crosssearch

Normandie

Eurovíkendy, Paříž

Giverny - Rouen - Etretat - Pont de Normandie - Arromanches - Omaha Brach - Utah Beach - Bayeux - Caen - Mont Ormel - Paříž

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Giverny - Rouen - Etretat - Pont de Normandie - Arromanches - Omaha Brach - Utah Beach - Bayeux - Caen - Mont Ormel - Paříž

Ubytování:
ubytování je zajištěno v hotelech ** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Stravování:
snídaně kontinentální.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: Zastávka v Giverny (zahrada podle které maloval Monet své Lekníny). Rouen, centrum Normandie, kde byla souzena Johanka z Arku (katedrála, Aitre Saint Maclou, středověké centrum) odjezd k ubytování.
3. den: Snídaně. Horní Normandii si oblíbili umělci v 19. a 20. století, navštívíme kouzelné městečko Etretat ležící na pobřeží kanálu La Manche, obklopená bílými útesy. Poté přejedeme přes Pont de Normandie (do roku 1999 byl nejdelším zavěšeným mostem na světě) a budeme pokračovat směrem do Caen, kdysi sídelního města Viléma Dobyvatele, kde si prohlédneme historické centrum a kostel Mužského kláštera, ve kterém je hrob Viléma Dobyvatele. Ve večerních hodinách odjezd k ubytování v okolí Caen.
4. den: Po snídani se vydáme na pláže, na kterých se v roce 1944 vylodili spojenci. Nejprve navštívíme Arromanches, dnes klidné lázeňské městečko, za druhé světové války zde byl podle Churchillových podkladů vybudován přístav Mulberry, (zde v Arromanches 360 shlédneme krátký dokument poskládaný z autentických záběrů z roku 1944). Přejedeme k Americkému hřbitovu a památníku v Collevile sur Mere. Podíváme se na pláž Omaha, na které se vylodila 29. a 1. pěší divize U.S. Army (známá z filmu Zachraňte vojína Ryana), přejdeme k Point d Hoc, který 6.6.1944 dobyly speciální jednotky Rangers a nakonec se zastavíme v Sainte Mere Eglise a na Utah Beach – v místech kde bojovali američtí výsadkáři (známé z filmové série Bratrstvo neohrožených). Večer návrat na ubytování.
5. den: Po snídani odjedeme do Bayeux, město, které bylo osvobozeno již den po vylodění, má krásně zachovalé historické centrum s katedrálou. Poté co si projdeme střed města, půjdeme se podívat na slavnou tapiserii z Bayeux - 70 metrů dlouhý pás látky na kterém je formou středověkého „komiksu“ vyšita historie normanské invaze do Británie z roku 1066. Odjezd do Caen, v odpoledních hodinách přejdeme k Mont Ormel, která je známá také jako „kóta 262“. Zde navštívíme památník poslední části „Bitvy o Normandii“, při které spojenci zajali část německých armád. Předtím se zastavíme na ochutnávku (fakultativně) typického normandského calvados. Přejezd k ubytování v okolí Paříže.
6. den: Snídaně, Paříž – volný program, možnost návštěvy Eiffelovy věže, pařížských muzeí ….. . Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
7. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000