crosssearch
myway.cz

Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura kdysi nazval baskický básník Miguel de Unamuno oázou v poušti civilizace. Je z Kanárských ostrovů nejsušší, zato má ale nejstálejší a nejteplejší počasí (až 2800 slunečných hodin ročně), rozlehlé pláže s tmavým vulkanickým i světlým pouštním pískem, hory ve vnitrozemí i křišťálově čisté moře. Turistickým cílem se ostrov stal jako poslední ze všech Kanárských ostrovů, proto je cestovním ruchem ještě relativně nedotčen. Jeho překrásné dlouhé pláže, panenskou přírodu a čistý vzduch ocení zejména ti, kteří vyhledávají klid a pohodu bez rušného společenského života a dokážou ocenit vzácné okamžiky relaxace a využít možnosti romantických procházek po nekonečně dlouhých plážích.

Na Fuerteventuře rozhodně nevynechejte

Kdo chce vidět nejkrásnější město ostrova, musí se vydat do hor. Betancuria, původně hlavní město ostrova, byla založena již v roce 1 404 a ve své době byla druhým hlavním městem Kanárských ostrovů. Město bylo vyhlášeno historickým kulturním centrem zejména díky katedrále, která se přestavovala více než sto let a jejíž stavba byla ovlivněna hned několika architektonickými styly. Na severu ostrova leží El Jable, chráněná přírodní oblast s pouštními dunami, které se rozkládají na ploše 20 kilometrů čtverečních a evokují dojem opravdové pouště. U severního pobřeží ostrova se nachází malý ostrůvek Los Lobos, pojmenovaný podle tuleňů (lobos marinas), kteří tu kdysi žili. Je chráněnou přírodní oblastí a nabízí příjemné procházky i krásné pláže. Jednou z pozoruhodností ostrova jsou také molinos a molinas, větrné mlýny. Na Fuerteventuře se jich zachovalo celkem 38, z toho 23 „mužských“ – molinos – a 15 „ženských“ – molinas. Mletí a zpracování obilí bylo na ostrově ještě v minulém století velice důležitým ekonomickým odvětvím, daným vhodnými klimatickými a hospodářskými podmínkami. Stálé větry zde vanou v létě, tedy v době, kdy probíhá sklizeň.

Praktické tipy

Největší tradiční prodejní centrum řemeslnických výrobků a artefaktů najdou turisté v La Olivě. Zde mohou nakoupit tradiční ostrovní výrobky, jako jsou umělecké výšivky, které se technikou a stylem liší podle oblasti vzniku, keramika vyráběná bez použití hrnčířského kruhu, technikou původních obyvatel, nebo výrobky z palmového listí. Typickým fuerteventurským výrobkem je čistý kozí sýr. Předkrmy tapas sice nepatří mezi původní kanárská jídla, na ostrovy se dostaly z Andalusie, přesto jsou oblíbenou součástí místní kuchyně. Jsou to plátky uzené šunky, kousky smažených ryb, olivy, kalamáry, krevetky, ovčí nebo kozí sýr, masové kuličky, kořeněné klobásky a další. Pobřeží na Fuerteventuře nabízí ideální podmínky pro surfing a windsurfing. Zejména milovníci windsurfingu si vzhledem k neustále vanoucím atlantickým větrům přijdou na své. Nejlepší podmínky jsou na jihu ostrova v oblasti Jandíe. Pro začátečníky jsou nejvhodnější oblasti Caleta de Fuste a Playa de Sotavento a pro pokročilé je vhodná oblast na severu u Corraleja.

Playa del Esquinzo

Asi osm kilometrů severně od Morro Jable se nachází Playa del Esquinzo, velmi klidná oblast otevřená pro turistiku teprve před několika lety. Transfer z letiště: cca 100 minut.

Playa de Jandía

Na nejzazším výběžku ostrova je situována oblast Jandía. Naleznete zde nejen 20 km dlouhou písečnou pláž, patřící k nejkrásnějším plážím Španělska, ale i moderní letovisko s nákupními centry, restauracemi, bary a mnoha možnostmi pro strávení aktivní dovolené. Transfer z letiště: cca 120 minut.

Costa Calma

Středisko Costa Calma leží v jižní části ostrova přibližně 20 km severně od Morro Jable, u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova, která se táhne podél pobřeží až do Jandíe. Na pláži možnost vodních sportů (škola windsurfingu a potápění). Transfer z letiště: cca 80 minut.

Caleta de Fuste

Moderní prázdninové středisko u zálivu s písečnou pláží. Pláž dlouhá 800 m se pozvolna svažuje do moře, je chráněna před větrem a vlnolamy zabraňují velkým vlnám. Díky tomu je toto středisko vhodné pro klidnou dovolenou pro rodiny s dětmi. Ráz městečka udává krásný malý jachetní přístav se starým kasinem. Hlavní město Puerto del Rosario je vzdáleno cca 12 km, letiště 8 km (možný občasný hluk letadel). Transfer z letiště: cca 20 minut.

Corralejo

Původní rybářská osada, která se rozrostla v moderní prázdninové středisko, leží 4 km severně od oblasti nádherných dun s kilometry dlouhých pláží. Městečko má své vlastní pláže – většina turistů však dává přednost příjemné procházce nebo cenově dostupné jízdě autobusem nebo taxi k velké pláži v oblasti dun. Z přístavu je pravidelné lodní spojení se sousedním ostrovem Lanzarote. Sever ostrova nabízí výborné možnosti rybolovu a je doslova rájem pro milovníky windsurfingu a kiteboardingu. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 101 termínů

Celkem 101 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000