crosssearch

Dublin - město Svatého Patrika

Irsko, Dublin

Pobyt ve městě, které ač je hlavním městem, je turistickým ruchem dotčeno jen málo. Je to místo, jehož dnešní podoba vznikla v 11. st. spojením vikingské osady ,,Tmavá tůň" a keltské osady ,,Proutěný brod". Krásné, živoucí město, posazené uprostřed drsné irské přírody.

Konečná cena za osobu od: 14 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pobyt ve městě, které ač je hlavním městem, je turistickým ruchem dotčeno jen málo. Je to místo, jehož dnešní podoba vznikla v 11. st. spojením vikingské osady ,,Tmavá tůň" a keltské osady ,,Proutěný brod". Krásné, živoucí město, posazené uprostřed drsné irské přírody. Město, které má klima ovlivněné mořem, takže je tam celoročně příjemné počasí. Nabízí velké množství unikátních památek, ale i bujarý noční život. Ten je nejživější ve čtvrti Temple Bar plné pivnic a zábavy - zde začínali i slavní U2.

Popis okruhu

1. DEN – přelet z Prahy do Dublinu, panoramatická autobusová projížďka městem – hlavní pošta, která stojí na O´Connelově ulici, místo, kde se odehrávaly největší boje tzv. Velikonočního povstání, které předcházelo osamostatnění Irska. Klasicistní celnice ve stylu řecké antiky z 18. st. Největší veřejný park v Evropě Phoenix s prezidentských palácem. Katedrála Christ Church, nejstarší dublinská budova pocházející původně z 13. st., přestavěná novogoticky v 18. st. Ubytování v centrální části města.

2. DEN – dopoledne procházka městem s průvodcem – dublinský hrad z 13. st., postavený Janem Bezzemkem, katedrála sv. Patrika, největší kostel v Irsku, kde působil jako děkan a kde je pochován i J. Swift, autor Gulliverových cest, náměstí Georgian s domem Oscara Wilda nebo nedaleký dům Brama Stokera, autora Drákuly. Odpoledne volno – individuálně možnost navštívit Trinity College nebo Národní muzeum Irska. Trinity College je nejstarší irská univerzita, založená v 16. st. královnou Alžbětou. Uvnitř se nachází významná knihovna s originálem Knihy z Kellsu, iluminovaným evangeliářem napsaným keltskými mnichy před r. 800. Národní muzeum má rozsáhlou sbírku objektů od r. 7000 př. n. l. do 20. st., kterou je možno navštívit bezplatně. Nebo možnost nákupů na slavné ulici Grafton, kde je i bezpočet kaváren, restaurací a památník dublinské hrdinky Molly Malone. Možnost prohlídky Guiness Storehouse, bývalého skladiště u St. James Gate, dnes muzea známého pivovaru.

3. DEN – celodenní výlet na irský venkov. Přejezd do Wicklow, oblasti zahrad v okolí Powerscourt pokryté pitoreskními vesničkami s brázděnými domky, novogotickými kostelíky a golfovými hřišti. Prohlídka impozantního zámku Powerscourt a jeho aristokratických zahrad z 19. st. se slavným Tritonovým bazénem s fontánou. Pokračování do oblasti Glendalough, údolí se dvěma jezery, místa, kde sv. Kevin založil v 6. st. klášter.

4. DEN – volno do transferu na letiště, odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha – Dublin – Praha
- letištní taxy a další poplatky,
- 3 noci v hotelu 3*
- 3x snídani
- celodenní výlet do Powerscourt včetně vstupu
- služby česky mluvícího průvodce CK

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- individuální vstupy
- spropitné při fakultativním výletě

Poznámka

Minimální počet účastníků: 20.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000