crosssearch
myway.cz

Indie Indie - Goa

Původ Goa je ztracen v mlhách. Legendy z hindského bájesloví přisuzují její vznik bohu Vishnovi, který vystřelil šíp a v místě jeho dopadu přinutil ustoupit moře. Jen tak prý mohlo vzniknout toto mimořádné a bájné místo na zemi. Goa přináší dnešním návštěvníkům neopakovatelnou směsici životního stylu složenou z indických a západních vlivů, jejichž důsledkem je neopakovatelná atmosféra. Zdánlivě nesourodá kombinace přírodních podmínek přední Indie a koloniální portugalské architektury, jedinečná historie, velkolepá malebnost krajiny, kultura, místní moře a pláže, které mají duši, to vše dává Goa postavení favorita mezi cestovateli z celého světa.

Goa, dříve portugalská kolonie, dnes nejmenší spolkový stát Indie, patří k nejvíce prosperujícím spolkovým státům Indické unie. Hlavním městem je Panaji, další větší města jsou Margao, Mapusa a Vasco da Gama.

Leží na západním pobřeží indického subkontinentu a hraničí se spolkovými státy Maharaštra a Karnataka, západní pobřeží tvoří Indický oceán (Arabské moře). Celková plocha státu činí 3702 km2, pobřeží je dlouhé 101 km a je tvořeno dlouhými plážemi. Dalším magnetem jsou příznivé klimatické podmínky (především v zimě) a architektura (četné portugalské koloniální stavby z minulých století, ale také hindské chrámy). Také místní kuchyně je směsicí různých vlivů a jejím znakem je pestrost. Hlavní surovinou zůstává vše co pochází z moře, ale to je vydatně doplňováno pevninskými zdroji – masem všech druhů, bohatým sortimentem ovoce a zeleniny a hlavně roztodivnými chutěmi pocházejícími z nepřeberného množství druhů koření a jeho kombinací. Ceny těchto pochutin zůstávají pro středoevropana na velice solidní úrovni. Neovládáte jazyk Hindi nebo Konkani a nebo třeba Marathi? Nevadí, domluvíte se tady velice dobře také anglicky, německy a nebo španělsky. Chcete vaše příští dny odpočinku strávit na zajímavém a ne zcela obvyklém místě? Zkuste Goa, přiroste vám k sdrci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000