crosssearch
myway.cz

Omán Omán

Sultanát Omán leží v nejvýchodnější části Arabského poloostrova. Ještě před několika desítkami let se jednalo o spíše zaostalou zemi kdesi v Orientu, jejíž obyvatelé s nostalgií vzpomínali na doby, kdy byl Ománský sultanát významnou říší pro celou Asii. Pak přišel zázrak v podobě objevení rozsáhlých nalezišť ropy. Spolu s politikou sultána Kabúz bin Saída, který je příkladem osvíceného panovníka v tom nejlepším slova smyslu, přeneslo bohatství z ropy Omán na úplně druhou stranu světového žebříčku. V současné době je v zemi jedna z nejvyšších životních úrovní na světě.

V Ománu prakticky neexistuje kriminalita a co do pořádku v ulicích a městech je postaven hned na druhé místo na světě za Singapur. Omán může svým návštěvníkům nabídnout vše, co se od turisticky atraktivní destinace požaduje – historické památky staré několik stovek let, moderní architekturu, nádhernou přírodu, krásné pláže, ať už v blízkosti hlavního města Muscat nebo na jihu, v oblasti města Salalah, která je pro svou bujnou vegetaci nazývána zahradou Ománu. Omán je kouzelným místem, které nadchne každého návštěvníka.

V Ománu rozhodně nevynechejte

Hlavní město Muscat má mnoho překrásných zákoutí, ale „povinností“ každého cestovatele je navštívit Velkou mešitu – skvost moderní architektury, který se zapsal do Guinessovy knihy rekordů největším kobercem světa (dílo, které má 70 x 60 metrů, tkalo 600 žen 4 roky) (mešita je pro turisty uzavřena v pátek), a samozřejmě Mutrah Souk – orientální trh prosycený vůní kadidla a koření, kde můžete sehnat nejrůznější věci, které jste dlouhá léta potřebovali (a nevěděli o tom). K velkým zážitkům patří pozorování kladení vajec (a návratu nové generace do moře) želvy karety obrovské – na klid těchto pamětnic starých orientálních časů dohlížejí strážci rezervace Ras Al Jinz, kteří vám umožní pozorování těchto krásných zvířat. Ideální doba pro návštěvu „želvího chovu“ je v měsících červenci–listopadu. Zájemcům o historii a památky doporučujeme návštěvu hradů a historických měst ve vnitrozemí Ománu, jako jsou Nizwa, Jabreen nebo Bahla. Velmi zvláštní zkušenost nabízí jižní část Ománu Dhofár a jeho středisko Salalah. Pro turistu ze střední Evropy se může zdát absurdní považovat období dešťů za hlavní turistickou sezonu, ale v kontextu vyprahlého Arabského poloostrova se právě khareef – období monzunových dešťů od června do září – jeví jako obrovská atrakce, která do zeleného a rozkvetlého Dhofáru přitahuje tisíce turistů jak z Ománu a sousedních zemí, tak ze všech koutů světa.

Praktické tipy

Na tržištích Muscatu můžete získat spoustu věcí, které vám budou Omán připomínat, ale pokud hledáte to „nejtypičtější“, tak dříve či později skončíte u zakřivené dýky chandžar, která je státním symbolem  mánu a také tradičním módním doplňkem pánského oděvu dishdasha. Cena chandžaru se může pohybovat (v závislosti na vašich schopnostech a zejména kvalitě výrobku) od cca 1000 korun, s tím, že horní hranice u špičkových kousků věhlasných umělců je o několik řádů vyšší. A pokud si chcete i doma uchovat neopakovatelnou vůni Ománu, nezapomeňte se zastavit pro balíček kadidla, historicky nejvýznamnější komodity této části světa.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000