crosssearch
myway.cz

Kambodža Kambodža

Nádherná země s panenskou přírodou vás okouzlí usměvavým a pohostinným obyvatelstvem – místní obyvatelé patří mezi nejsrdečnější v jihovýchodní Asii. Život v Kambodže začíná ožívat a vracet se do normálních kolejí a turistický ruch se pomalu rozvíjí. K nejvyhledávanějším místům patří chrám Angkor Wat, vybudovaný na počest boha Višnu, podivuhodné uskupení chrámů z 12. století s vysokými věžemi, neobyčejnými basreliéfy, Siem Reap se starým trhem a chrámy či město Phnompenh, kouzelné město, jež bylo považováno za nejkrásnější v Indočíně.

Phnompenh se pyšní Královským palácem, oficiálním sídlem krále ,a veřejnosti přístupnou Stříbrnou pagodou, jejíž podlaha je pokryta více než 5000 stříbrných dlaždic. Navštívit můžete také muzeum Tuol Sleng, které je svědectvím o zločinech Rudých Khmerů. V Siem Reapu nebo Phnompenhu je také možné podívat se na ukázky tradičních khmerských tanců. K nezapomenutelným zážitkům patří plavba po řece Sap a jezeře Tonle Sap kolem rybářských osad a plovoucích vesnic. Zajímavá je návštěva džungle v Bokoru, který je nejkrásnějším národním parkem země.

Vykoupat se můžete na prázdných plážích Sihanoukville, kde se dá provozovat také potápění.

Zdrojem obživy a života je životodárná řeka Mekong. Velká část země je pokryta pastvinami, rýžovými poli, početnými palmami a deštnými lesy. Kambodžu můžete navštívit celoročně, nejvhodnějším obdobím je leden a únor, kdy je nejnižší vlhkost a nejméně srážek, na konci dubna a začátkem května pak jihozápadní monzun přináší velké množství srážek. V tomto období je však například prohlídka chrámu Angkor Wat velmi poutavá, protože vodní příkopy jsou naplněné vodou a chrámový komplex je obklopen svěží vegetací.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000