crosssearch

Kombinace Ostrovů Sal - Santiago - Fogo

Kapverdské ostrovy, Kombinace ostrovů

Nevšední kombinace vám umožní poznat zcela odlišné ostrovy - Sal, Santiago a Fogo.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

15 denní kombinovaný zájezd. Nevšední kombinace vám umožní poznat zcela odlišné ostrovy - Sal, Santiago a Fogo.

Ostrov Fogo

Hlavním lákadlem ostrova Fogo je stále aktivní sopka Pico de Fogo, tyčící se do výšky přes 2 800 m n. m. Pohled na tento majestátní vulkán sem láká mnoho turistů. Ze svahů ostrova se nabízejí pěkné pohledy i na sousední ostrov Brava. Jednotlivé usedlosti svědčí o tom, že o plantáže na lehké sopečné půdě měli zájem bohatí portugalští plantážníci. Ostrov je proslulý zdejší vysoce kvalitní kávou, ale i vinnou révou, kterou ve vyšších polohách s úspěchem pěstují zdejší rolníci. Vyhlášenou značkou vína je Manecom, hojně vyhledávaný i znalci. Dalším řemeslem, které živí obyvatele ostrova Fogo, je tkalcovství. Vulkán na ostrově ale stále nedává zapomenout na své jméno (fogo=oheň) a opět se připomněl zatím poslední sopečnou erupcí v dubnu 1995, kdy ohrozil vesničku Chá de Caldeiras, kde jsou dodnes patrné stopy po lávových proudech. V závěru dubna se na ostrově Fogo v Sao Filipe koná tradiční karneval.

Ostrov Santiago

Největší a nejjižněji položený ostrov celých Kapverd (990 km2) a také jeho "hlavní" ostrov, na němž žije více než polovina veškerého kapverdského obyvatelstva. Santiago je vulkanický ostrov s členitým povrchem a vysokými horami a s pobřežím, lemovaným překrásnými písčitými plážemi. Hlavním městem je Praia, důležitý přístav a obchodní křižovatka s mezinárodním letištěm. Prvním Evropanem, který spatřil břehy tohoto překrásného ostrova, byl Antonio do Noli. Hned poté se stal ostrov prvním trvale obývaným místem na Kapverdském souostroví. Obyvatelé Santiaga žili z rybolovu a zemědělství, ale opravdový rozvoj přišel až s objevením a osidlováním Ameriky. Osadníci Nového světa potřebovali jako pracovní sílu otroky z Afriky a ostrov Santiago se tak stal centrem obchodu s lidmi. Portugalská kultura se tak smísila s africkými zvyky, hudbou, tradicemi i jazykem. O významu ostrova svědčí zachovalá středověká Pevnost sv. Filipa v historickém hlavním městě Cidade Velha, která měla obyvatele chránit před nájezdy pirátů, z nichž největší proslulosti dosáhl Sir Francis Drake. Z turistického hlediska jsou zajímavé trhy Sucupira či botanická zahrada Sao Jorge de Orgáos, ležící v jednom ze zdejších hlubokých údolí. Na plantážích Santiaga se pěstuje tropické ovoce (hlavně banány a papája) a cukrová třtina, která je základem místní kořalky Grogue. Na severozápadě ostrova stojí za návštěvu záliv s vesničkou a pláží Tarafal, lemovanou kokosovými palmami.

Ostrov Sal

Atraktivní, teprve v posledních letech pro mezinárodní turistiku objevenáprázdninová destinace Kapverdy, nabízí odpočinek na krásnýchplážích ostrovů Sal, Boa Vista nebo Maio. Turistickým centremKapverdského souostroví je ostrov Sal. Díky mezinárodnímu letištise stal snadněji dostupným nejen pro evropské turisty. Na ostrověSal působí rezidentní delegát CK EXIM TOURS, který klientůmcestovní kanceláře poskytuje servis, obvyklý i v jiných destinacích.Na samém jihu ostrova leží u nádherné bělostné pláže v přívětivé zátoce původně rybářská vesnička, dnes spíše turistické městečko Santa Maria. Barva zdejšího moře a jeho přívětivost se mohou bezpochyby srovnávat s nejkrásnějšími plážemi Karibiku. Hotely v této oblasti jsou vyhledávány turisty z celého světa, kteří si Kapverdy pro jejich neopakovatelnou atmosféru většinou hned po první návštěvě zamilují a rádi se sem vracejí. Ostrov nabízí návštěvníkům výběr vodních sportů. Sal je rájem pro milovníky potápění, windsurfingu i rybaření. Velkou atrakcí jsou projížďky terénními vozítky či parasailing a kitesurfing. Ve zdejších restauracích a barech hraje večer živá hudba, ve vyhlášené diskotéce Pirata (dvojčeti proslulédiskotéky z brazilské Fortalezy) je zážitkem strávit noc při karibskýcha latinskoamerických rytmech. Návštěva jezera ve zdejším solném dole má léčivé účinky, plně srovnatelné s návštěvou Mrtvého moře. Večeře v místních rybích restauracích nebo nákup tradičních rukodělných suvenýrů je příjemným doplněním odpočinkové dovolené. Ostrov Sal je určen všem, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu na pláži v klidném, civilizací jen málo dotčeném prostředí.

Program zájezdu s odletem z Prahy:

4 noci na ostrově Sal + 4 noci na ostrově Santiago + 4 noci na ostravě Fogo + 2 noci na ostrově Sal, Ubytování na ostrově Fogoje zajištěné v hotelu Xaguate **** s polopenzí. Moderní hotel se nachází nedaleko centra Sao Filipe, jen 5 minut jízdy od letiště, na vyvýšeném místě nad krásnou dlouhou pláží s tmavým pískem, s výhledem na oceán. V hotelu je bazén, restaurace, recepce a bar. Stravování v hotelu je zajištěné formou polopenze - snídaně a večeře formou bufetu. Ubytování je zajištěné ve standardně zařízených pokojích s klimatizací a TV. V areálu hotelu je zdarma Wi-Fi.

Ubytování na ostrově Santiago je zajištěné v hotelu OA Praiamar **** s polopenzí. Hotel leží v klidné rezidenční čtvrti hlavního města (v okolí je většina velvyslanectví), přímo u moře. Do historického centra hlavního města s jeho trhy, bary, restauracemi a obchůdky je to cca 3 km. Nejbližší písečná pláž je vzdálena asi 300 metrů. Jedná se o moderně a vkusně zařízený hotel s jídelnou, podávající snídaně formou bufetu a večeře formou servírovaného tříchodového menu. Z jídelny je krásný výhled na moře. Na terase je bazén s mořskou vodou, brouzdaliště, vířivka, fitness a tenisový kurt. Hotel nabízí klimatizované pokoje s možností jedné přistýlky, s telefonem, TV se satelitním příjmem, koupelnou se sociálním zařízením, minibarem (spotřeba za poplatek), bezpečnostní schránkou (za poplatek) a balkonem, převážně s výhledem do zahrady.

Ubytování na ostrově Sal je zajištěno v hotelu OA Belorizonte **** v bungalovu typu Superior a se stravováním formou all inclusive.

CELODENNÍ VÝLET PO OSTROVĚ Santiago včetně oběda a doprovodu místního anglicky hovořícího průvodce zahrnut V CENĚ!CELODENNÍ VÝLET PO OSTROVĚ Fogo včetně oběda a doprovodu místního anglicky hovořícího průvodce zahrnut V CENĚ!

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000