crosssearch

Kombinace Ostrovů Sal - Sao Vicente - Santo Antao

Kapverdské ostrovy, Kombinace ostrovů

Nevšední kombinace vám umožní poznat zcela odlišné ostrovy - Sal, Săo Vicente a Santo Antăo.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

15 denní kombinovaný zájezdNevšední kombinace vám umožní poznat zcela odlišné ostrovy - Sal, Săo Vicente a Santo Antăo.

Ostrov Santo Antăo

Druhý největší ostrov Kapverd se také řadí k návětrným ostrovům a rozkládá se na celkové ploše 779 km2. Leží nejzápadněji z celého souostroví a představuje také nejzápadnější cíp samotné Afriky. Nejzelenější a nejhornatější ostrov je někdy dokonce přirovnáván k portugalské Madeiře. Jih ostrova je suchý, ve střední části vládne díky horskému pásmu studené klima a severovýchodní část se vyznačuje spíše vlhkým podnebím. Ostrov je plný protikladů: špičaté vrcholky hor kontrastují se zelenými údolími a azurově modrým mořem. Západ ostrova je téměř neobydlený, s četnými skalami a neprostupným terénem, naproti tomu severovýchod vás překvapí upravenými políčky, kde místní obyvatelé pěstují papáju nebo banány, zelenými údolími a hlubokými stržemi. Kvůli působení eroze jsou vrcholky hor ostré a nedostupné a údolí hluboká a strmá. Na severní straně ostrova je pobřeží spíše skalnaté (právě díky působení severních větrů a mořských vln). Na ostrově nechybí zdroj sladké vody - na jihu můžeme najít stále tekoucí říčku a v údolích četná jezírka a vodopády. Santo Antăo je pravým rájem pro milovníky přírody - můžete zde najít více než 30 druhů rostlin, které nikde jinde nespatříte. Gurmáni si zase pochutnají na mořských plodech či na zákuscích z banánů, papáje či kokosu, medových koláčích nebo fíkových bonbonech. Povrch ostrova je velmi různorodý, a proto se i vegetace liší od místa k místu. Eukalyptus, cypřiš a borovice jsou typické pro oblasti s vyšší nadmořskou výškou. Na jihu naproti tomu najdete spíše nízkou vegetaci - trávy a byliny. Díky členitému, hornatému terénu je Santo Antăo tím pravým místem pro vášnivé turisty a cyklisty. Nejvyšší horou ostrova je Topo de Coroa s 1979 m. n. m. Na ostrově se také nachází několik malebných pláží a ty nejlepší najdete na severu ostrova. Antăo je proslulý i pěstováním cukrové třtiny, ze které se vyrábí místní rum. Spatřete na vlastní oči výrobu Grogue v Ribeira da Torre. Za návštěvu také stojí romantická vesnička Ponto do Sol. Doprava na ostrov Santo Antăo je zajišťována trajektem (plavba cca 60 min) ze sousedního ostrova Ostrov Săo Vicente.

Ostrov Săo Vicente

Săo Vicente, proslavený karnevaly, patří - stejně jako ostrov Sal - mezi návětrné Kapverdské ostrovy. Na ostrově je nedávno vybudované mezinárodní letiště. Špičaté vyhaslé vulkány vystupují jeden za druhým a tvoří velmi zajímavé panorama ostrova. Hlavním městem je od roku 1879 město Mindelo, které se pyšní starou anglickou architekturou a nádhernou zátokou v přístavu Porto Grande, jenž měl velký vliv na rozvoj námořní dopravy na Kapverdách. Mindelo je kulturním centrem celých Kapverd i rodištěm mnoha místních umělců, například Cesárie Évory, dnes již legendární světoznámé zpěvačky. Ve městě se nachází mnoho malých obchůdků, nabízejících ručně vyráběné produkty. Krásný výhled na město, z výšky 750 m n. m., skýtá nejvyšší hora Monte Verde. Je součástí přírodního parku a můžete z ní zahlédnout i Monte Cara, skálu ve tvaru lidského obličeje. Každoročně se na ostrově koná několik karnevalů a hudebních festivalů, na něž se sem sjíždí lidé nejen ze sousedních ostrovů, ale i ze zahraničí. Dalšími lákadly ostrova jsou rybářské vesničky Salamansa a Baiadas Gatas - zátoka, proslulá věhlasným hudebním festivalem. Zde se můžete vykoupat v neskutečně klidném křišťálovém oceánu nebo posedět v místní restauraci s výběrem nepřeberného množství voňavých specialit, jejichž základem bývají zejména korýši. Za návštěvu rozhodně stojí také vesnička Calhau s přírodním bazénem, obklopená malebnými vulkány.

p>Ostrov Sal

Atraktivní, teprve v posledních letech pro mezinárodní turistiku objevenáprázdninová destinace Kapverdy, nabízí odpočinek na krásnýchplážích ostrovů Sal, Boa Vista nebo Maio. Turistickým centremKapverdského souostroví je ostrov Sal. Díky mezinárodnímu letištise stal snadněji dostupným nejen pro evropské turisty. Na ostrověSal působí rezidentní delegát CK EXIM TOURS, který klientůmcestovní kanceláře poskytuje servis, obvyklý i v jiných destinacích.Na samém jihu ostrova leží u nádherné bělostné pláže v přívětivé zátoce původně rybářská vesnička, dnes spíše turistické městečko Santa Maria. Barva zdejšího moře a jeho přívětivost se mohou bezpochyby srovnávat s nejkrásnějšími plážemi Karibiku. Hotely v této oblasti jsou vyhledávány turisty z celého světa, kteří si Kapverdy pro jejich neopakovatelnou atmosféru většinou hned po první návštěvě zamilují a rádi se sem vracejí. Ostrov nabízí návštěvníkům výběr vodních sportů. Sal je rájem pro milovníky potápění, windsurfingu i rybaření. Velkou atrakcí jsou projížďky terénními vozítky či parasailing a kitesurfing. Ve zdejších restauracích a barech hraje večer živá hudba, ve vyhlášené diskotéce Pirata (dvojčeti proslulédiskotéky z brazilské Fortalezy) je zážitkem strávit noc při karibskýcha latinskoamerických rytmech. Návštěva jezera ve zdejším solném dole má léčivé účinky, plně srovnatelné s návštěvou Mrtvého moře. Večeře v místních rybích restauracích nebo nákup tradičních rukodělných suvenýrů je příjemným doplněním odpočinkové dovolené. Ostrov Sal je určen všem, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu na pláži v klidném, civilizací jen málo dotčeném prostředí.

Program zájezdu s odletem z Prahy:

4 noci na ostrově Sal + 5 nocí na ostrově Săo Vicente + 3 noci na ostrově Santo Antăo + 2 noci na ostrově Sal, Ubytování na ostrově Santo Antăo je zajištěno v hotelu Pedracin Village *** s polopenzí. Je to komfortní menší hotel, zasazený do nádherné takřka horské přírody ostrova a nabízí nezapomenutelné výhledy na vrcholky hor. Hotel byl vystavěný v tradičním ostrovním stylu a nabízí vše pro pohodlí klientů - restauraci, bar a klimatizované pokoje s TV se satelitním příjmem. Nechybí ani bazén a solárium. Hotel má skvělou polohu pro milovníky trekkingu. Stravování v hotelu je formou polopenze - snídaně a večeře servírované. Ubytování je zajištěné ve standardně zařízených pokojích s možností jedné přistýlky. Hotel je ideálním místem pro klidný odpočinek a relaxaci.

Ubytování na ostrově Săo Vicente je zajištěno v hotelu Foya Branca ****. Hotel se nachází nedaleko letiště v zátoce Săo Pedro přímo u široké dlouhé pláže a je obklopený krásnou udržovanou zahradou s několika bazény. Od hlavního města ostrova Mindela je vzdálen cca 10 km a hotel tam zajišťuje několikrát denně bezplatnou dopravu. Stravování v hotelu je zajištěné formou polopenze - snídaně a večeře formou bufetu. Ubytování je zajištěné ve standardně zařízených pokojích s klimatizací, TV a trezorem. V areálu hotelu je zdarma Wi-Fi.

Ubytování na ostrově Sal je zajištěno v hotelu OA Belorizonte **** v bungalovu typu Superior a se stravováním formou all inclusive.

CELODENNÍ VÝLET PO OSTROVĚ Săo Vicente včetně oběda a doprovodu místního anglicky hovořícího průvodce zahrnut V CENĚ!PŮLDENNÍ VÝLET PO OSTROVĚ Santo Antăo včetně oběda a doprovodu místního anglicky hovořícího průvodce zahrnut V CENĚ!

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000