crosssearch
myway.cz

Maledivy Maledivy

Celé souostroví Maledivy je roztroušeno kolem rovníku v Indickém oceánu a splňuje tak Vaše sny o tropickém ráji. Ostrovy jsou lemovány nádhernými písčitými plážemi, které zpevňují palmové háje. Všechny ostrovy jsou obklopeny korálovými útesy, ve kterých žijí nejrůznější druhy okouzlujících, někdy až magicky krásných živočichů. Maledivské souostroví se skládá z 1190 ostrovů, které zabírají dohromady 90.000 m2.

Nejbližší sousedé jsou Indie a Srí Lanka. Žádný z ostrovů nevyčnívá nad hladinu více než 2 metry. Maledivské souostroví tvoří jednotlivé atoly. Každý atol je tvořen skupinou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu je laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů. To vytváří ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Maledivy svou krásou podmořského života musejí okouzlit snad každého. Stačí se jednou ponořit pod mořskou hladinu a chvíli pozorovat podmořské království. Místo si tu najdou zkušení i amatérští potápěči. Pozorovat tu můžete želvy, rejnoky, chobotnice, malé druhy žraloků, velké okouny, murény, barracudy a tisíce dalších druhů ryb a mořských živočichů.

Pravidlem je, že na každém ostrůvku Malediv naleznete pouze jeden hotelový komplex, pláže tedy nejsou přeplněné a Vy si můžete vychutnat opravdový ráj na sněhově bílých písečných plážích, ve stínu palem a husté tropické vegetace.

Maledivy a jejich poloha

Maledivy leží v Indickém oceánu přibližně 500 km jihovýchodně od Indie a 550 km od Srí Lanky, skládají se z 1 200 ostrovů a ostrůvku a 19 souostroví, z nichž je obydleno necelých 200 ostrůvků. Na Maledivách je mezinárodní letiště v Malé, hlavním městě Malediv, kde žije přes 85 000 stálých obyvatel, úřední jazyk je Dhivéština.

Maledivy a jejich historie

Maledivy byly osídleny cca 500 let př.n.l. pravděpodobně rybáři ze Srí Lanky a Indie. V průběhu historie začaly Maledivy navštěvovat i Arabští obchodníci, kteří zde rozšířili islám, který je i oficiálním náboženstvím na Maledivách.

V 16. století Maledivy padly do rukou Portugalců, později zde vznikl sultanát pod ochranou Holanďanů. V roce 1796 se Maledivy staly Britským protektorátem. V roce 1953 se staly Maledivy republikou, prezident byl ale svržen a znovu byl nastolen sultanát. Maledivy získaly nezávislost až v roce 1965.

Maledivy a jejich ekonomika

Maledivy patří mezi chudší státy světa, ekonomika je založena hlavně na turismu, který přináší státní pokladně nejvíce peněz, zemědělství neumí uživit místní obyvatelé, proto se na Maledivy dováží většina potravin, jediné co se vyváží v malém množství je kopra, v malém množství se z Malediv exportují zpracované rybí produkty.

Maledivy a počasí

počasí na Maledivách je stabilní po celý rok od 26 do 29°C a teplota moře je od 27 do 31°C. Hlavní turistická sezóna začíná v prosinci a končí v dubnu.

Maledivy - doporučení turistům

Korálové moře Malediv Vás nadchne svou barvou, bohatým podmořským životem, ideálním prostředím pro šnorchlování, potápění windsurfingu, plachtěním a lenošením na krásných plážích s bílým pískem. Na všech resortech je pláž s bílým pískem.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000