crosssearch
myway.cz

Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy - La Palma

La Palma, jeden z nejmenších trvale obydlených Kanárských ostrovů (725 km2), má celoročně příjemné mírné klima, díky němuž vyniká krásně zelenou a velmi rozmanitou přírodou. Vysoké hory, romantická údolí a téměř neporušená příroda jsou hlavními důvody, proč je tento ostrov někdy nazýván „Kanárským Švýcarskem“ nebo také „Isla Bonita“ – krásný ostrov. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m), kde se nachází vyhlášená hvězdárna.

La Palma je jedním z nejkrásnějších Kanárských ostrovů, který si navíc uchránil svůj původní ráz. Všechna turistická střediska jsou velmi příjemná a poměrně klidná.

Rozhodně nevynechejte

Lákadlem ostrova je národní park Parque Nacional de la Caldera de Taburiente – obří kotlina se zelenými kapradinovými lesy a tryskajícími prameny, které přecházejí v úzké říčky. Dalším zajímavým místem je magická jeskyně Cueva Bonita, vulkanický kráter Caldera de Taburiente široký 8 km a sopka Tenequía (naposledy činná v roce 1971). Milovníkům historie doporučujeme navštívit hlavní město ostrova Santa Cruz de la Palma, kde se zastavoval již Kryštof Kolumbus při svých objevitelských výpravách. Okouzlí vás malebnými uličkami a domky se zvláštními fasádami, dřevěnými balkony a verandami. Navštívit zde můžete také historicko-námořnické muzeum, které je důmyslně instalováno do staré plachetnice, a určitě si prohlédněte náměstí Plaza de Espańa s kostelem Iglesia el Salvador z 15. století. Za zhlédnutí stojí také budova radnice a chrámu. Nedaleko hlavního města se nachází klášter Las Nieves zasvěcený patronce ostrova Virgen de las Nieves.

Praktické tipy

Ostrov La Palma je pověstný vynikajícím vínem, které zraje přímo na sopečných svazích, a také svých chutným medem. Při cestě na ostrov La Palma nelze využít přímého leteckého spojení z České republiky. Do cílové destinace je tedy nutné využít přeletu přes ostrov Gran Canaria (odlety v sobotu) nebo Tenerife (odlety v pátek). Doba přeletu cca 50 min. V případě velmi časného nebo pozdního příletu na přeletové letiště bude zajištěno ubytování v hotelu stejné kategorie na příslušném ostrově. Cena zájezdu nezahrnuje služby česky hovořícího delegáta.

Los Cancajos

V největším turistickém středisku na ostrově se nacházejí dvě menší pláže s tmavým lávovým pískem. Od hlavního města Santa Cruz de la Palma je vzdáleno pouze 5 km (pravidelné autobusové spojení). Na zdejší pěší zóně jsou překrásné měšťanské domy, radnice ze 16. století, tržnice a kostelík, také několik barů, restaurací a obchůdků. Transfer z letiště: cca 15 minut.

Fuencaliente

Na jižním cípu ostrova leží malá vesnička Fuencaliente (Los Canarios). Díky nadmořské výšce 700 metrů nejenom že panuje ve vesničce i uprostřed parného léta velmi příjemná teplota, ale současně hned nad vesnicí začíná pásmo rozsáhlých a hlubokých borových lesů. Vesnicí projíždějí každé ráno místní obchodníčci a nabízejí čerstvé ryby, ulovené dole na pobřeží. Pobřeží je černé a členité, vlny se tříští o skaliska, pláž je oblázková. Vedle sebe tu větru a slunci odolávají starý a nový maják (Faro Fuencaliente), dál na jih už je jen nekonečný oceán. Vesnička je také vyhledávána pro své léčivé horké sirné prameny. Transfer z letiště: cca 50 minut.

Los Llanos

Město s 18 000 obyvateli na západním pobřeží ostrova s příjemnou atmosférou a čilým obchodním ruchem (největší produkce banánů) je bezpochyby hlavním ekonomickým a obchodním centrem ostrova. I přesto, že rozvoj obchodu s sebou přinesl i rozvoj moderní architektury, zde stále naleznete typické úzké uličky, náměstíčka, malebné obytné domky a tržnici, tak jak tomu bylo v minulosti. Mnoho zábavních a nákupních možností. Transfer z letiště: cca 30 minut.

Todoque

Městečko na západním pobřeží ostrova mezi středisky Puerto Naos a Los Llanos. V jeho okolí se nachází velké množství soukromých prázdninových vilek zasazených v překrásné krajině. V centru naleznete kostel, bar, malý supermarket a restauraci. Todoque je ideálním místem pro strávení individuální a odpočinkové dovolené v kombinaci s poznáváním ostrova nebo pěší turistikou. Transfer z letiště: cca 35 minut.

Turistika na La Palmě

Objevte krásy ostrova La Palma pěšky, objevte divoký a romantický ostrov, objevte všudypřítomný impozantní vulkán La Caldera, který je jeho nepřehlédnutelnou dominantou. Jen ten, kdo si najde opravdu čas, si může vychutnat tu pravou krásu, kterou nám Isla Bonita skutečně nabízí.

La Palma je se svou panenskou přírodou, věčně zelenými lesy a čistým vzduchem ostrovem přímo stvořeným pro pěší turistiku. Nachází se zde již 1 018 km kvalitně značených turistických stezek a místní samospráva neúnavně pokračuje v jejich dalším rozvoji. Pěší turistika na La Palmě zažila svůj první opravdový rozmach až v 90. letech minulého století, ve skutečnosti ale mají místní obyvatelé turistiku v krvi a fakticky využívali síť přírodních stezek od nepaměti. V čase, kdy ještě neexistovala auta ani jiné dopravní prostředky, byl totiž celý ostrov protkán spletitou sítí cest a stezek (camino reales), které byly využívány ke každodenním pracovním, obchodním i soukromým cestám místních obyvatel, často v doprovodu nosičů nákladu – oslů. Tento způsob přepravy z jednoho místa na druhé se na ostrově dochoval až do nedávné minulosti – do poloviny 19. století. Krajina na La Palmě se dramaticky mění nejen v průběhu ročních období, ale i v závislosti na nadmořské výšce. Proto je ostrov přímo plný rozličných krajinných typů, které zaručují, že se nebudete ani při opakovaných výpravách za poznáním ostrova nikdy nudit. Jen na La Palmě můžete být obklopeni nádhernou přírodou v nadmořské výšce 2 400 metrů a o necelé tři hodiny později se ocitnout až u pobřeží oceánu. Nebo poté, co strávíte několik hodin na túře po lávových stezkách v nehostinné a vy prahlé vulkanické krajině, připomínající neustálé sopečné erupce, které ostrov formovaly již od dávné minulosti, ukončit výpravu v hustém piniovém a vavří novém lese. Pokud tedy rádi chodíte pěšky a turistika je vaším koníčkem, pokud věnujete pozornost tomu, aby vás na cestách po vámi neprobádaném území doprovázel vždy jen kvalifikovaný průvodce, který není jen opravdovým profesionálem, ale i znalcem místní přírody a vede výpravu duší i tělem, pak byste se měli určitě při výběru své dovolené rozhodnout pro ostrov La Palma.

Bydlet budete po celou dobu pobytu v hotelu nebo apartmá dle vlastního výběru a výlety za pěší turistikou si můžete zakoupit jako dodatečnou službu z naší nabídky. Detailní program jednotlivých pěších túr stejně jako jejich cenové nabídky vám na požádání sdělí naši prodejní asistenti.

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000