crosssearch
myway.cz

Maroko Maroko

Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky. Najdeme zde čtyřtisícové hory pokryté sněhem, divoké řeky a vodopády, jeskyně a propasti, ale také vyprahlé náhorní planiny zbrázděné hlubokými kaňony, stolové hory a písečné duny. Kulturní a historické památky se datují už od dob Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost.

Geograficky a klimaticky je Maroko rozděleno tisíc kilometrů dlouhým hřebenem Atlasu na dvě části. Severozápad připomíná spíše evropské Středomoří, kdežto saharská oblast ve srážkovém stínu hor má klasický pouštní charakter vyprahlé krajiny přerušované pouze zelenými skvrnami oáz datlových palem. Přímořské turistické destinace najdeme v Maroku dvě. Prvním je Agadir na jižním pobřeží atlantiku a středomořská Saidia na severu země.

Maročané jsou lidé přátelští, komunikativní a pohostinní. Původní obyvatelé, Berbeři, se věnují zejména pastevectví a obývají hory a venkov, zatímco Arabové žijí spíše ve městech a zabývají se obchodem a řemesly.

V medinách, jak se zde nazývají hradbami obehnaná historická centra měst, se doslova zastavil čas, a procházka po úzkých uličkách plných kovotepců, tkalců a hrnčířů je opravdu výletem do středověku. Marocká kuchyně je bohatá a nápaditá a rozhodně si ji nenechte ujít, ať už se posadíte k mátovému čaji v pouliční kavárně nebo si budete pochutnávat na některé specialitě ve stylové místní hospůdce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 39 termínů

Celkem 39 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000