crosssearch
myway.cz

Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Gran Canaria je třetí největší z Kanárských ostrovů. Ostrovní klima je ovlivněno pasáty, mořskými proudy a azorskou tlakovou výší. Teplotní rozdíly během roku jsou víceméně zanedbatelné, a proto je možné ostrov navštívit téměř kdykoliv. Najdete tu mnoho rozdílných typů krajiny, prakticky všechna vegetační pásma – od vřesovce přes palmy až k horským borovicím – obrovské písečné duny, zelené svahy ve vnitrozemí i bavlníkové plantáže na severu.

Roste zde na 1700 rostlinných druhů, z nichž 500 je možno vidět pouze na Kanárských ostrovech. Ostrov nabízí svým návštěvníkům velice příjemné prostředí pro aktivní i odpočinkovou dovolenou, pro rodiny s dětmi – pláže, sportovní areály, turistické stezky s překrásnými výhledy na pobřeží i vnitrozemí.

Na Grand Canarii rozhodně nevynechejte

Nenechejte si ujít známé muzeum výšivek v Las Rosas. Vyhlídka na kráteru Bandama nabízí pohled z ptačí perspektivy na hlavní město Las Palmas a celé východní pobřeží. Centrem náboženského života ostrova je městečko Teror, kde se každoročně pořádají desetidenní oslavy patronky města Panny Marie z borovice (borovice je národním stromem ostrova). Po celou dobu oslav je městečko nádherně vyzdobeno koberci a květinami. Z vyhlídky Mirador de Becerra nedaleko Cruz de Nejeda je možno vidět symbol Gran Canarie Roque Nublo (Oblačnou skálu). Při dobré viditelnosti se z tohoto místa nabízí opravdu krásný panoramatický pohled na vnitro zemí ostrova i na sousední Tenerife. Kdo se rozhodne navští vit Maspalomas, čekají ho nádherné, romantické písečné duny. Za návštěvu určitě stojí i dvě přístavní městečka na jihu ostrova – Puerto Rico a především Puerto Mogán, které je také často nazýváno „malými kanárskými Benátkami“. Zejména rodinám s dětmi jsou pak určeny aquapark Aquasur se skluzavkami a tobogany nebo parky Palmitos, kde si děti užijí s motýly a papoušky a ženy jistě ocení zahradu orchidejí. Fascinující hlavní město Las Palmas (Město palem) bylo založeno roku 1478 a nabízí neobyčejnou kombinaci pláží a moderní zástavby. Zachovalo si ráz typického španělského města se starobylými památkami, úzkými uličkami, ale i kavárnami, hospůdkami, tradičními trhy a s přístavem s obrovskými vlnolamy chránícími pobřeží před vlnami Atlantského oceánu. Na tříkilometrovépláži Las Canteras pulzuje pravý lázeňský život. Las Palmas je typicky španělské město – ve staré části se nacházejí zajímavé starobylé památky a současně je to světové město s mezinárodní atmosférou. Dnes je správním střediskem autonomního regionu Kanárských ostrovů. Stará čtvrť Vegueta byla v roce 1990 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jižně od centra města se na 27 hektarech rozprostírá nádherná botanická zahrada Jardin Botánico Canario Viera Clavijo, kde si přijdou na své milovníci tropické a subtropické květeny. Těm, kdo nehodlají navštívit všech sedm Kanárských ostrovů, nabízí výběr všeho, co lze na ostrovech z rostlinné říše vidět.

Praktické tipy

Ti, kterým se sbíhají sliny na nějakou místní kulinářskou specialitu, by na Gran Canarii měli zajít do vyhlášených rybích restaurací v přístavních městech jako Puerto Mogán nebo Agaete (Puerto de las Nieves) na západě ostrova. Pokud dáváte přednost masu vepřovému či hovězímu, vyhlášené restaurace tohoto typu jsou v oblasti mezi Santa Brigidou, Vegou de San Mateo a Terorem. Co se nákupů týče, za příznivé ceny je tu možné nakupovat především značkové oblečení, elektroniku, fotoaparáty a parfémy. Gran Canaria je bezcelní zónou, tudíž tyto výrobky vycházejí cenově velmi výhodně. Typickými suvenýry jsou kanárské výšivky, místní likéry jako mandlový nebo banánový (typický pro Gran Canarii je tzv. ron miel – medový rum) a dále z potravin typický sýr queso de flor nebo omáčky mojo rojo či mojo verde. Za zmínku stojí také kanárské nože – cuchillos canarios – nebo kanárská keramika.

Playa Taurito

Záliv Playa Taurito mezi středisky Puerto Rico (cca 10 km) a Puerto Mogán (cca 5 km) je svou polohou vhodný především pro návštěvníky, kteří nevyhledávají při dovolené ruch velkých letovisek. Uprostřed se nachází rozsáhlá soustava bazénů s mořskou vodou s celkem 11 000 m2 vodní plochy (vstup za poplatek). Tato oblast je známá nejvyšším počtem slunečných dnů v roce a nejlepším počasím na celém ostrově. Transfer z letiště: cca 90 minut.

Playa del Cura / Puerto Rico/ Playa Amadores

Na jihozápadě ostrova je největším a nejrušnějším střediskem přístavní letovisko Puerto Rico s butiky, restauracemi, bary a diskotékami. S pláží Playa Amadores spojuje středisko pobřežní promenáda s nádhernými výhledy na oceán (cca 15 minut chůze). Playa del Cura leží 6 km severozápadně od Puerto Rica, 8 km od malebného přístavního městečka Puerto Mogán. Velmi klidné středisko se rozkládá u písečné a částečně kamenité pláže. Pro celou oblast je typické velmi stabilní slunečné počasí. Transfer z letiště: cca 90 minut.

Maspalomas / Playa Meloneras

Palmová oáza na západním okraji proslulých písečných dun s luxusními hotely vyšších kategorií ležícími přímo u několik kilometrů dlouhé písečné pláže nebo v dosažitelné blízkosti. Vychutnejte si procházku po dlouhé promenádě s četnými obchody, restauracemi a bary, která se táhne na západ od majáku a končí u menší pláže Playa Meloneras. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Campo Internacional

Prázdninové středisko ležící mezi Playa del Inglés a Maspalomas s atraktivními komplexy bungalovů v tropi cké zeleni. Ubytování je stranou od rušného střediska Playa del Inglés, kam je však možno se rychle dostat linko vými autobusy nebo taxíky. Vzdálenost od moře závisí na poloze hotelu a pohybuje se mezi 2–3 km. K 6 km dlouhé písečné pláži se dostanete buď cestou přes duny, nebo po silnici směrem k majáku Maspalomas. Téměř všechny komplexy nabízí v ceně ubytování bezplatný transfer na pláž. Středisko je vhodnou alternativou pro ty, kteří vyhledávají na dovolené klid. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Playa del Inglés

Oblíbené a velmi živé prázdninové letovisko na jihu ostrova s mnoha nákupními a zábavními možnostmi. Rozkládá se podél široké světlé písečné pláže, která ústí na západní straně v proslulé duny Maspalomas. Centrem dění během dne je oblíbená pobřežní promenáda. Kdo hledá klid, najde jej v nádherné oblasti písečných dun. Středisko nabízí kromě zábavy také mnoho sportovních možností a v oblasti se nachází také řada turistických atrakcí, vyhledávaných zejména rodinami s dětmi, jako např. zoologická a botanická zahrada Palmitos Parque, westernové městečko Sioux City, zábavní park Holiday World nebo vodní parky Ocean Park a Aquasur. Transfer z letiště: cca 40 minut.

San Agustín

Většina hotelů klidného střediska San Agustín, zasazených do udržovaných, věčně zelených zahrad, leží v bezprostřední blízkosti písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Hosté zde najdou četné obchody, restaurace, bary, kavárny a také proslulé kasino. Transfer z letiště: cca 30 minut.

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 84 termínů

Celkem 84 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000