crosssearch

Adventní Norimberk

Německo, Bavorský Les

Norimberk je překrásné bavorské město s bohatou historií a dominantou císařského hradu na skalnatém návrší. Pojďte i vy poznat historii tohoto magického místa a vychutnat si jedinečnou atmosféru Vánoc po Bavorsku. Vánoční trhy v Norimberku mají v Německu asi nejdelší tradici....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Norimberk je překrásné bavorské město s bohatou historií a dominantou císařského hradu na skalnatém návrší. Pojďte i vy poznat historii tohoto magického místa a vychutnat si jedinečnou atmosféru Vánoc po Bavorsku. Vánoční trhy v Norimberku mají v Německu asi nejdelší tradici. Jejich začátek byl velice praktický, trhy zásobovaly místní občany potravinami před dlouhou zimou. Dnes jsou považovány za jedny z nejromantičtějších trhů v celé Evropě.

Norimberk však nejsou jen trhy, dominantu města tvoří hlavně císařský hrad, ze kterého můžete obdivovat krásný výhled na celé město. Do roku 1570 byl občasným sídlem císařů a králů Svaté říše římské a jeho historie sahá až do roku 1050. Úchvatné jsou také Norimberské chrámy jako chrám sv. Vavřince s nádhernými do nebe sahajícími věžemi, dále chrám Panny Marie s orlojem či půvabný kostel sv. Sebalda.

Historická radnice, s možností návštěvy podzemí, skrývá středověké vězení s výstavou dobových mučidel. Známou pamětihodností je také gotická kašna SchönerBrunnen. Pojďte s námi poznat kouzlo bavorského města a ochutnat tradiční vánoční laskominy - norimberské perníčky, biskupské chlebíčky, vynikající klobásy a svařené víno.

Program zájezdu:

Odjezd v brzkých ranních hodinách dle nástupního místa.

Celodenní prohlídka města a adventních trhů.

V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Doporučené vstupné: 20 Euro

TRASA A - Orientační časy odjezdu:

Praha (04:45 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule), Beroun (05:15 z čerpací stanice OMV na dálnici směr Plzeň, sjezd Beroun - centrum, Plzeň (06:00 z Tylovy ulice, před branou Škoda u pneuservisu)

TRASA B - Orientační časy odjezdu (pouze termín 13.12. a 19.12.)

Brno (02:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice), Velké Meziříčí (02:30 z čerpací stanice Lukoil na D1, 145 km), Jihlava (03:15 od parkoviště u Billy, tř. Legionářů), Humpolec (03:40 od benziny Humpolec - Vystrkov, směr Pelhřimov)

TRASA C - Orientační časy odjezdu (pouze termín 19.12.)

Ostrava (23:20 (předchozí den) z parkoviště u býv. kulturního domu Vítkovice, ulice 28. října), Frýdek Místek (23:40 (předchozí den) od starého autobusového nádraží u vjezdu do Vojenské správy, Nový Jičín (00:00 z čerpací stanice LXM Group, Malostranská ulice 59), Hranice (00:20 z parkoviště u motorestu Sparta - naproti Hypermarketu Albert), Olomouc (00:50 ze starého autobusového nádraží u otočných hodin, tř. Svobody), Prostějov (01:10 před budovou hlavního vlakového nádraží, st. H), Vyškov (01:30 z čerpací stanice Agip u dálnice směr Brno)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000