crosssearch

Itálie Itálie - Střední Itálie - Rimini

Význačné přímořské lázně na břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, zhruba 50 km od Ravenny, vděčí za svůj věhlas téměř 20 km dlouhým písčitým plážím, které dostaly příznačné jméno Sluneční riviéra. Je považováno za největší přímořské letovisko Itálie a jedno z největších v Evropě. Spolu s několika dalšími městy ve svém okolí vytváří dlouhý pás městské krajiny.

Město existovalo již v době římské. Z tohoto období se zachoval i původní římský most, který se klenul přes mořskou zátoku. Pochází z 1. století n. l. (pravděpodobně z období vlády císaře Tiberia) a až do 90. let 20. století se běžně užíval pro dopravu, posléze byl vyhrazen jen pro pěší. Na jižním okraji starověkého města se nachází Augustova brána. Skrz ní se vcházelo do města a od ní vedla hlavní cesta města (via principalis) k náměstí a na protější straně k Tiberiovu mostu. Brána a její části byly inspirací při výstavbě renesančního chrámu v městě. Na křižovatce dvou hlavních cest ve městě vzniklo římské náměstí (forum), které bylo ve středověku částečně přestavěno a přizpůsobeno novým poměrům (tržnice a přívod vody na její čištění, radnice). Severovýchodní lázeňská část města má množství hotelů, penzionů a vil, restaurací, kaváren a obchodů. Při výletech do okolí je nejvíce navštěvován 25 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, ale i Ravenna s antickými a středověkými památkami.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s myway.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000