crosssearch

Plavba Emiráty - Omán

Plavby, Asie

Přílet do Dubaje, transfer do hotelu, check-in. Ubytování v hotelu. Ráno check out z hotelu. Moderní Dubaj s návštěvou Burj Khalify. Město Dubaj se stalo neznámějším a nejmodernějším městem světa ve velmi krátké době. Pokud chceme pochopit vývoj Dubaje, budeme muset cestovat v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - DUBAJ

Odlet z Prahy.

2. den DUBAJ - VYPLUTÍ

Přílet do Dubaje, transfer do hotelu, check-in. Ubytování v hotelu. Ráno check out z hotelu. Moderní Dubaj s návštěvou Burj Khalify. Město Dubaj se stalo neznámějším a nejmodernějším městem světa ve velmi krátké době. Pokud chceme pochopit vývoj Dubaje, budeme muset cestovat v prostoru i času, abychom prozkoumali přírodu, společnost a technologii této kosmopolitní metropole. Začneme v dubajské Marině, jedná se o uměle vytvořený kanál, který měří 3 km s množstvím luxusních mrakodrapů, vil a hotelů nacházejících se kolem promenády. Budeme pokračovat na Palm Jumeirah, 5x 5km velký umělý ostrov ve tvaru palmy, kterou tvoří koruna se 16ti listy a ostrov ve tvaru půlměsíce v délce 9km. Poté se potěšíte krásou malých Benátek Dubaje propojených s arabskou architekturou, nazvaných Madinat Jumeirah. Následně zamíříme do centra města, abychom navštívili nejvyšší vyhlídkovou plošinu na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která je připojena k největšímu obchodnímu domu světa Dubaj Mall. Tento obchodní dům je známý nejen svým obrovským akváriem a podmořskou zoo, ale především světově největší taneční fontánou. Nalodění a v 18:00 h odplutí lodi směr Khasab. Informační schůzka o kulturním a sportovním vyžití na lodi a výletech, pořádaných v jednotlivých místech zastávek, osobní volno.

3. den KHASAB - OMÁN

Ráno v 8.00 hod připlutí do města Khasab na poloostrově Musandam, který je od ostatního území Ománu oddělen východní částí SAE a pro svou nádhernou, scénickou hornatou přírodu a fjordy je nazýván ,,Arabským Norskem". Khasab byl v 17. století osídlen Portugalci, z jejichž éry se zde zachovaly dvě pevnosti - Khasab a Kumzar. Město je také označováno jako oáza klidu. Vydáme se na tří hodinový výlet lodí kolem poloostrova Musandam s malebnými vesničkami, fjordy a pevnostmi. Po nalodění na tradiční arabskou loď Dhow nás čeká čas plný dobrodružství. Obeplujeme pobřeží Musandamského poloostrova, zastavíme se v jedné ze zátok, kde si můžeme zaplavat či se jen opalovat a odpočívat na lodi. Poté se vrátíme do přístavu a na naši loď. Vyplutí lodě. Večeře a večerní zábava na lodi.

4. den MUSCAT - NIZWA, BAHLA, JABREEN

Ráno připlutí do hlavního města Ománu - Muscatu. Cesta nás nejdříve zavede do historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíme zde impozantní pevnosti te 17.století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Oběd v místní restauraci. Pak se přesuneme do pevnosti Bahla, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. V neposlední řadě navštívíme pevnost Jabreen, pova-žovanou za jednu z nejkrásnějších tvrzí v Ománu a proslavenou pro své stropní malby. Při zpáteční cestě navštívíme Al Hamra, okolo 400 let staré město v regionu ad-Dáchílija v severovýchodním Ománu. Poblíž města se při horském svahu nachází osada Misfat Al Abryeen. Město Al Hamra je známé rovněž pod jménem Hamra Al-Abryeen, což odkazuje na zde žijící kmen Al Abriů. Po celodenním výletu návrat na loď. Večeře a zábava na lodi nebo možnost si individuálně prohlédnout večerní přístav a město.

5. den MUSCAT

Po snídani na lodi absolvujeme půldenní výlet ,,Mystický Muscat", při kterém shlédneme významné pamětihodnosti hlavního města, jež se skládá ze 3 částí: Mutrah - rezidenční část města, Ruwi - obchodní část a Muscat - historická část. Uvidíme úžasnou mešitu sultána Kabbuse, nábřeží Corniche, navštívíme tržiště Muttrah Souk se spoustou krámků z 18.stol.,kde při hodinové pauze budeme mít možnost si nakoupit atraktivní suvenýry a dárky. Dále uvidíme staré město, pevnost Fort Mirani z r. 1587 a Fort Jalali, která byla renovována a dnes slouží jako Muzeum ománského dědictví a kultury a sultánův palác. Plná penze na lodi. Určitě si nenechte ujít nákupy na tržnici Mutrah Souq, kde lze nakoupit krásné tradiční zboží jako dýky, výšivky, koberce a koberečky, šátky, koření. Odplutí v 18 hod.

6. den NA MOŘI - HORMUZSKÝ PRŮLIV

Volný čas určený k relaxaci s bohatým programem.Pokud poplujete ve vodách Perského zálivu, budete také potkávat mnoho dalších osobních lodí i ropných tankerů. V oblasti panuje čilý dopravní ruch, a tak je na co koukat i během plavby po moři. Plná penze na lodi.

7. den ABÚ DHABI

Připlutí a snídaně na lodi. Navštivte s námi Abú Dhabi, město superlativů, hlavní město a zároveň nejbohatší emirát. Abú Dhabi je na jedné straně jedním z největších producentů ropy na světě, na druhé oázou klidu, s množstvím zahrad a nekonečnou promenádou v kontrastu s moderní tváří města v podobě dechberoucích mrakodrapů. Naší první zastávkou bude mešita Sheik Zayed Mosque, třetí největší mešita světa. Nechte ji na sebe zapůsobit svou architekturou a neuvěřitelnými rozměry. Pokračujeme do Heritage Village, toto místo je připomínkou minulosti a místní kultury a tradice. Poté si prohlédneme obchodní moderní centrum Abú Dhabi Marina Mall. Navštívíme také Islámskou uměleckou galerii se zlatem prošívanými koberečky, obrázky, koženými taškami a spoustou dalších suvenýrů. Na závěr si nafotíte nádherný hotel Emirates Palace, který připomíná paláce z Tisíce a jedné noci. Naše zpáteční cesta povede kolem promenády Corniche s výhledem na moderní Abú Dhabi.

8. den DUBAJ

Připlutí a snídaně na lodi. Nejlepší cestou jak se seznámit s městem Dubaj, moderní metropolí, která doslova vyrostla z pouště, je navštívit Dubajské národní muzeum, známé též jako Al Fahidi Fort. Je to místo, kde v historii žili vládci země a vy si jej musíte prohlédnout. Poté zažijete krásnou plavbu tradičním vodním taxi, Abrou, který vás převeze přes Dubajskou zátoku na známý trh s kořením a zlatem. Dále projdeme úzkými uličkami starého města a dorazíme k Tresure House, kde najdeme kolekci nádherné kůže a kožešin. Následně si prohlédnete Ženské muzeum a naše cesta bude pokračovat k paláci Sheika Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, vládce, vice prezidenta a předsedy vlády Spojených arabských emirátů, kde bude zastávka na fotografie. Dále projedeme kolem Světového obchodního centra po ulici 2. Prosince k památnému místu Union house, které je známé hrdinstvím pradědů a jejich rozhodnutím vytvořit Spojené arabské emiráty. Další zastávkou bude možnost vyfocení Jumeraih mešity známou svou islámskou architekturou z 8.století. Poté projedeme Jumeraih silnicí a dorazíme k Islámskému uměleckému muzeu. Poslední zastávkou bude fotografie u nejznámějšího sedmi hvězdičkového hotelu světa, u Burj Al Arab.

9. den DUBAJ - VYLODĚNÍ - ODLET

Brzká snídaně. V 6:00 h vylodění, transfer na letiště, odlet z Dubaje a přílet do Prahy

Loď Vision of the Seas

Výletní loď Vision of the Seas, patřící společnosti Royal Caribbean International, prošla v roce 2013 kompletní rekonstrukcí, díky které se hosté mohou ubytovat ve zrenovovaných kajutách, k dispozici jim je i mnoho nových restaurací nebo Wifi připojení. Na lodi najdete spoustu příležitostí pro sportovní aktivity i odpočinek. Osvěžit se můžete v bazénu, který je opatřen velkou venkovní obrazovkou, kde mohou cestující sledovat své oblíbené filmy. Protáhněte tělo na moderní dráze na jogging. Odvážnější oceníle zeckou stěnu, ze které se rozprostírá krásný výhled na moře. Hýčkat své tělo i mysl nechte při unikátních procedurách v relaxačním areálu Vitality Spa. Večer můžete zajít do divadla v broadwayském stylu se spoustou dech beroucích představení. Nebo zkuste štěstí v rozsáhlém Casino Royale(R) ve stylu Las Vegas. Milovníci jídla ocení mnoho restaurací nabízejících chutě z celého světa. Oblíbená je italská restaurace Giovanni's Table, exotickou kuchyni vyzkoušejte v asijské restauraci Izumi s japonskými specialitami.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- zpáteční letenku společnosti Emirates včetně

- poplatků dle aktuální dostupnosti v ideální

- knihovací třídě možnost výběru odletu z Prahy nebo z Vídně

- 7x nocleh ve 2-lůžkové vnější kajutě s oknem

- 1x nocleh se snídaní ve 3* hotelu v Dubaji

- transfery letiště - hotel - přístav - letiště

- přístavní poplatky a plavbu dle popisu trasy

- plnou penzi

- v ceně zahrnuty i nealkoholické nápoje z nápojových automatů, voda, led, čaj a káva

- českého průvodce a delegáta na palubě lodi, který je klientům nápomocen nejen na lodi, ale i při výletech

- místního průvodce v anglickém jazyce

- 1 celodenní a 1 půldenní výlety v Dubaji včetně vstupu do Burj Khalifa 124 a 125 patro

- půldenní výlet lodí Dhow po vodách Ománu kolem poloostrova Musandam vč.lehkého občerstvení

- celodenní výlet Nizwa, Bahla a Jabrin s obědem

- půldenní výlet ,, Mystický Muscat ,,

- celodenní výlet Abú Dhabi City Tour

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- nápojový balíček během plavby včetně alkoholických nápojů jako pivo a víno: 6.200 Kč

- cestovní a storno pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000