crosssearch

Perly Středozemního moře s prodloužením ve Valencii

Plavby, Evropa

Valencia o Valetta o Messina o Neapol o Cagliari o Palma de Mallorca o Valencia

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Valencia o Valetta o Messina o Neapol o Cagliari o Palma de Mallorca o Valencia

Program zájezdu

1. den:
setkání s průvodcem na letišti. Odlet z ČR do Valencie, transfer na ubytování do hotelu. Součástí transferu je i 2hodinová okružka Valencií. Dle letového řádu individuální volno nebo pěší prohlídka španělskou metropolí. Večeře v restauraci. Nocleh.

2. den:
po snídani prohlídka třetího nějvětšího španělského města. Návštěva Barrio del Carmen, centra každodenního dění. Nejlidovější a nejbohémštější čtvrť ve Valencii. Kromě dvou center Valencijského institutu moderního umění zde naleznete také nespočetné množství obchůdků, kaváren, květinářství, restaurací a barů.
K návštěvě Valencie neodmyslitelně patří nakupování na městském trhu (Mercado Central), který se řadí mezi největší v Evropě. Město je dál proslaveno hlavně festivaly, z kterých nejznámější je festival Fallas. Součástí města je "Město umění a věd", které je největším kulturním, vzdělávacím a zábavným komplexem v Evropě. Futuristické stavby od architekta Santiaga Calatrava v sobě zahrnuje muzeum vědy, IMAX kino a oceánografický park L'Oceanografic - největší komplex využíván jako vědecké, vzdělávací a zábavné centrum. Individuální volno. Večeře v restauraci.

3. den:
snídaně, individuální volno, transfer do přístavu a nalodění na loď Empress. Odplutí.

4. den:
plavba po moři.

5. den:
připlutí na ostrov Malta do přístavu Valleta. Individuální prohlídka ostrova, který si do dnešních dnů zachoval svůj osobitý ráz a jedinečnost. Návštěva hlavního města Valleta. Přes úzké uličky až k zahradě Barracca, odkud se nabízí nádherný výhled na panorama Velkého přístavu a na katedrálu sv. Jana (doba maltézských rytířů). Dále Palác mistrů a stavby na nádvoří. Fakultativně je možné navštívit nedaleký ostro­­v Gozo. Odplutí.

6. den:
Messina - připlutí do třetího největšího sicilského města. K nejkrásnějším památkám patřila katedrála Rogera II., kterou ovšem během bombardování v roce 1943 zničil požár. Dnešní stavba, která se tyčí nad městem a tvoří tedy jeho nepřehlédnutelnou dominantu, je pečlivou rekonstrukcí podle starých plánů a rytin. V její zvonici se nacházejí největší astronomické hodiny na světě. Z dalších památek stojí za zmínku fontána Orion ze 16. století, která stojí na náměstí Piazza del Duomo, dále zrestaurovaný normanský kostelík Santissima Annunziata del Catalani z 12. století. Fakultativně okruh městem s výletem do blízkého okolí. Odplutí.

7. den:
Neapol - připlutí do přístavu. Procházka městem s neopakovatelnou pulzující atmosférou. Fakultativně výlet do Pompejí nebo na ostrov Capri. Odplutí.

8. den:

připlutí do Cagliari. Návštěva historického centra města, čtvrti Castello, kde budete mít možnost vystoupat na Sloní věž (Torre dell'Elefante). Zajímavá je také prohlídka katedrály, římského amfiteátru nebo komplexu muzeí. Individuální volno, možnost koupání. Odplutí.

9. den:
Palma de Mallorca - připlutí do přístavu. Dominantou historické části města, která se rozkládá v okolí rušného Plaça Espanyol a v sousedství přístavu, je velká gotická katedrála. Ve městě se také nachází nejstarší olivovník na Mallorce. Palma je také letním sídlem španělské královské rodiny. Fakultativně okruh kolem ostrova s možností koupání.

10. den:
Valencia - připlutí, vylodění a transfer na hotel. Individuální volno. Možnost posledních nákupů nebo návštěva Plaza del Ayuntamiento, kde je umístěna radnice, kina, množství restaurací a barů, nebo Plaza de la Virgen, oblíbeného náměstí s Basilikou Panny a Turia vodotryskem. Večeře v restauraci. Nocleh.

11. den:
snídaně, dle letového řádu individuální volno. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000