crosssearch

Adventní Mnichov

Německo, Bavorský Les

Když se řekne Mnichov, většině lidí se pravděpodobně vybaví klobása, preclíky a skotačící Bavoři, oblečení do tradičních krojů a prolévající hrdlem bavorské pivo. Toto město s bohatou historií ale nabízí mnohem víc. Jedinečná architektura, ulice plné obchodů s kvalitním zbožím...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Když se řekne Mnichov, většině lidí se pravděpodobně vybaví klobása, preclíky a skotačící Bavoři, oblečení do tradičních krojů a prolévající hrdlem bavorské pivo. Toto město s bohatou historií ale nabízí mnohem víc. Jedinečná architektura, ulice plné obchodů s kvalitním zbožím a hlavně Vánoce v Mnichově - to jsou lákadla, která sem ročně přivádí obrovské množství turistů.

Program zájezdu:

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách dle nástupního místa.

Po příjezdu prohlídka historické části Mnichova. V centru města leží náměstí Marienplatz, na kterém se nachází Stará i Nová radnice a Mariánský sloup. Největším mnichovským chrámem je katedrála Frauenkirche. Mezi další významné architektonické památky patří bazilika sv. Kajetána či zámek Nymphenburg, letní sídlo bavorských vládců.

Fanoušci rychlých kol nepochybně zatouží navštívit pozoruhodné BMW Museum, kde budou se zájmem obdivovat bohatou historii největšího světového výrobce luxusních vozů. Dále můžete navštívit největší hospodu na světě, která je zapsána v Guinessově knize rekordů (lze se tu vyfotit s typickým ,,Bavorákem").

Odpoledne individuální volno k návštěvě adventních trhů. Každoročně tu stojí třicetimetrový vánoční strom a místní radnice se proměňuje v nebeskou pracovnu, ve které si děti mohou vyzkoušet nejrůznější umělecká řemesla a pečení vánočních dobrot. Lákadlem je také projížďka vánoční tramvají se svařákem a perníkem. Vánoční stánky najdete také rozmístěné podél ulic Kaufingerstrasse a Weinstrasse. Je tu i Jesličkový trh s tradicí více než 200 let. Při návštěvě vánočních trhů v Mnichově si možná budete připadat, jako byste se vrátili do časů středověku. Ve stáncích totiž kromě tradičních řemeslných výrobků zahlédnete i meče, různé části zbrojí i starodávné předměty. Jistě vás okouzlí i svíčky, pochodně a dřevěné lucerny, osvětlující zdejší uličky. Při bližším pohledu se tradičnímu vzhledu vymykají i stánky. Běžné stánky z překližkového dřeva zde nejsou tak časté. Mnoho stánků má podobu rytířských stanů, jiné jsou zase vyrobeny z poctivého, ručně tesaného dříví, což se dnes vidí jen zřídkakdy.

Navečer až se budete chtít zahřát lahodným mokem, zkuste šálek svařeného vína či punče, medovinu nebo Feuerzangenbowle. Stánkař nad nádobu s červeným vínem kleštěmi upevní velkou, rumem nasáklou, kostku cukru, kterou zapálí a nechá ji ve zkaramelizované podobě skapat do vína. Nápoj tak získá charakteristickou a ničím nenahraditelnou příchuť. A nezapomeňte, že Mnichov je metropolí piva.

V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Doporučené kapesné: cca 20 Euro

TRASA - Orientační časy odjezdu:

Praha (04:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule), Beroun (04:30 z čerpací stanice OMV na dálnici směr Plzeň, sjezd Beroun - centrum), Plzeň (05:15 z Tylovy ulice, před bránou Škoda u pneuservisu), Rozvadov (06:30 z čerpací stanice Svatá Kateřina)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000