mountains je takéž na dosah.

42. den MELBOURNE (AUSTRÁLIE)

Hlavní město státu Victoria ležící na březích řeky Yarra, je místem konání jednoho ze čtyř nejprestižnějších tenisových turnajů a Grand Prix Formule 1. Spory o sídlo vlády mezi Sydney a Melbourne museli Australané vyřešit přestěhováním úřadů do Canberry. Centrum dnes milionového města je vzorovým příkladem koloniálního urbanismu. Pravoúhlé bloky viktoriánských a edvardiánských budov určují ráz historického centra. Nedaleká údolí Barossa a Eden, v nichž se dříve s nadějí činili zlatokopové jsou dnes půdou pro poklady vinařství.

47. den ALBANY (AUSTRÁLIE)

Když zde 26.12. roku 1826 ztroskotala posádka majora Edmunda Lockyera, začala se psát historie prvního evropského osídlení v ZápadníAustrálii. Město nabízí relaxaci na pláži a zajímavou expozici velrybářství v muzeuWhaleworld.

48. den FREMANTLE - PERTH (AUSTRÁLIE)

Místo u ústí Swan River (Labutí řeka) je ztělesněním klidného stylu života v Západní Austrálii. Z údolí kolem řeky Swan pochází některá z australských vín, Národní park Yanchep představí surovou tvář místní buše.

50. den EXMOUTH (AUSTRÁLIE)

Protiváha potápěčského ráje v regionu Cairns na okraji dalekých divokých končin, tzv. "Outbacku" Západní Austrálie. Dramatické skalnaté pobřeží a ráj korálů Nigaloo Reef jsou nejlepším způsobem, jak se seznámit s divočinou souše i moře.

55. den KOTA KINABALU (MALAJSIE)

Kota Kinabalu je branou k přírodním krásám severního Bornea. Pro výlety po souši i pod hladinu moře je ideální Národní park Tunku Rahman - pět korálových ostrovů v Jihočínském moři, nebo Národní park Mount Kinabalu.

58. a 59. den HONGKONG (ČÍNA)

Tomuto památníku kapitalismu, který dříve úředně patřil do britského impéria, se přezdívá "město, které nikdy nespí". Z vrcholku Victoria Peak se skýtá fascinující pohled na přístav a město, v němž pořídíte vše od tradičního čínského porcelánu po poslední výkřik moderní elektroniky.

61. den ŠANGHAJ (ČÍNA)

Jedno z nejlidnatějších měst světa je hospodářskou a průmyslovou baštou komunistické Číny. Ulice města jsou pestrou koláží lidstva - chodci, cyklisté, automobily, ranní parky, kde se cvičí Tai Chi a nábřeží lemované historickými domy starých kupeckých rodin.

65. den HALONG BAY - HANOJ (VIETNAM)

Historická část Hanoje zavede cestovatele do 13. století a k jezeru Hoan Kiem Lake, kde lze zhlédnout tradiční představení ,,vodních loutek" vyprávějící vietnamské legendy.

67. den HOČIMINOVO MĚSTO (VIETNAM)

Saigon charakterizují rušné ulice, francouzská koloniální architektura a válečná historie. Právě architektonické skvosty nejlidnatějšího města Vietnamu, Cu Chi - systém tunelů využívaných za války Viet Kongem, nebo plavba po řece Mekong jsou nezapomenutelnými zážitky.

69. den LAEM CHABANG - BANGKOK (THAJSKO)

Hlavní město Thajska je okouzlujícím místem tanečnic v hedvábných róbách, zlatem se lesknoucích chrámů a četných soch Buddhy s úsměvem sledujících lidské hemžení. Jediná země jihovýchodní Asie, která se nikdy nemusela sklonit před koloniálním útlakem.

70. den KO SAMUI (THAJSKO)

Ko Samui, bývalé centrum pěstování kokosových ořechů a kaučuku, je nyní oblíbeným letoviskem. Pláže s jemným bílým pískem a tyrkysové moře čekají. Pro potěchu a klid duše a ducha jsou zde nádherné buddhistické chrámy.

72. den SINGAPUR

Singapur, novodobý Babylon jihovýchodní Asie. Toto "město tisíce tváří" nejlépe poznáte, vydáteli se přímo do jeho vibrujících ulic.Najdete tumoderní mrakodrapy, okázalé viktoriánské budovy, buddhistické chrámy i arabské bazary.

73. PORT KELANG - KUALA LUMPUR (MALAJSIE)

Malajská metropole je symbolem rychlého rozvoje regionu. Moderní budovy však nezastíní krásu mešit či královského paláce a jiných historických budov.

74. den PHUKET (THAJSKO)

Ostrov vyhledávaný turisty z celého světa byl vždy důležitý také díky ložiskům cínu a pěstováním kaučuku. Zátoka Phang Nga je známá ve světě jako ostrov Jamese Bonda.

78. den COCHIN (INDIE)

Přístav na pobřeží Kerala byl již od pradávných dob místem obchodu tří světadílů. Prohlídka města s rikšou či plavba přístavem a přilehlými ostrůvky dají nahlédnout pod pokličku prvních dojmů. (fakult.

80. den BOMBAJ (INDIE)

V ulicích komerčního centra indického subkontinentu se setkáte s kontrastem supermoderních mrakodrapů a chudiny, jejíž životní prostor je chodník u těchto budov. Možnost absolvování výletu k Taj Mahalu (4 dny, opětovný nástup na loď v Dubaji).

82. den MUSCAT (OMÁN)

Historie hlavního města Ománu sahá až do 2. století. V antických časech byl Muscat (jméno pochází od Řeků) uzlem pro obchod mezi Arabským poloostrovem a Řeckem a později Římem. Návštěva hradu Jabrin a města Nizwa představí bohatou historii regionu.

83. a 84. den DUBAJ (SAE)

Město pyšnící se okázalými skvosty moderní architektury v sobě skrývá také historii čtvrtě Al- Bastakia. Dubaj je město mnoha tváří. K výletům láká také okolní poušť či arabskou kulturou prodchnutý Sharjah.

86. den SALALAH (OMÁN)

Druhé největší ománské město. Jako jediné místo na Arabském poloostrově profituje z každoročních monzunů. Místo je známé výrobou kadidla již z dob starověkého Egypta.

90. den AQABA (JORDÁNSKO)

Jediný jordánský přístav je obchodním uzlem již od dob římské říše, kdy tudy proudily zásilky z Číny. V okolní poušti leží tajemné město Petra, jehož historie sahá podle některých odborníků až 6.000 let daleko.

91. den SHARM EL SHEIKH (EGYPT)

Letovisko v cípu Sinajského poloostrova láká návštěvníky k odpočinku a objevování podmořského života. I na pevnině však je co objevovat - čarokrásný Barevný kaňon.

93. den SUEZSKÝ PRŮPLAV

95. den PIREUS - ATÉNY (ŘECKO)

Toto místo určil roku 493 před KristemThemistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří.V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka.

97. den CIVITAVECCHIA - ŘÍM (ITÁLIE)

Plná penze. Připlutí v 09.00. Věčné město je synonymemhistorie. Hlas dějin tu kVámpromlouvá na každémkroku. Záleží jen naVás, zda se vydáte ke Koloseu, do Vatikánu, nebo na průzkum tajemství ležících pod úrovní ulic.Vyplutí ve 20.00.

102. den ODLET ZE SOUTHAMPTONU (ANGLIE) DO PRAHY

Vylodění v Southamptonu, transfer na letiště v

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou dopravu Praha - New York - Londýn - Praha (s přestupy)
1x noc v hotelu 4* v NewYorku, bez stravy
99x noc ve vnitřní kajutě lodi Queen Victoria 5* s rozšířenou plnou penzí, káva, čaj (horký i ledový), voda 24 h denně v restauraci Lido Café
room service
účast na kulturních a sportovních akcích na lodi a využití některých zařízení (např. bazén, fitcentrum)
přístavní poplatky a palivové příplatky vztahující se k plavbě
všechny transfery

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní poplatky 7.800,- Kč/os.
vstupní autorizace do USA
víza do jednotlivých zemí
spropitné
povinné minimum 11 USD/osoba/den
cestovní pojištění
fakultativní výlety
některé služby a atrakce na lodi (lázeňské procedury, kurzy, apod.)
jiné služby
delegát (min. 16 osob)

QUEEN VICTORIA 5*
Technická data lodě: délka: 294 m, šířka: 32 m, palub: 12, posádka: 1.003, hosté: 2.000, rychlost: 23,7 uzlů, výtlak: 90.000 t
Vybavení lodě: 9 různě zaměřených barů, noční klub G32, počítačová místnost, přednáškový sál, divadelní a koncertní sál, galerie, taneční sál, jazz klub, kasino, golfový simulátor, fitness centrum, stolní tenis, sportovní hřiště, bazény, kadeřnický a kosmetický salon, lázně
Vybavení kajut: WC/sprcha, šatník, TV/satelit a Pay-Per-View, telefon, zásuvky 110/220 V
Stravování: 5 restaurací s různým kulinářským zaměřením
Největší zajímavosti: přednášky, literární klub, herecká akademie, největší knihovna na moři (6.000 svazků)

ŽIVOT NA PALUBĚ BĚHEM PLAVBY

Kultura a vzdělávání
- kurz malování akvarelů
- kurz herectví nebo tvůrčího psaní
- literární klub s diskusemi
- PC kurzy, internet
- odborné přednášky z historie, dějin umění, vědy, diplomacie či literatury
- galerie uměleckých předmětů
- jazykové kurzy francouzštiny, ruštiny, španělštiny a mandarínské čínštiny
- představení v Royal Court Theatre
- hodiny tance - živé koncerty jazz klubu Chart Room
- Captain's Black andWhite Ball
- ples pořádaný kapitánem lodi

Zábava
- taneční večery v klubu G32
- lekce hazardních her s následnou návštěvou kasina
- knihovna s 6.000 svazky na moři, knižní klub Cunard
- karaoke v klubu Golden Lion Club
- turnaj v šipkách
- turnaj v Black Jack
- lekce a hra bridže
- degustace vína
- kinosál Royal Court Room (filmy možno sledovat také na TV v kajutě)

Sportovní aktivity
- jóga
- spinning a jízda na rotopedech
- fitness hodiny s trenérem
- plavání (bazén)
- paddle tenis a další námořní sporty

Odpočinek
- kadeřnický salón
- kosmetický salón
- lázně Canyon Royal Spa and Fitness
- masáže, ayurveda
- tradiční britský odpolední čaj

Bary, kluby, restaurace
- bary a kluby s různým zaměřením (např. Churchill's je klub pro milovníky doutníků a tabákových potěšení,G32
- diskoklub a několik restaurací různého zaměření (některé jsou přístupné pouze dle kategorie objednané kajuty)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000