crosssearch
myway.cz

Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy - La Gomera

La Gomera je ostrůvek sopečného původu, který vznikl sopečným výbuchem. Je součástí kanárského souostroví a ideálním místem pro strávení příjemné dovolené. Třetina ostrůvku je pro svoji unikátnost pod ochranou UNESCO. Hlavní město nese jméno San Sebastian. Ostrov La Gomera je tvořen z jednoho horského masivu Alto de Garajonay, který je součástí národního parku.

La Gomera vás okouzlí bujnou vegetací, působivé všudypřítomné rokle, impozantní příkré svahy, strmé vulkanické útesy a pevnosti dodávají tomuto ostrovu nenapodobitelnou atmosféru. V národním parku Garajonay je povrch mírný a krajina je tvořena hustým tisíciletým vavřínovým lesem. Ostrované zde dále žijí jako starobylí obyvatelé, pomáhají si tyčemi a bidly, aby ubránili úrodu před erozí. Víte, že zdejší obyvatelése dorozumívali pískáním? Proč pískáním? No přece aby se mohli domluvit i na velkou vzdálenost. Dodnes někteří z nich takto komunikují. Tento jazyk se nazývá El Silbo! Na ostrově také roste největší počet palem ze všech Kanárských ostrovů (asi 100 000). La Gomera je zkrátka jedinečný ostrov.

Rozhodně nevynechejte

Nejznámější historické vesničky ostrova La Gomera jsou např. Valle Gran Rey, Chipude, Agulo, Arure. Určitě navštivte Parque Nacional de Garajonay – toto místo patří mezi skvosty památek UNESCO. Díky zdejšímu klimatu si můžete prohlédnout na 450 druhů rostlin a k tomu se vám ještě naskytne pohled na stejnou vegetaci, která by se před vámi rozestřela i před poslední dobou ledovou. Nad tímto parkem se neustále vznáší mlžný opar, což mu propůjčuje tajemný nádech. Zajímavé je také Vallehermoso – „Krásné údolí“. Toto místo vás přesvědčí o tom, že na ostrově je skutečně kvalitní a úrodná půda, která dává vyniknout zemědělství. Jde o městečko, které je poměrně rušné. Představuje jakousi základnu, odkud můžete podnikat výlety do zdejší bujné přírody. Pokud máte rádi skály, zamiřte na sever. Narazíte zde na skalní útvar Los Órganos – tento čedičový div si získá váš obdiv.

Praktické tipy

Vesničku El Cercado proslavila šikovnost zdejších obyvatel, kteří vynikali v rukodělné výrobě, hlavně v hrnčířství. Výrobky byly zhotovovány z tmavé gomerské hlíny. Zajímavé je, že k výrobě nepoužívali hrnčířské kruhy. Při cestě na ostrov La Gomera nelze využít přímého leteckého spojení z České republiky. Do cílové destinace je tedy nutné využít přejezdu trajektem z přístavu Los Cristianos na ostrově Tenerife. Z letiště na Tenerife budete autobusovým transferem pohodlně dopraveni do přístavu Los Cristianos (doba transferu cca 30 minut). Doba plavby trajektu na ostrov La Gomera cca 50 min. V případě velmi časného nebo pozdního příletu na Tenerife bude zajištěno přenocování v hotelu stejné kategorie na tomto ostrově. Cena zájezdu nezahrnuje služby česky mluvícího delegáta.

Valle Gran Rey

Největší turistické středisko La Gomery. Valle Gran Rey tvoří komplex několika přímořských vesniček (La Calera, La Playa, Pa Puntilla a Vueltas). Zasurfujete si tu v ideálních vlnách, dáte si něco dobrého k snědku ve vyhlášených restauracích – zkrátka si tu užijete pohodovou dovolenou. Transfer z letiště: cca 50 minut.

Playa de Santiago

Druhé nejpopulárnější turistické centrum La Gomery najdete na jihu ostrova na křižovatce soutěsek Barranco de los Cocos a Barranco de Santiago. Playa de Santiago bylo nejvýraznějším a nejživějším centrem na ostrově, ale v 70. letech prodělalo krizi. Dnes se však znovu díky turistickému ruchu dostává do popředí. Turisté sem přicházejí především za sluníčkem, jde o nejteplejší oblast na ostrově. Místní pláže jsou kamenité. Transfer z letiště: cca 20 minut.

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000