crosssearch

Kombinace Mauricius Madagaskar

Mauricius, Kombinované pobyty

Mauricius je nádherný ostrov, lákající úchvatnou a rozmanitou přírodou, průzračným mořem a nádherným pobřežím. Nabízí mnoho romantických zákoutí, luxusní resorty a širokou nabídku aktivit. Najdete zde unikátní golfová hřiště, milovníci přírody se mohou vydat za krátery,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Mauricius

nádherný ostrov, lákající úchvatnou a rozmanitou přírodou, průzračným mořem a nádherným pobřežím. Nabízí mnoho romantických zákoutí, luxusní resorty a širokou nabídku aktivit. Najdete zde unikátní golfová hřiště, milovníci přírody se mohou vydat za krátery, vodopády, moře s ideálními podmínkami pro šnorchlování a potápění. U většiny komplexů je široká nabídka sportovních aktivit, mezi něž patří vodní lyže, potápění, šnorchlování a další. Adrenalinovým zážitkem pak může být například rybolov nebo zip-line, lanová dráha, kde v závěsu letíte vzduchem. Oblíbeným zážitkem je pak jízda na katamaránu. Mauricius je křižovatkou kultur, ras a náboženství a nabízí tedy i rozmanité památky i bohatou místní kulturu.

Madagaskar

Ostrov leží poblíž jihovýchodního pobřeží kontinentální Afriky, jejíž kdysi býval součástí, ale od níž se nyní značně odlišuje. Za dlouhou dobu izolace se tento čtvrtý největší ostrov na světě vyvinul do jedinečné podoby. Nádherná příroda, endemické druhy rostlin a živočichů, kráterová přírodní jezera, horká vířidla, která jsou pozůstatkem dřívější sopečné činnosti i neuvěřitelné klimatické rozdíly, tím vším se může ostrov pochlubit. Během programu na Madagaskaru se naskytne možnost spatřit nejvýznamnější místa ostrova včetně národních parků.

Program Madagaskar

1. den odlet z Mauricia v časných odpoledních hodinách, let trvá necelou hodinu. Následuje uvítání na letišti v Antananarivo, kde je nutné směnit na místní měnu. Poté odjezd do vesničky Andasibe. Říká se, že ostrov byl kdysi jeden nekončící prales, který tvořil ochranu náhorní plošiny a jejího vznikajícího království před vetřelci, jejichž životy si často vyžádaly les a malárie. Lesy, národní parky a příroda jsou důkazem toho, proč je Madagaskar označován za ,,Zelený ostrov". Právě cestou do Andasibe je díky eukalyptům, piniim či mimósám nádherně vidět pokus o znovuzalesnění ostrova. Ve vesničce pak proběhne ubytování. Ve večerních hodinách poté odjezd do Analamazaotra, kdy při noční procházce podél cesty lze spatřit např. noční lemury. Při velkém štěstí se jedinec octne přímo uprostřed divočiny. S velkou pravděpodobností uvidíte různé druhy lemurů, ježka, žáby, chameleony a další. Návrat, večeře a nocleh.

2. den návštěva rezervace Analamazaotra (v nadmořské výšce mezi 930 až 1040 m), která je součástí horského deštného pralesa. Přesto, že mnoho z největších stromů bylo pokáceno, tak koruny stromů zde dosahují výšky 25 - 30 metrů. V rezervaci se vyskytuje a je chráněn nejvyšší lemur na ostrově - Indri indri, jehož zvláštností je, že se podobá spíše medvídkovi. Zvuky striktně monogamního Indri Indri jsou slyšet na vzdálenost několika kilometrů. Analamazaotra je také nejlepším místem ke spatření chameleonů, endemických ptáků a plazů. Dále odjezd do rezervace Vakona. Tato rezervace se sestává z několika umělých ostrůvků a žije zde množství lemurů. V oddělené části rezervace jsou pak chováni krokodýli, plazi, ptáci a největší ostrovní šelma Fosa. Fosa je vzhledem ke své samotě, krom doby páření, jedno z nejméně polapitelných živočichů. Živí se převážně plazy a lemury. V odpoledních hodinách odjezd do vesničky Manambato, která se nachází na břehu jezera Rasoabe. Transfer lodí kanálem Pangalanes do Akanin´ny Nofy. Ubytování, večeře a nocleh.

3. V ranních hodinách prohlídka rezervace Le Palmarium. Soukromá rezervace se pyšní endemickými druhy palem, stejně jako orchidey či xerophyty. Volně zde také žijí lemuři. V odpoledních hodinách pak následuje procházka podél jezera, kde můžete spatřit Nepenthes, což je masožravá rostlina. Odpoledne fakultativní možnost výletu na Indický oceán přes řeku Ampitabe nebo návštěva jezera Ampitambe, vodní sporty nebo odpočinek. V odpoledních hodinách odjezd přes kanál zpět. Ubytování, večeře a nocleh.

4. Po snídani odjezd lodí do Manbato a trasnfer do hlavního města Antananarivo. Během cesty zastávka na farmě Peyrieras s různými druhy chameleonů (od největšího Outstalet až po nejmenšího Brookesia) a ,,listoocasým" gekonem. Ubytování, večeře a nocleh.

5. V ranních hodinách návštěva královského paláce na Ambohimandze, ,,modrý kopec", nacházející se 25 km severně od Antananariva. Po dlouhou dobu sem měli Evropané zákaz vstupu, vzhledem k jeho posvátnosti, a dodnes je toto místo uctíváno. Zde byla založena linie králů a královen, a sem se vždy vraceli za odpočinkem. Byl tu také pohřben, Andrianampoinimerina, předtím, než bylo jeho tělo transportováno do hlavního města, vzhledem k místním pravidlům. Andrianampoinimerina byl uznávaným králem, který sjednotil království a dal mu jednotné zákony. Z vrcholku se pak nabízí nádherný výhled na město. Následuje transfer na letiště a odlet zpět na Mauricius.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000