crosssearch
myway.cz

Keňa Keňa

Vítejte v jedné z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí afrického kontinentu. Keňa je zemí zajímavých protikladů a civilizací nedotčené přírody. Úrodná krajina plná jezer, centrální pohoří se sopečnými masivy dosahujícími výšky až 5000 m, tropické lesy, rozlehlé stepi a savany, pohádkové pobřeží s krásnými plážemi s bílým pískem lemovanými tropickou vegetací, to vše je Keňa.

Nejkrásnější pláže naleznete jižně od města Mombasy. Diani Beach, která je lemována nádhernými korálovými útesy, je nejvyhledávanější pláží v Keni. Celé pobřeží je vyhledáváno milovníky potápění a vodních sportů. Při safari můžete poznat nejzajímavější národní parky Tsavo East, Tsavo West, Masai Mara či Amboseli. Pozorovat zde můžete divoká africká zvířata – slony, lvy, antilopy nebo zebry. Pravá Keňa, to je oblast jezera Nakuru a hory Mount Kenya, kam přišli první britští osadníci a kolonizátoři. Na území Keni žijí dosud kmeny Kikujů, Masajů a dalších původních obyvatel. K nezapomenutelným zážitkům patří i návštěva přístavního města Mombasy, kde se při návštěvě pevnosti Fort Jesus seznámíte s pohnutou historií otrokářství.

K výhodným nákupům lákají bazary a uličky plné pitoreskních obchůdků.

Keňa leží v rovníkové části východní Afriky u břehů Indického Oceánu. Většina území Keni se nachází v náhorních plošinách Východoafrické vysočiny rozdělené údolím Rift Valley. V jihozápadní části leží největší Africké jezero Viktoriino Jezero, na severozápadě slané jezero Turkana. Podnebí v Keni je tropické ovlivněno nadmořskou výškou. Nejpěknější pláže v Keni leží jižně od Mombasy.

Pro návštěvu Keni se doporučují očkování proti žloutence typu A,B, žluté zimnici, tetanu a užívání antimalarik

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 36 termínů

Celkem 36 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000